Poll: Romania Football Team
You do not have permission to vote in this poll.
Buna, ne calificam!
2.44%
1 2.44%
Bunicica, avem sanse la calificare!
34.15%
14 34.15%
Nu e buna de NIMIC!
63.41%
26 63.41%
Total 41 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Echipa Romaniei ERA Luce Jr.
#76
VARZA . poate cei care sunt acum la nationala de tineret o sa ne aduca succese pe viitor Smile
Reply
#77
mai multe de 9 pct nu scoatem in campania asta
Reply
#78
mergem la belarus ne da Hleb doua goluri ne'a linistit

in meciul cu bosnia ne'o luam cu vreo 2 sau 3 - 0 probabil ne omoara Pjanic de la Lyon sau Ibricic de la Hajduk Split..ca daca a batut cu echipa sa Dinamo si Urziceni poate are pofta sa dea un gol impotriva Romaniei in sine..Salihovic l'am vazut in ultimul meci al lui Hoffenheim, sa stam cu frica cand are mingea!

ne rugam la 1 punct cu franta ca si astia's bureti inca de la cupa mondiala...si poate castigam cu luxemburg.

pana atunci sa ne bucuram de nationala mica , care a castigat din nou cu 3-0 pe stadionul din Botosani impotriva Rusia U21 ! A aratat cine are dorinta si pofta de joc, de placere! Nu aia de le ia 80 minute sa dea un gol unei echipe care nu ataca si apoi sa ia gol in 5 minute

L.E.: Am uitat de Dzeko de la Bosnia. sa fim fericiti daca vor castiga cu 2-0! ar fi echitabil
YES, OH MY GOD
Reply
#79
Eu zic ,ca daca luce va juca la fel doar ca nu-l va mai baga pe FLORESCU(doamne e cel mai tantalau ), daniel niculaie si cocis, alta va fi situatia in teren in locu lor i-as propune pe : costin lazar , bogdan stancu , muresan/ herea
Reply
#80
Herea pe finalurile de meci ii mai trebuie experienta!Pro Muresan,un fotbalist care pune osul.Pro Stancu,nationala chiar are nevoie de tineretea si de forma lui de joc!!!
Sa nu contrazici niciodata o femeie! Sa astepti putin, ca o face ea singura!
Reply
#81
NATIONALA ROMANIEI: Pantilimon - Maftei, Tamas, Chivu, Rat - Torje, Radoi, Florescu, Deac - Stancu, Bilasco

asta cica e echipa pe care o trimite lucescu diseara cu Belarus.

pantilimon e portar bun.

apararea mi se pare foarte buna pt ce avem in Romania . 3 din 4 joaca in strainatate la echipe bune!

mijlocul imi place..pe flancuri avem 2 tineri care fug...radoi e experimentat , mi'a placut cum a jucat ca mijlocas + are suturi bune..florescu cred ca'l plateste pe Lucescu sa'l bage in primul 11, eu nu inteleg ce vrea Razvan sa scoata de la ala!

atac..stancu care e in forma si la club si la nationala, si bilasco care daca e folosit cum trebuie de lucescu poate fi periculos..


eu raman insa la ideea ca Hleb ne da azi doua goluri si ne'am linistit.
YES, OH MY GOD
Reply
#82
Oricum a zis lucescu ca si daca pierde azi cu belarusul , el tot nu pleaca! Cred ca o sa plece cand o sa fie 100% sigur ca nu mai avem nici o sansa de calificare.
Reply
#83
Iar tractoru ala de florescu? Ce sa faci cu ala?! DOAMNE!Smile) acolo e locu lui lazarSmile


Oricum 1-1 merg
Reply
#84
Lejer handicap 3 Smile) In locul lu' Floricica mergea un Muresan,in locul lu' Maftei mai bine il bagam pe Bogdan Stelea.La maftei o sa fie calcaiul lui Ahile!Iar in locul lui Bilasco mergea D.Niculae,depinde cum a gandit meciul Razvan!Primele 10 minute o sa fie decisive,daca incepem moale astia o sa fie pe noi si publicul o sa puna presiune si ne-am dus pe p...!
Sa nu contrazici niciodata o femeie! Sa astepti putin, ca o face ea singura!
Reply
#85
eu imi bag .... in Digi si in toata viata lor. nu putem vedea NATIONALA pe TVR1 , ala dita canalu romanesc, ca ni'l iau ei si nu se mai poate uita la meci jumate de tara. sa se duca dracului.
YES, OH MY GOD
Reply
#86
pheno Wrote:eu imi bag .... in Digi si in toata viata lor. nu putem vedea NATIONALA pe TVR1 , ala dita canalu romanesc, ca ni'l iau ei si nu se mai poate uita la meci jumate de tara. sa se duca dracului.

