Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Facem un UP??
#1
Buna seara  tuturor ! Ma  gandeam sa facem putine modificari la server sa incercam sa il facem  mai bun ca inainte chiar si decat acum ! 
1-Scoatem  toate  mesajele inutile  de pe mijloc 
2-Scoatem  damage-ul  din  toata runda  si creem comanda  prin care  doritorii sa vada cat damage a facut in acea runda 
3-Introducem niste  sunete  gen  : Taci  ca te tai ! Atentie vine  boss-ul  ! chestii funny  care sa ii amuze pe  jucatori 
4-Sa mai  recrutam niste admini  tineri care sa fie activi pe server 
5-Mesajele  adresate prin u@ sa fie cu alta culoare  acea paranteza (ADMIN ) sau (PLAYER...) sa iasa in  evidenta pentru admini 
6-Sa facem ceva  cu lag-ul 

Astept pareri completari  !! Imi doresc sa  fie server-ul  full asa cum il stiam pe la 17 ani Wink)  !! Orice parere  este bine venita si se poate  dezvolta ...iar cei care se pricep sa faca astfel de lucruri ii rog sa iasa  in fata  Tongue 

Multumesc !!!
Reply
#2
7. Sa nu se joaca fy_snow toata ziua Smile)

De acord onighto, ai mare dreptate
Reply
#3
Sa primeasca top3 admine, asa am fost eu stimulat Smile)
Si din cate stiu este si o pagina de fb, sa se dea acces mai multor persoane, sa fie activa
Reply
#4
Să primească top3 admine, însă pe o perioadă limitată (pentru o lună, de exemplu), iar celor ce ies în evidenţă pentru faptul că sunt buni admini, să li se prelungească durata. În felul ăsta, cred eu, că o să fie, atât activitate pe server, cât şi admini buni.
Reply
#5
Eu nu am mesaje pe mijloc....in ce rezolutie jucati voi? eu in 1300 si nush cat pe nush cat totul e pe margine
Reply
#6
Cred ca joc cu cea mai mare rezolutie , la inceputul si sfarsitul rundei si cand moare cineva parca scrie pe mijloc
Reply
#7
Am scos mesajele de 2 ori pana acuma dar cand serveru se blocheaza de la harti cu probleme se da restart. Configul actual include activarea mesajelor ce ne incomodeaza si vor tot aparea de fiecare data cand serverul pica. Le voi deactiva diseara daca am timp.

ps: va rog admini bindati-va si dati restart la harta dupa prima runda de warm up
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
Reply
#8
(03-30-2015, 08:57 AM)verde Wrote: Am scos mesajele de 2 ori pana acuma dar cand serveru se blocheaza de la harti cu probleme se da restart. Configul actual include activarea mesajelor ce ne incomodeaza si vor tot aparea de fiecare data cand serverul pica. Le voi deactiva diseara daca am timp.

ps: va rog admini bindati-va si dati restart la harta dupa prima runda de warm up

 Domniii mei  ma refer  si la acele  mesaje care  arata  fiecaruia  cat damage a facut pe runda Smile) is neimportante  .... creem o comanda  care sa  arate asta  gen  y:/damage  precum este  acel  /hp  !! Vreau sa stiu cine este  administrator  la grupul de pe facebook !!!????
Reply
#9
da de alea vb si eu
nu stiu ce ai inteles tu
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
Reply
#10
Dale-n ... de mesaje de pe mijloc.Harti funny trebuie...ceva de genul cum erau mai demult fy_dinoiceworld , fy_armygrnds , fy_macel , aim_aztecplace , de_inferno_2x2 , fy_penis_island , deagle_persia , scoutzknivez , awp_ruins.Cam astea imi vin in minte acum...harti cu jucatori putini , dar interesante , caci spre asta tindem acum.

Edit 1 : Onighto la ce ti-ar ajuta tie chestia aia cu damageul?Nu te incalzeste cu nimic faptul ca intr-o runda faci 300 si in alta 800 damage Tongue  Mai  buna e faza aia cu "/me" care iti arata cat damage dai prin perete.Eu de multi ani inca pastrez acel bind , de cand era pe u-s treaba asta Smile))
[Image: dscf0456wh.jpg]O experienta reusita este adeseori mai importanta decat 20 de formule deduse in retorta gandirii.
Reply
#11
Cu lagul am sa ma uit sa vad poate mai scot niste pluginuri si fac update la amxmodx ca vad ca mai are buguri
Daca o freci aiurea, intra-ti in mana!
Reply
#12
Din ceea ce am auzit din gura playerilor s-ar dori următoarele:
- sunete interesante
- hărți noi
- admini competenți 24/24
Reply
#13
 AICI  vreau sa ajung  !  eu cand  stateam pe serv si se strangea  lumea  asta  cereau  si  majoritatea sunt cam asa  ! :
- admini  online 
- sunete  funny 
-mai putin lag pe serv
-chestie interesanta cu  acea diferenta intre ce scrie un player in   say  si ce scrie in say_team: @ sa  fie vizibil ca  unul observa  un codat sau ceva o vrabie  pe harta 
Reply
#14
Am facut update la server, la pluginuri, am mai si scos din ele ca nu erau folosite. Lag nu este .. eu am cel mai ieftin internet de la rds si am latenta ~20ms
La cum e facut CS 1.6 doar daca scot tot ce e plugin s-ar putea sa scada pe la vreo 15ms.

La CS:GO e altceva .. se poate modifica usor tickrate si e si imbunatatit engineul. Am sa caut plugin sa arate pe chat cine e admin si cine nu. Cu suntele .. au mai fost dar pot cauza lag
Daca o freci aiurea, intra-ti in mana!
Reply
#15
Sunetele amuzante sunt placute in functie de jucator, unii nu le suporta Smile)  . Sunt de acord cu Dan pentru introducerea unor mape mai mici care se jucau mai demult deoarece unii playeri s-o saturat de snow - ii inteleg perfect si pentru a da admin la primii 3 din top pentru ca stimuleaza jucatorul Smile
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)