Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stiti in Iasi vre-un restaurat sau pub deosebit?
#1
Star 
Heart de mers in cuplu
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
Reply
#2
Stiu ca este unul deosebit pe drumul spre Ciric din Podul de Fier...pe strada Moara de Vant, se cheama Little Texas (e vis a vis de cimitir). Nu stiu de ce...dar parca stiu ca acolo e chiar fain si intim. Parca mi-a spus cineva...dar poate ma insel.
Reply
#3
Da cu cine te duci verde ? Smile)) Cine-i norocoasa ? Big Grin
Reply
#4
Norocosul....
Reply
#5
in spate la tribunal, jos in groapa, lume acceptabila, avocati doctori, etc - la CLASS, preturi bune
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
Reply
#6
Unde-i fost we pan` la urma?
[Image: dscf0456wh.jpg]O experienta reusita este adeseori mai importanta decat 20 de formule deduse in retorta gandirii.
Reply
#7
azi merg aici http://iasi.inoras.ro/loc/el-barin-3108/ pozele si locatia m au convins.
apoi cred ca little texas, ca e fain, poate maine sau poimaine, apoi vreau la dionisos http://www.dionisosking.ro/
sa vad ce mancare greseasca au omuletii...
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
Reply
#8
Smile) EL BARIN, restaurant italian cu nume portughez, nu m-as risca,
litle texas - cred ca e alegere buna, e vechi de cand lumea si nu-si risca reputatia cu serviciu aiurea..

ani in urma mergeam zilnic la:
- ginger ale, era pe saulescu, dar anul trecut am vrut sa merg si nu mai era, poate s-au mutat,
- litle texas, am fost anul trecut totul ok, un pic plictisiti ospatarii dar mancare la fel de buna
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
Reply
#9
Am fost la dionisos acu cv timp , chiar dupa ce sa deschis si pe mine unu nu ma dat pe spate mancarea lor , dar fiecare cu gusturile lui .. Smile
Reply
#10
Dionisos nu e ala din bucsinescu? Daca da....e doar o shaormarie si atat!
Reply
#11
beacs..dionisos

mai baieti si fete, intrucat sunt unul care mananc macar o data la 2 zile in oras, va recomand, cand mergeti la un restaurant(deci vorbim de resaturant, nu pizerie, nu shaormarie, nu cofetarie.. etc) sa aveti in vedere urmatoarele lucruri(experimentate personal de-a lungul timpului):
1. sa fie clienti la masa
2. sa aiba meniul in limba oficiala a tarii respective(nu dialect, sau alte inventii)
3. ospatarii sa fie bine ingrijiti
4. apoi mergi si intrebi unde este toaleta, chiar daca este un afish clar care indica unde este toaleta(asta tine tot pentru examinarea ospatarilor, poti vedea din reactia lor daca merita sa ramai sau nu)
5. vezi daca toaleta este curata, nah barbatii is mai neglijenti, deci un raspuns mai clar o sa-l ai de la baia barbatilor: daca e spalat pe jos, daca is spalate oglinzile etc, dar si din baia femeilor: daca cosul este plin, daca robinetii sunt curati etc..

* acestea sunt mici trucuri zic eu destul de simple de respectat cand alegi un restaurant, eu le fac de ani de zile cu rezultate destul de bune.
** un adult, poate sa manace la un restaurant un gratar, bea un vin sau o bere si e in regula, chiar daca e localul mai neingrijit, dar cand mergi cu, copiii, nevasta insarcinata, bunica etc, care is mult mai sensibili e bine sa verificati trucurile de mai sus.

ps: scrieti si voi aici -> http://forum.u-s.ro/Thread-CUM-ALEG-UN-RESTAURANT cum alegeti un restaurant si ce mancaruri comandati...
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
Reply
#12
Ba da Jammin ala e , nu e chiar o shawormerie , nu poti sa compari cu class-u de ex , dar pe mine nu ma convins mancarea in sine , ca local parerea mea e OK
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)