CS.U-S.RO

Full Version: maxime,cugetari sau citate celebre
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7

Wanted

Sexul e ca si cand ii tragi mortii suturi in fund cantand. (Charles Bukowski)
Definitii de Ambroice Bierce(un tip ce mi se apre absolut genial..prin modul de a gandi si a expune unele probleme):

Optimism= Doctrina, ori credinţa, că totul este frumos, chiar şi ce e urât, că totul este bun, în special ce e rău, şi totul este corect că este greşit. Este ereditară, dar din fericire nu e contagioasă.
Filozofie= O rută din mai multe drumuri care conduce de nicăieri spre nimic.
Domnişoară.=Titlu cu care marcăm femeile necăsătorite pentru a indica faptul că sunt pe piaţă.
Răbdare.=O formă uşoară de disperare, deghizată în virtute.
Sfânt=Un păcătos mort, revizuit şi editat.
Frumuseţe= Puterea cu care o femeie farmecă un iubit şi înfricoşează un soţ.
Maimuţă=Un animal arboricol care se simte ca acasă în arborii genealogici(asta mi se pare geniala)
Moarte=A înceta brusc să păcătuieşti.
Una dintre cele mai tari maxime pe care le-am auzit pana acum: "A PLANUI= A-TI BATE CAPUL CU CEA MAI BUNA METODA DE A OBTINE UN REZULTAT INTAMPLATOR"

Wanted

Sexul e una dintre cele mai frumoase, complete si naturale experiente pe care o poti cumpara cu bani. (Steve Martin)
nu exista femei lesbiene
doar femei care nu l'au cunoscut pe pheno
pheno Wrote:nu exista femei lesbiene
doar femei care nu l'au cunoscut pe pheno



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


tare asta :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Wanted

Sunt un amant asa de bun pentru ca exersez mult singur. (Woody Allen)
Femeia e facuta sa-si insele barbatul si sa-i paraseasca pe toti ceilalti.
replica lui Joker din batman/dark knight:

"If you are very good at something...never do it for free"
mana de femeie e sfanta ... doar ea poate sa invie mortu ... :lol:
nu mancat rahat ca pute
Ce se scoala de dimineata in vagin ajunge.
Barbatu ar fi nevoit sa minta mai putin daca femeia ar pune mai putine intrebari.

Guest

Daca vezi luminita de la capatul tunelului ....fuijiiii ca vine trenul !!

Wanted

Munca in gospodarie e ca si sexul prost. De fiecare data cand o faci, iti juri ca e ultima data. Pana data viitoare, cand ai iar musafiri. (Marilyn Sokol)
Pages: 1 2 3 4 5 6 7