Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Need Sfat [cashti]
#16
Acu am inteles Big Grin casti + 5.1 reteta succesului SmileWink
Reply
#17
mah de fapt totul se face din incheietura:-"...si 4 ikks...merge si pe 7+1 cs...am jucat eu la vecinu meuWink...si se aude pe 7+1 pe sisteam...nu doar stereo cum zici uWink....si faza cu cashti la sitem trebe sa o incerc si eu:X
Reply
#18
o mik shmecherie:-"///cred k merge da sar putea sa ma inshel...la laptop am compatibil si eu 7+1...la placa de sunetBig Grin...adik imi separa sunetele placa de sunet in caz k am sitem...da nu am...da dak setez la 5.1 (7+1 ii prea de totTongue)...imi separa sunetele..adik se simte diferentza Big Grin
Reply
#19
ma amuzati al dracu ..
Reply
#20
ikks Wrote:ma amuzati al dracu ..


te amuzi singur de ce prostii vorbesti Wink
Reply
#21
informativa.. nu vorbesc prostii
Reply
#22
k tu teai informat de pe google..da cine stie ce post o fi faqt vreunu Smile)

search: sisteme audio 5.1 pt Counter-Strike......rezult: sistemul audio se conecteaza la microunde si ii dai drumu...3D sound ultra bass
Reply
#23
ba nu mai zic nimic.. vad ca nu aveti o treaba cu logica.
Reply
#24
ikks Wrote:ba nu mai zic nimic.. vad ca nu aveti o treaba cu logica.


ma omule .. de cele mai multe ori ai dreptate ..dar acuma nu ai dreptate si vad ca tot pe a ta o tzi ... daca iti spun ca de 7-8 ani de cand joc cs am jucat si pe 1.0 , 2.0 si 2.1 si de un an am 5.1 ... si se aude diferit 100% ... dar tu tot nu intelegi ... iti spun eu , iti spune piro , iti spune playa ...dar tu nu ca batman
Reply
#25
OK. Uite cum sta treaba. Am sa incerc sa va lamuresc, daca nu intelegeti, incercati.

Counterul 1.6 scoate sunet STEREO ( adica pe 2 canale ) . Deabea din Half Life 2 ( implicit si CS Source ) a fost implementat sunetul 3D ( 6 canale ).

Acum va cred, fiecare aude diferit ( sklembar nu aude cu o ureche Smile) , el aude mono , alta mancare de peste ) . Mai e si problema sursei ( ce placa de sunet aveti ). Daca aveti una mai teafara, cs-ul are motorul audio EAX ( o chestie care simuleaza 3D-ul ). Se activeaza prin s_eax 1 , si s_enable_a3d .

Si, acum e problema sistemelor. In general , sistemele au emulatoare, sau ce-or fi ele, care transforma sunetul 2.0 in 5.1 . Atata timp cat sursa e stereo, efectul 5.1 va fi doar VIRTUAL, si nu iti da senzatii reale. Poate de aceea ziceti ca e diferit 2.0 de 5.1, dar totul e virtual, nu e 5.1 REAL.

Va dau un sfat. MP3-urile sunt codate stereo mereu. Formatele 5.1 reale sunt FLAC si AAC . Cautati melodii sub formatele alea si aceleasi melodii in format MP3.

Asadar, nu e cum zicea PyR(o) ca placa de sunet separa si se simte diferenta. Separa ea cumva, dar aiurea . Si tot pentru PyR(o), tot ce zic , zic din cultura generala, nu ma ajut de nici un gugal .

Bafta.


P.S : Nu va enervati pe mine, dar ma enervez cand cineva ma contrazice si stiu ca am dreptate.
Reply
#26
ma eu aud diferit 100% ... apoi cum auzi tu e treaba ta


oricum tare faza cu sklember Tongue
Reply
#27
eu din cauza sunetului nu aud f bine , ca stau in spatele si cateodata in fata unor boxe de sute de watti !
Reply
#28
ikks tata...cine o zis ceva de 5.1 real?Smile)....alea au doar filmele de la DVD-inchirieriSmile)...cateodata nici alea nu au toateSmile)....am zis k placa de sunet si sistemul 5.1 se aude diferit...o fi el stereo...da ii mult mai virtual decat crezi...itzi indica mult mai precis directzia din care vine adversarul deoarece are mai multe boxeWink...pt k fiekre boxa lucreaza indepedent de cealalta....pricepushi?
Reply
#29
mam gand mai bn...caut ceva cashti bune...sunet impecabil...pretzul nu conteaza...sa fie de gaiming si sa fie WIERLESS
Reply
#30
nu te supara pe mine, wireless-urile au delay, deci nu-s bune pentru gaming. si o pereche de wirelessuri bune bat la preturi ultrahigh. Mai bine te axezi pe ce ti-am zis eu. vezi al 2lea post.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)