Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
credeti ca ...
#1
anticipatele sunt o solutie?
Reply
#2
da, pentru ca tara are nevoie de varietate, iar daca nu merge cu urmatorii iesit iar in strada, si tot asa, pana cand se trezesc parlamentarii si guvernul si isi dau seama ca pentru logevitate au nevoie sa ia si masuri bune pentru tara!
Reply
#3
Consider ca anticipatele pentru noi cei tineri e o solutie...lucrez, sunt bugetar si credema ca in ziua de azi sa fii bugetar e un blestem.......salariile sunt mici si de mizerie..... nu mai ai unde sa mergi pentru a-ti castiga existenta cel putin nu in Romania...caz concret smantanosu... ce facea in tzara ?..... eu de bine de rau ma chinui dar sa ajungi sa traiesti de o zi pe alta..... credema e greu ......
Reply
#4
cu sau fara anticipate e tot aia !
Basescu e doar un pion, altii sunt problema !!!
cu stima try, Wink
Reply
#5
vb aia, ca sa dai sah mat treb intai sa scapi de pioni.
Si nu e chiar asa usa de biserica oricum... m-am saturat ca in fiecare discurs de-al lui sa bocifereze ce a facut unu si altu rau.. dar nimic constructiv, ca vor sa faca o treaba acolo... si nici no sa faca nimic pt ca s-a obisnuit.
Reply
#6
ANGAJEZ LUNETIST!
Reply
#7
toata masa politica este asemanatoare...cand sunt in opozitie vad binele tarii, cand ajung sa guverneze sunt orientati spre propriile beneficii.
Anticipate sau nu, la alegeri merg la vot foarte putini si de obicei cei care au legaturi cu un anumit partid si care sunt stimulati de diferite "cadouri"...Presupunem ca se vor organiza anticipate..aceste vor avea loc undeva prin mai-iunie(daca nu iulie) ... deci mai devreme cu 4-5 luni fata de data standard.
Conform bugetului aprobat in dec 2011 salariile, pensii etc vor fi inghetate...conform declaratiilor premierului BOC de la inceputul anului 2012, este posibil ca salariile, pensii etc. sa creasca undeva la jumatea anului 2012.
Acum INTREBARE: DE CE CRESC ATUNCI???
Reply
#8
playa Wrote:ANGAJEZ LUNETIST!
eu, dar cu o conditie.. sa nu fie lag Smile))))))
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
Reply
#9
playa Wrote:ANGAJEZ LUNETIST!
Dami o arma si ma duc si vorbesc cu Piticu si cu Chioru...Smile) :lol:
Reply
#10
tare !


eu zic ca nimeni din politica nu este capabil sa faca nimic !

solutii radicale cu un printz strain Tongue
Reply
#11
Oricum nu avem oameni demni de politica, degeaba alegeri si alegeri...un popor de hoti, lenesi si iresponsabili nu merita decat niste hoti, lenesi si iresponsabili la putere. Ca sa scoti o tara ca a noastra din ra.hat trebuie mult de munca si multe sacrificii pe care nimeni nu va avea curaj sa le indeplineasca, ca vezi fiecare trebuie sa traiasca bine, asa gandesc cu totii cei de sus. Solutia cea mai buna e sa fii cat mai liber si independent de legile tarii sa nu depinzi deloc de altii si sa-ti faci singur drumul chiar daca e nevoie sa pleci din tara. Pana acuma plecatul e cea mai buna optiune cred eu, ca e in zadar sa te bati pentru o cauza pierduta.
Cititi cu atentie povestea unui iesean pana la capat ! <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.cotidianul.ro/scrisoare-deschisa-catre-un-senator-si-catre-toata-lumea-168767/">http://www.cotidianul.ro/scrisoare-desc ... ea-168767/</a><!-- m -->
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
Reply
#12
pentru politicieni am inventat arma care trage cu k.kt

[Image: Shoot-the-Shit-1.jpg]
Reply
#13
Da,macar dupa parerea mea,eu zic sa ii lasam pe astia la putere...ca au furat destul si nu mai prea au nevoie,pentru ca daca am pune pe cineva in locu lor si aia s-as apuca sa fure...deci nu ieseim nicaieri(oricum eu nu voi mai sta mult in tara pentru ca nu se merita,am fost la munca sezonier si luam 6 milioane+bonuri de masa+transport moca,In primele zile imi venea sa plang...da nu de durere.,...vedeam ce bataie de jos e si la patron.... :x :|
Reply
#14
PP-Dan Diaconescu va ajunge la putere !
Reply
#15
e usor a promite, toti pot sa o faca. Iar daca-ti da 10/20.000 de euro fii sigur ca o sa si-ii scoata, oricine poate citi nevoile romanului, doar ca nu toti isi permit sa scoata vorbe mari, pentru ca-s realisti.. se fura mai mult decat se produce. La el va fi altfel, iti da acum, ulterior o sa-ti ia dublu, sau intr-un fel sau altul banii vor veni la el, nimic nu e pe gratis, totul are un pret pe care-l afli si platesti mai devreme sau mai tarziu. Un alt porc flamand care vrea sa ajunga la putere sa se ingrase si el. In ziua de azi in spatele vorbelor mari se ascunde un om mic.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)