Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
help
#1
Aş dori sa achiziţionez un Macbook air , ştiti care sunt cele mai frecvente defectiuni



Si avantaje si dezavantajeBig Grin
Reply
#2
cu bateria o sa ai probleme sigur. cam la toate macbook se duc. eu am un macbook de 13'' si costa vreo 6 mil sa inlocuiesc bateria Smile)

in rest nu prea o sa ai probleme .. depinde cum o sa-l tii tu
Daca o freci aiurea, intra-ti in mana!
Reply
#3
deci eu prefer MacBook Pro, dar is ok si Air si ca probleme, aici zic din experienta personala, toate care au ajuns la mine cu probleme au asha:
1. se incalzesc - alea cu placa video nvidia
2. bateria te tine cam 2 ani, nu e deloc de neglijat pretul aprox 130 eur.
3. probleme cu tastatura, daca ai scapat cumva mai multa solutie de curatat sau spirt sau ce folosesti tu, ai sanse mari sa-ti bulesti tastatura, sau parte din combinatii sa nu le mai puteti executa.(teroretic exista free repair la reprezentanta per tastatura)
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
Reply
#4
scumpe cu draci macbook-urile.insa cei ce au au spus ca per total sunt f. multumiti de ele Big Grin. cat despre defectiuni.ce a zis ghost e ceea ce se intampla cel mai frecvent.
Reply
#5
RZR Wrote:scumpe cu draci macbook-urile.insa cei ce au au spus ca per total sunt f. multumiti de ele Big Grin. cat despre defectiuni.ce a zis ghost e ceea ce se intampla cel mai frecvent.
eu il iau de la cineva, mi-l da cu 20 de mil, e intretinut arată bineBig Grin e Apple MacBook Pro 13''
Reply
#6
da ... am uitat sa zic si faza cu incalzitul ...

si eu urmeaza sa-l duc la curatat dar macar costa 45 ron .. ceea ce nu e chiar exagerat

ce configuratie are ?

procesor, ram, video etc

eu am dat 20 mil. pe al meu anu trecut si e un core 2 duo, 2 gb ddr3, hdd 320GB, video nvidia de 256MB

nu uita sa dai click pe baterie (dreapa sus) si vezi in ce stare e.

daca e OK, daca trebuie sa o duci in service sau daca iti recomanda sa o schimbi imediat ca nu te mai tine mult
Daca o freci aiurea, intra-ti in mana!
Reply
#7
Macbook pro unibody 13”, 2.26, 2gb ram ddr3, geforce 9400M, 180 cicluri baterie, hdd 160gb .
asta e!.


Am sa revin cu mai multe detalii!
Reply
#8
e aproape identic cu al meu .. are doar hdd-ul mai mic dar face banii si cu bateria stai bine
probabil nu a fost folosit mai deloc
al meu a ajuns la 650+ cicluri Smile)
Daca o freci aiurea, intra-ti in mana!
Reply
#9
ii bun.. nu bunisor ii bun bun...face banii, fiecare cent
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)