Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AJUTOR!
#1
Ajutati-ma si pe mine sa rezolv un notebook. Am un boot sector Virus. Sau cel putin asa zice Avira. Mi s-a instalat un programel System Fix. Chipurile detecteaza problemele, dar nu le poti rezolva decat daca cumperi programul lor /Smile. Am incercat sa reinst Windows Xp SP3. Dupa ce copiaza fisierele pt install => Blue screen. Nu ajung nicaieri. Nu-mi mai merge nici Task Manangerul. Am citit putin pe internet despre stergerea acestor BootSector Viruses, dar pare treaba de om cu cap pentru asa ceva. N-am nicio legatura. Zice ceva de un low-level format sa stearga tot.

Laptopul e un Lenovo R400.

Astept sugestii, sfaturi, oameni care ma pot ajuta.

LE: scuzati edit-ul. Cand imi detecteaza fisierul zice asa: BOO/TDss.O - poate ajuta.

Cu stima,
Mihai
Reply
#2
mai intai scaneaza cu spyboot, daca nu rezolvi baga si un panda!
Reply
#3
Ms incercam, vedem ce se intampla!
Reply
#4
cauta pe torrent ghost.iso, eu nu il mai am prin calc da este pe torrent, image cd, booteaza de pe el si scaneaza calcu din dos.. ar trebui sa-l aveti toti in casa acest cd....
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
Reply
#5
deci cu spybot nu prea am rezolvat niciun nimic.. Tot cand botez de pe CD cu WIn, duap ce copiaza toate fisierele da BlueScreen. Acu caut o invitatie pe Filelist sau lasttorrents.org sa iau ghost.iso.
Reply
#6
lasa adresa de e-mail sa iti dau invite la filelist! Tine minte e ultima Big Grin
Reply
#7
playa Wrote:lasa adresa de e-mail sa iti dau invite la filelist! Tine minte e ultima Big Grin
reformulez: nu iti mai dau ca iti dau degeaba, nici pe filelist nici pe lasttorrents nu este!
Reply
#8
oricum mi-ar prinde bine o invitatie =)). Si nu mi-ai mai dat pan acu Tongue. Pe lasttorrents iau inv de la Dey. Daca vrei da-mi pt Filelist, daca nu , nu . Nu-i problem Smile. <!-- e --><a href="mailto:mihai_dobre@ymail.com">mihai_dobre@ymail.com</a><!-- e -->
Reply
#9
bunelu Wrote:oricum mi-ar prinde bine o invitatie =)). Si nu mi-ai mai dat pan acu Tongue. Pe lasttorrents iau inv de la Dey. Daca vrei da-mi pt Filelist, daca nu , nu . Nu-i problem Smile. <!-- e --><a href="mailto:mihai_dobre@ymail.com">mihai_dobre@ymail.com</a><!-- e -->


Done!
Reply
#10
O cutie de Suc 3L pt wakkk, gata! Smile
Reply
#11
bunelu Wrote:O cutie de Suc 3L pt wakkk, gata! Smile
de la LIDL?
Reply
#12
CUm se cheama sucul de la Lidl ?
Reply
#13
nu stiu, cred ca "SUC LA 3L for wakk"
Reply
#14
Smile) Nu e de la Lidl! Este postat pe grupul de pe facebook cs.u-s.ro
Reply
#15
IL PUN EU PE FORUM IN 2 ZILE KITU.. AM NET DE KKT..
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)