Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sugestie cerinte admin
#31
rox. Wrote:
w!zard Wrote:Cerinte:
- minim 1 an vechime pe srv
-activitate pe forum ( minim 300 de posturi)
-sa aiba macar 18 ani
- Sa fie sustinut de cel putin 5 admini si un owner


abia am eu 300 de posturi...si am contul de luni bune pe forum =))
oricum..asta e parerea ta
ok..sa aiba 18 ani...un an vechime...steam.sustinere...dar daca e Nu Am Voie Sa Injur bata,analfabet ...nu stie deloc cs...si are 5 admini si un owner ca prieteni... ii e cumva greu sa ia adminul in conditiile astea?
in ala un an vechime pe server...o sa'si faca 5 prieteni admini ..si adminii aia or sa convinga un owner...:-?? si cand intra pe server dupa aia si se uita dupa codati o sa zica de unul cu speed si aim cu nickul ,,pgl" ca ,,uite maaa...ce buni sunt astia din pgl...a naibii"

nu cred ca un admin sau un owner ar sustine asa zisi "analfabeti " parerea mea !
#32
Am si eu o idee...

Nu conteaza anii zic eu. Poate da, dar 20%... Cel care vrea sa devina admin sa aiba si experienta... Eu am fost admin timp de un 1 an jumate pe un server, dar m-am retras. Deci ganditi-va, eu am 13 ani si acu 1 am jumate aveam 11 ani jumate... M-au acceptat si eram printre 5 cei mai capabili admini de pe server. Atunci era inca in clasele primare....

Deci, cineva care vrea admin sa aiba exprienta (parerea mea)...
#33
tu de unde esti pakistanu ? (nu ca nu as sti )
#34
Code:
tu de unde esti pakistanu ? (nu ca nu as sti )

Sunt din Raducaneni. Din aceeasi comuna cu Darkclan si Stefy!
#35
Salutare,

Nu am dorit sa ma bag in discutie insa am vazut ca s-a pus foarte mare accent pe experienta in cs si in adminat,ca cerinta primordiala pentru un posibil admin.
Nu contest acest lucru,cum nu contest nuci activitatea pe forum sau pe joc insa.parerea mea...ca varsta joaca un factor foarte important.
Si sa va dau cateva exemple cat se poate de relevante.

Un admin tanar,desi are experienta si poate depista un posibil codat poate sa faca exces de zel in situatii cand va trebuii sa dea dovada de calm si tact.
A stii comenzi de adminat nu este greu,le poate invata oricine.Insa sa dea dovada de calitati necesare unei gandiri mature,anume gandire la rece,tact,calm si obiectivitate nu va reusi.Si asta,da...din cauza varstei fragede.Cu siguranta le va dobandi,dar la o varsta mai aproape de majorat.
Un admin tanar nu va recunoaste cand a gresit.Mereu va avea el dreptate.
Un admin tanar mereu se va crede peste toti jucatorii.

Nu contest sub nici o forma calitate adminilor prezenti.Sub nici o forma.Cred ca toti isi fac treaba fara cusur.
De asemenea nu spun ca este necesar sa ma ascultati...ci doar a fost o parere pur personala.

Am cunoscut admini aflati la varste fragede dar si mai inaintati in varsta.
Diferenta a facut-o nu experienta...ci maturitatea in gandire.

Cam atat am avut de spus.
Toate bune,
AzTeck.
#36
O gandire imatura o gasim si la adminii cu varste "inaintate". Pakistanu, as vrea sa stiu cine esti ?!
-- Domn' Sef, de mandat nici nu va mai intreb, ca si cu LEGALITATEA stiu ca stati p.r.o.s.t !! --

-Darkclan#BuT-

#37
Sunt Paul Balint, Chirila. :x Ai stat langa mine cand ai venit intr-o zi de la Iasi cu masina lu fratemiu. Sunt frate cu Radu si Ciprian Balint...
#38
Da nu va plictisiti deloc vad.


E frumoasa vremea afara, luati o bere si hai hai la aerrr Confusedhock:


Sa va zic ceva, pakistanu si azteck la cat jucati pe server, nu inteleg rostu posturilor.Da da da da da da' ca un admin iti da slay ,incepi sa il faci cu ou si cu otet, ca trece cu vederea iar nu e bine?! Atunci ziceti voi cum e bine?
#39
Eu spun ca ar fi bine ca atunci cand cineva face cerere de admin, sa se urmareasca in principal daca este serios, respectuos, felul in care se comporta cu ceilalti(spre exemplu eu, desi am 17, nu ii jignesc pe cei ce ma jignesc...), etc...

Daca ai mai putin de 20, nu inseamna ca esti imatur; sunt unii peste 20 care sunt mai imaturi ca cei de "15, 16, 17".


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)