N-ai pierdut nimic crede-ma! Meci urat intre 2 echipe de aceasi valoare , cu joc monoton la mijlocul terenului si cu putine ocazii de gol. E bine ca suntem neinvinsi in grupa Smile).

Meciul il puteai vedea pe net , daca nu stii unde contacteaza-ma pe mess si iti dau ceva site-uri.
Reply
#87
am gasit si eu cateva site'uri, dar imi mergeau sacadat rau..gandeste'te ca ai vedea meciul numai ca ti s'ar parea de 2 ori mai rau..oricum ..in concluzie..

torje a fost schimbat cu cocis care nu a jucat nimic desi torje a jucat bn prima repriza..
florescu ca de obicei a jucat vinde florile
tamas si chivu erau cam speriati prin aparare..
maftei a facut joc bun. deac si stancu si torje cat au jucat s'au vazut ca's tineri, au alergat, dar mai trebuie vreo 3 ca ei sa se simta o diferenta..
rat si el un joc bun a alergat..
de la radoi ma asteptam la mai multe..
bilasco n'a rupt gura targului deloc..chiar s'a pierdut in ultimele minute din joc..

si cu vizionare online in stil sacadat, zici ca m'am uitat la un meci de liga a 4-a.

si am ramas dezamagit si te jocul lui Hleb...jocul Belarusului s'a legat ceva mai mult totusi, dar nu a avut cine sa suteze pe poarta.
cam atat.
YES, OH MY GOD
Reply
#88
Decat sa ma uit la impiedicatii nationalei ,mai bine l-am asteptat pe guess who cu videoclipu=))


Un lucru e cert FARA MUTU SUNTEM PRAF! cel putin in atacSmile
Florescu, no comment , Cocis parada modei . Din nou Deac si Torje o evolutie buna.
Reply
#89
pheno Wrote:am gasit si eu cateva site'uri, dar imi mergeau sacadat rau..gandeste'te ca ai vedea meciul numai ca ti s'ar parea de 2 ori mai rau..oricum ..in concluzie..

torje a fost schimbat cu cocis care nu a jucat nimic desi torje a jucat bn prima repriza..
florescu ca de obicei a jucat vinde florile
tamas si chivu erau cam speriati prin aparare..
maftei a facut joc bun. deac si stancu si torje cat au jucat s'au vazut ca's tineri, au alergat, dar mai trebuie vreo 3 ca ei sa se simta o diferenta..
rat si el un joc bun a alergat..
de la radoi ma asteptam la mai multe..
bilasco n'a rupt gura targului deloc..chiar s'a pierdut in ultimele minute din joc..

si cu vizionare online in stil sacadat, zici ca m'am uitat la un meci de liga a 4-a.

si am ramas dezamagit si te jocul lui Hleb...jocul Belarusului s'a legat ceva mai mult totusi, dar nu a avut cine sa suteze pe poarta.
cam atat.
Eu pe Bilasco nu l-am vazut 90 de minute,doar cand s-au cantat imnurile!Torje a fost schimbat datorita unei accidentari.Tamas si chivu si-au facut datoria nu am luat gol asta e rolul lor!Maftei a jucat bine,dar parca Bogdan Stelea dadea niste centrari mai precise!Se vede ca ai vazut meciul sacadat Belarus chiar nu a legat mai mult decat noi,am avut posesie mai buna si am avut o oarecare dominare a jocului fara ocazii importante de poarta.Cu Mutu,Sapunaru,fara Florescu,cu Deac,Torje si Stancu putem scoate un egal in Franta si putem bate Bosnia in ambele meciuri si ne putem lua revansa si cu Albania si Belarus!Hai sa mai dam o ultima speranta acestei generatii!!!
Sa nu contrazici niciodata o femeie! Sa astepti putin, ca o face ea singura!
Reply
#90
nu stiu cat de sobru erai cand ai scris postul dar mutu si sapunaru nu vor mai aparea in era Lucescu Jr la nationala cred ca e deja destul de clar..

si mi s'a parut ca la mijloc cat au pasat au pasat mai bine dar nu au reusit sa ajunga la poarta..chiar daca au pasat mai putin..la noi cand pasam de fiecare data cand mingea ajungea la Florescu pierdeam si salut, sau dadea pasa inapoi.

Franta e pe val din nou, Benzema isi arata iar coltii. pierdem, clar.
YES, OH MY GOD
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)