Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SERVERUL E UP SI MAI BUN CA NICIODATA!
#1
Am aratat ca prin bunavointa noastra, a celor ce au crescut si au trait alaturi unii de altii pe acest server, am putut trece prin perioada aceasta neagra si am achizitionat prin resursele noastre UN SERVER DEDICAT doar pentru SERVERUL NOSTRU DE CS. asta inseamna ca nu vom mai avea probleme cu choke/loss/lag sau alte probleme de genul acesta. am demonstrat inca odata ca putem sa ducem traditia mai departe. acum ramane sa il populam la loc si sa il ridicam din nou in topuri. asa ca fac apel la toti cei care vedeti acest post sa il sharuiti/datimaideparte/postati/etc oriunde vreti voi pentru a putea popula din nou serverul!
Reply
#2
l-am testat asta noapte.. doamne cum merge, ultra mega beton go go CS.U-S.RO
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
Reply
#3
Din cauza serverului m-am certat aseara cu nevasta , dar se pare ca nu degeaba Smile)))) , ca am fost cu Zu sa il ducem aseara la datacenter.
[Image: dscf0456wh.jpg]O experienta reusita este adeseori mai importanta decat 20 de formule deduse in retorta gandirii.
Reply
#4
ooo daaaaa danutzz, pt asta ai un like de la mine si 10 like nevestetii ca ti-a dat bilet de voie.
- aceleasi "probleme" le aveam si eu cu nevastamea acu 10-15 ani

poti sa-i arati acest mesaj, uite nevastamea e langa mine si rade acuma de ce panarama facea ca stateam prea mult la jocuri.. servere, internet cabluri.. etc(pana la urma sa apucat si ea de cs.. juca cu john sau paradis).

sunt urcusuri si coborasuri intr-o relatie, important e sa constientizezi cand urci sau cand cobori, sa stii in fiecare moment pe ce parte a partiei stai. Succes in relatia voastra sa aveti si multa bucurie.
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
Reply
#5
Multumim , multumim!

Saptamana viitoare ma voi ocupa cu popularizarea serverului in campus.O sa ma gandesc la un afis simplu , ceva cu care sa chemam oamenii.Din 20 de camine sper sa se adune macar 10-20 de oameni care la randul lor sa zica altora de server....important e sa le placa cum merge si sa le placa atmosfera de pe server.

Edit 1 : defapt as avea timp maine vreo ora / doua si poimaine vreo ora.O sa vad cum fac.Macar pe la vreo 5 camine sa lipesc afise.
[Image: dscf0456wh.jpg]O experienta reusita este adeseori mai importanta decat 20 de formule deduse in retorta gandirii.
Reply
#6
Eu personal nu ma asteptam sa se ridice inapoi srv pe picioare, asa ca va astept diseara sa ne jucam toti !



GOGOGO
Reply
#7
Vai vai gogoasa esti cam pesimist. Cand nu m-am tinut eu oare de cuvant? Big Grin

LE: lasati un feedback daca nu va convine conexiunea la el (pentru ca intr-adevar ping-ul e cam mare dar conteaza cum se misca) si pentru ca cred ca o putem schimba .
Reply
#8
Eu am ping ~45. Multisor Sad, plus pare ca tot apare choke-ul cand intra > 10 omuleti si ai updaterate 101.
Reply
#9
Danutzzz da si mie un pm cu afisul sa mai lipesc si eu prin copou si pe unde o sa mai trec in drum spre munca .
Reply
#10
Inca nu l-am facut...posibil maine sa nu am timp ca trebuie sa merg la un laborator sa facem niste incercari bla bla bla.Fa tu unul si lipeste pe acolo.Faza ca aia din campusurile din Copou nu pot intra.
[Image: dscf0456wh.jpg]O experienta reusita este adeseori mai importanta decat 20 de formule deduse in retorta gandirii.
Reply
#11
Eu mai am afisele facute de Marian anul trecut si pot lipi de alea . Nu am treaba cu campusurile eu . Pot lipi doar pe strada ca in spital unde lucrez bolnavii nu au acces la net sa joace CS . Smile))
Reply
#12
Aaa e bine si asa.Foc la ghete atunci Big Grin

Eu am treaba pe la facultate azi si nu reusesc , iar maine plec in MD.Sapt viitoare ma voi ocupa de campus.
[Image: dscf0456wh.jpg]O experienta reusita este adeseori mai importanta decat 20 de formule deduse in retorta gandirii.
Reply
#13
(12-04-2013, 08:41 PM)ikks Wrote: Eu am ping ~45. Multisor Sad, plus pare ca tot apare choke-ul cand intra > 10 omuleti si ai updaterate 101.

Ce provider ai si ce IP ai? eu scot o medie de 20 pana in el Din RDS Iasi (in serverul de cs este cam 30 , dar asta se mai poate remedia caci cu siguranta mai sunt lucruri de configurat).
Eventual dati si un : tracert 89.45.206.130 in CMD si dati rezultate. (sunt curios pe ce ruta vine din RTLC)

Mai astept si alte pareri si cu tracert.
Reply
#14
Asa-mi apare cu tracert:


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply
#15
(12-05-2013, 05:14 PM)Simplu Wrote: Asa-mi apare cu tracert:

Tu se pare ca esti cel mai norocos, ai 8-10 ms ca providerul tau are legatura directa in adnet telecom
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)