Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CUMPAR !
#16
achE. Wrote:Ok dar poate o sa imi prinda bine ca o sa il am cu mine
In fine are cineva sau inchidem topicul ?
Baietu ... ceea ce gandesti aia atragi ! Ceea ce semeni aia culegi ! TU daca`ti iei baston telescopic ai sa atragi o bataie care te va pune in situatia sa`l folosesti . Nu ti`o spun in nume de rau . Am si eu Baston Telescopic . l`am cumparat acum un an .. 2-3 zile l`am purtat la mine .. pana cand mi`a zis un prieten ca daca il voi purta la mine voi atrage situatii care ma vor face sa`l folosesc ... ia si stai chill .. nu te gandi la ceea ce nu vrei , gandeste`te la ceea ce vrei !

Peace out !
Blaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaq pentru ce`i care nu stiu !
#17
mai bine ia-ti un spray cu piper...dai cu ala si fugi...cu bastonul ii mai dai dracului in cap si sta in spital sau mai rau....
[Image: dscf0456wh.jpg]O experienta reusita este adeseori mai importanta decat 20 de formule deduse in retorta gandirii.
#18
indeed ca nu e bine sa te pui cu taranu;. am mai vaz eu pe unu'care a smuls gardu de la biserica ca nu avea cu ce sa bata pe unu'Smile))
#19
sunt crescut in sat miorcani http://www.panoramio.com/photo/39290920-comuna radauti-prut, judetul botosani,
crede-ma nu vrei sa ai un baston, nici macar un bat de chibrit cu care vrei sa faci rau la cineva de la tara, nici macar nu te gandi.
toti vin la tara cu ideea macho man, gresit, noi radeam cu pofta de fiecare data cadn venea acte unul de la oras, asha zisii "baiethasi de carter", cand reuseau sa pupe o fata care noi nici m.. nu dadeam, si ne vedeam de treaba noastra, adik mergeam cu chitara la un foc pe malul Prut-ului, sau la o petrecere acasa la cineva, sau la un remi intr-un bar al nostru, sau la un poker, sau la fetele noastre..sau seri de bancuri.. sau fotbal intre comuni. sau.. sau .. sau .. alte sute de obiceiuri "de la tara" pe acre crede-ma orasul nu va cunoaste niciodata "viata la tara".
multumesc lui dumnnezeu pt ca mi-a gasit un loc asha de bun si placut ca "tara" mea, si parintilor mei tarani, niste profesori de tara amarati.
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
#20
NU ASTA E IDEEA.EU VR ACEL BASTON IN CAZ CA : VINE UNU SI IMI DA UN PUMN ASA DEGEABA EU SA II DAU UNA CU BASTONUL SI SA PLEC.. NU SA MA IAU AIUREA DE LUME
#21
un orasean nu se va integra niciodata "la tara", pe cand toti taranii se pot face oraseni. chiar nu ai inteles ca trebuie sa fii nascut la tara sa ia calitatea de taran?... si lasa domle "bata de cioban", sau "gardu` de la biserica ori caminul cultural", nu te salveaza nimic, decat buna dispozitie si bunatatea, pe care 90% din voi nu a-ti regasit-o inca in voi, dar va veni si ziua aia sunt sigur.


Iertati repede, sarutati incet, iubiti sincer, radeti din tot sufletul
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
#22
aaaaa.. si apropo de acel pumn, pai tu crezi ca daca iei un pumn de la unul de la tara i-ti mai foloseste bastonul la ceva?.. neee.. ii va folosi lui.. adik la ala are te-a lovit, il vinde in primul bar pe 2 beri..
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
#23
Ce frumos vorbeste marian are dreptateSmile


ps: ake mai bine nu te inarmezi cu nimic si te duci acolo cu ganduri de paceSmile)
#24
Smile)))))))))))))))))))) fereasca ...parca ai crescut in balcon ake !
#25
Ake ai vazut vreodata un om taiat cu drujba?
#26
Smile) :lol:
dc?
#27
mai bine stai acasa !
#28
mai bine stai acasa decat sa te vezi pe la stiri Smile))sau sa te vedem
Si daca v-am gresit cu ceva, eu va iert !
#29
marian Wrote:sunt crescut in sat miorcani http://www.panoramio.com/photo/39290920-comuna radauti-prut, judetul botosani,
crede-ma nu vrei sa ai un baston, nici macar un bat de chibrit cu care vrei sa faci rau la cineva de la tara, nici macar nu te gandi.
toti vin la tara cu ideea macho man, gresit, noi radeam cu pofta de fiecare data cadn venea acte unul de la oras, asha zisii "baiethasi de carter", cand reuseau sa pupe o fata care noi nici m.. nu dadeam, si ne vedeam de treaba noastra, adik mergeam cu chitara la un foc pe malul Prut-ului, sau la o petrecere acasa la cineva, sau la un remi intr-un bar al nostru, sau la un poker, sau la fetele noastre..sau seri de bancuri.. sau fotbal intre comuni. sau.. sau .. sau .. alte sute de obiceiuri "de la tara" pe acre crede-ma orasul nu va cunoaste niciodata "viata la tara".
multumesc lui dumnnezeu pt ca mi-a gasit un loc asha de bun si placut ca "tara" mea, si parintilor mei tarani, niste profesori de tara amarati.
Marian .. esti botosanean ca mine ! Imi place ce aud Smile) ..
Blaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaq pentru ce`i care nu stiu !
#30
De ce e neaparat sa te duci la tara sa se ia cineva de tine? Stiu ca baietii veseli de obicei nu se iau de oameni normali, decat de ciudatei din astia, pentru ca la tara nu este acelasi concept ca la oras fiecare face ce vrea cu corpul lui. Asa ca te intreb: esti pankist rocker sau mai stiu eu ce? Daca te imbraci normal si nu ai freza verde si belciug in nas, eu zic ca te iarta baietii de la tara. Mai bine iti cumperi un pachet de tigari si serversti baietii si esti amicul lor! Smile


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)