Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FPS
#1
comenzi care ajuta sa creasca fps-ul:
hisound 0 (scade calitatea sunetului, foloseste procesor mai putin, creste fps)
cl_shadows 0 (scoate umbrele, creste un pic fps)
m_filter 0 (la mouse normal e smoothness, foloseste procesorul daca e pe 1, deci pe 0 creste fps)
cl_weather 0 (opreste ploaie, ninsoare etc)
cl_minmodels 1 (vezi doar cate-un model pentru fiecare echipa, la tero e leet, la ct e gign, mai putine modele de incarcat, creste fps)
r_decals 2 si mp_decals 2 (astea 2 sunt impreuna, iar daca le setezi asa n-o sa mai vezi spray-urile, urmele de la gloante pe pereti, sangele pe pereti, creste fps)
gl_texturemode "GL_LINEAR_MIPMAP_NEAREST" (asa se vede bine si nu ai dropuri; alte setari pentru gl_texturemode pentru a le testa (se seteaza la fel ca gl_picmip): GL_LINEAR, GL_NEAREST_MIPMAP_NEAREST, GL_NEAREST_MIPMAP_LINEAR, GL_LINEAR_MIPMAP_LINEAR)
gl_picmip 1/2/3 (0 este default, dar cu cat cresti valoarea, 3 fiind maxim. se va vedea din ce in ce mai rau, se pot vedea modificarile doar daca o setezi cand intri in cs, recomand 1 ca sa se vada cat de cat decent si bineinteles, creste fps)
cl_corpsestay 10 (cate secunde sa stea cadavrul unui jucator de cand l-ai omorat, daca dispare repede, creste fps)
hud_draw 0 (face tot hud-ul sa dispara, creste fps) --> obligatoriu trebuie sa da-ti urmatoarea crosshair 1(sa va reapara tinta).
gl_ztrick 1 (nu ami vezi obiectele de la distanta, dar creste fps)

acum de la placa video

pt ati:
ati_npatch 0
ati_subdiv 0

pt nvidia:
manage 3d settings
antisotropic, antialiasing - off
vertical sync - force off
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
Reply
#2
am sa le incerc si eu, dar sa scap de choke ce fac? Ma mut in Romania nu?
Reply
#3
pentru aia ca noi acre jucam de afara, trebuie sa fie nelipsite, deci nu cred ca se poate fara, eu fara astea am minim ping 200 .... cu astea stau in 120 max
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)