Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sugestie cerinte admin
#16
Iti dai seama ca ai fost copil la 17 ani in momentul cand mai cresti! Wakkk ramai inca 5 ani pe sv si o sa spui dupa aia ce copil erai la 17 Smile
#17
playa Wrote:Iti dai seama ca ai fost copil la 17 ani in momentul cand mai cresti! Wakkk ramai inca 5 ani pe sv si o sa spui dupa aia ce copil erai la 17 Smile

Da dar la 17 ani te trezesti si tu putin ca nu e totu cum era inainte la asta ma refeream nu neaparat ce copil sunt acum si ce om o sa fiu peste 5 ani , oricum planuiesc ca pana la 18-19 ani sa ma mai joc cs ,dupa vom vedea :lol:
#18
Dupa mine adminul s`ar da dupa urmatoarele idei :
- Sa fie comunicativ
-Activ pe server cat si pe forum
-Sa se implice in activitati
-Sa vina cu idei noi
-Un numar de ore
-Steam
-17 ani
-Gandire matura
-Fara sa intreaca masura

E cam greu de facut ceea ce am zis .. si de observat asta la un jucator .. dar cam asa s`ar da adminul .. sa stie sa se integreze in comunitate ... nu numai steam si numar de ore si gata tsaca paca admin
Blaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaq pentru ce`i care nu stiu !
#19
de ce oare sunt atatea limite de varsta?...sunt persoane care la 16 ani gandesc mai matur decat unul la 20.....
si din cate stiam in alegerea unui admin se voteaza....pro/contra....parerea mea .....ar fi bine sa voteze si jucatorii.Nu numai adminii.....
#20
eu zic ca ar trebui sa apara un fel de structura dupa care jucatorii sa dea proba pentru admin...:-?

1. sa aiba vechime pe server (minim 2 luni) (iar in aceste doua luni sa dea dovada de limbaj decent si comportament adecvat)
2. sa aiba steam
3. sa dea o proba pentru skill(pe o harta clasica) cu un admin care eventual se regaseste in top sau in statisticile pentru skill(astfel demonstreaza ca stie cu ce se mananca cs'ul....)
4. sa treaca de perioada de proba ( o saptamana) in care va activa ca admin pe server si va fi monitorizat de un admin mai mare...astfel putand fi observat daca jucatorul are ochiul format pentru codati , comportament,limbaj ..etc)
Mamii is here , don't worry! [Image: red-devil-bye.gif]
#21
E bine Rox. Dar e greu de monitorizat. Eu unul iti sustin parerea.
#22
Cand v-am zis pe chat-ul adminilor, ca adminele se dau prea usor, si ca suntem prea multi, am fost luat in ras. Acum fiecare e de acord, e din cauza ca eu am venit cu ideea? :lol:
#23
Daca taceai... Smile sau cum era vorba aia?
Roxana a pus punctul pe i, din cate vad aici.
Mai gandesc si eu si altii.. nu doar tu. Ia da-i "cetere" la primul meu post. Sunt un geniu a?
#24
rox. Wrote:eu zic ca ar trebui sa apara un fel de structura dupa care jucatorii sa dea proba pentru admin...:-?

1. sa aiba vechime pe server (minim 2 luni) (iar in aceste doua luni sa dea dovada de limbaj decent si comportament adecvat)
2. sa aiba steam
3. sa dea o proba pentru skill(pe o harta clasica) cu un admin care eventual se regaseste in top sau in statisticile pentru skill(astfel demonstreaza ca stie cu ce se mananca cs'ul....)
4. sa treaca de perioada de proba ( o saptamana) in care va activa ca admin pe server si va fi monitorizat de un admin mai mare...astfel putand fi observat daca jucatorul are ochiul format pentru codati , comportament,limbaj ..etc)


skiLL skiLL skiLL skiLL , totu se rezuma la skiLL , mai lasa-ma bre, eu unu sunt un admin fara skiLL skiLL, dar am experienta... in a admina( aici sigur o sa sara burlaku :-@)
#25
am pus varsta minima de 20 ani pt ca asa se da admine pe alte servere, poti sa ai tu 19 ani ,sa ai 8ani de cs , din care 3 ani jucati numai in pgl si tot nu primesti admin,daca nu ai 20 ani.
Asa ar trebui sa fie si aici pe server cs.u-s.ro.
Numai un Owner poate fi de acord cu aceasta propunere!
#26
o prostie limita de varsta , depinde ce are fiecare in cap.
#27
5 luni -min 60 h.??..eu la 5 luni aveam 300-400 h si nu aveam nici slot !!
#28
Daca totul depinde de "nu conteaza varsta, ca si un pusti de descurca mai bine decat altii mai maturi" atunci fara minim 200 de ore n-ar trebui sa primeasca slot iar ca admin peste 400 de ore cred ca ar fi suficiente ca acel tip(a) sa fie cunoscut(a) de catre toata lumea ca in final fiecare sa isi dea cu parerea "pro" sau "contra" . Mie cel putin mi se pare o abrambureala ce se intampla in prezent, nu se respecta mai nimic din criteriile afisate in afara de cea cu steam-ul.
Parerea mea!
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
#29
Cerinte:
- minim 1 an vechime pe srv
-activitate pe forum ( minim 300 de posturi)
-sa aiba macar 18 ani
- Sa fie sustinut de cel putin 5 admini si un owner
#30
w!zard Wrote:Cerinte:
- minim 1 an vechime pe srv
-activitate pe forum ( minim 300 de posturi)
-sa aiba macar 18 ani
- Sa fie sustinut de cel putin 5 admini si un owner


abia am eu 300 de posturi...si am contul de luni bune pe forum =))
oricum..asta e parerea ta
ok..sa aiba 18 ani...un an vechime...steam.sustinere...dar daca e prost bata,analfabet ...nu stie deloc cs...si are 5 admini si un owner ca prieteni... ii e cumva greu sa ia adminul in conditiile astea?
in ala un an vechime pe server...o sa'si faca 5 prieteni admini ..si adminii aia or sa convinga un owner...:-?? si cand intra pe server dupa aia si se uita dupa codati o sa zica de unul cu speed si aim cu nickul ,,pgl" ca ,,uite maaa...ce buni sunt astia din pgl...a naibii"
Mamii is here , don't worry! [Image: red-devil-bye.gif]


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)