Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Every Day Carry
#1
Notiunea de "Every Day Carry", sau ca sa romanizam un pic, "obiecte din dotare" se refera la o colectie de obiecte menite sa-ti faca viata mai usoara in cat mai multe circumstante intalnite in viata de zi cu zi, si eventual in situatii speciale, daca e cazul. Exista niste aspecte de baza ce pot sau nu sa fie considerate vitale, in functie de prioritatile fiecaruia: lumina, taiere, unelte, comunicare, etc. Sunt acele obiecte fara de care nu plecati de acasa, fie ca sunteti atasat sentimental de ele, sau au o valoare pur practica.

Fiecare face o poza cu obiectele din dotare si ne poate da o explicatie sau o descriere despre fiecare "unealta"
Reply
#2
[Image: dsc00134mt.jpg]

Postez la 3 noaptea si din ce am inteles eu din topicul asta , trebuie sa facem o poza cu lucrurile care le luam cu noi in fiecare zi. Sper ca sunt on topic.

cheile de la usa , garaj , masina , cartela de la interfon - fara ele nu pot intra in bloc/apartament/garaj/masina
buletinul, carnetul de sofer - daca ma opreste vreun politai
ochelarii si carpa cu care imi sterg ochelarii - fara ochelari nu prea vad noaptea
cardurile bancare - in caz ca am nevoie urgenta de bani
pixul - necesar la orele de curs, seminar , si pentru diferite notatii (nr de telefon , o idee ca sa no uit , cand ma plictisesc desenez tot felu de caricaturi , etc)
tigarile, bricheta - devin stresat/stresant fara tigari
bratara - valoare sentimentala
cardul de date si usb adaptor - mai ascult muzica in masina , mai pun chestii interesante si utile de la faculta etc
ar mai fi telefonul cu care am facut poza acum , un pachet de gume , si ceva banuti.
Reply
#3
[Image: p8120001.jpg]

asa cum a zis si zuzu, eu am la mn in fiecare zi cheile de acasa, telefoanele (oranju si cosmou), cheile de la masina, ceasul, portofelul, sticku usb, bolentinu'Big Grin, cardu de la banca, permisu', banuti..cam astea..aa si okelarii de condus Big Grin
Reply
#4
[Image: sdc13358.jpg]

buletin si permis -> in caz de nevoie
portofel -> de pastrat actele, banii si alte alea
cheile de la masina -> mai mereu sunt plecat cu ea
telefonul -> nelipsit
ceasul.
ochelarii de soare.
Reply
#5
[Image: dsc01112e.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

incepem asa :
- 2 telefoane ( orange si vodafone cu unu am facut poza )
- 2 pixuri
- 2 brichete
- 1 drec ( obiectul muncii )
- 1 cesolog
- 1 buletin ( de urgente )
- 1 pachetel de gumite
- 1 hand's-free ( pentru muziza )
-1 set de chei ( eventual sa intru si eu in casa )
-1 potofel ( sa stiu unde ii cash-ul :lol: )
-1 pereche ochelari ( din cauza vremii de afara ... furtuni solare :lol: )
-1 borsetuta ( in care le bag pe toate )
-1 pachet de tigari ( in cel mai rau caz 2 pachete odata )


cam astea sunt toate de care nu ma pot lipsi

nu am mai pus agenda si alte chestii care le tin prin rucsac ( ca de alea ma pot lipsi )


ca asa pot sa incep si eu sa scot de prin portofel inca "N" obiecte

carduri
carti de vizita
banii
fisele de "selgros kaufland carrefour gima "

carduri de membru
hartiute
notite
Reply
#6
lumea nu a captat farmecul acestui topic Sad si mi se parea super interesant
Reply
#7
playa Wrote:lumea nu a captat farmecul acestui topic Sad si mi se parea super interesant
pai cred ca toata lumea are cam aceleasi chestii in afara de laurentii care are cate 2 de fiecareSmile)
¡¿ɟʇʍ 'uʍop ǝpısdn ɯ,ı

[Image: 30111.gif] [Image: 1947.gif]
[Image: supernatural.gif] [Image: 2982.png]
Reply
#8
ADR Wrote:
playa Wrote:lumea nu a captat farmecul acestui topic Sad si mi se parea super interesant
pai cred ca toata lumea are cam aceleasi chestii in afara de laurentii care are cate 2 de fiecareSmile)


eu sunt un caz aparte


Spuneti-mi si mie care strica FORUMUL in halu asta si cu ce ????
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)