CS.U-S.RO

Full Version: nu ati citit reguli admin
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
urmatorii admini nu au citit motivele stricte pt care se da ban doar la cei cu ip fix ,, pt cei cu ip dinamic se foloseste litera m

displaying 1 - 100 of 777 results
06-02-09 Chistoc Fr33sTyL3r injuraturi repetate 100 minutes


Bandetails

Player Chistoc
Bantype SteamID and/or IP address
SteamID no SteamID present
IP address 92.82.2.175
Invoked on 06-02-2009 - 13:59
Banlength 100 minutes
Expires on 06-02-2009 - 15:39 (1 hour 31 minutes remaining)
Reason injuraturi repetate
Banned by Admin Fr33sTyL3r ()
Banned on Server CS.U-S.RO FREE GAME SERVER
Previous offences 0


06-02-09 a FrOdO Wallhack + Aimbot Permanent


Bandetails

Player a
Bantype SteamID and/or IP address
SteamID no SteamID present
IP address 82.78.166.251
Invoked on 06-02-2009 - 13:26
Banlength Permanent
Expires on Not applicable.
Reason Wallhack + Aimbot
Banned by Admin FrOdO ()
Banned on Server CS.U-S.RO FREE GAME SERVER
Previous offences 0


06-02-09 PLa* Aim.GoD * S a[V]v Y ? ? ? * Aim.Go
fiti atenti: Laurentii; * S a[V]v Y ? ? ? *; Fr33sTyL3r ati inceput cu stangu...deja dati ban la ip-uri dinamice
Laurentii si * S a[V]v Y ? ? ? * aveti 2 banuri date aiurea...si Fr33sTyL3r unu

amx_ip *
deci cred ca stiam ca o sa primesc avertizare... nu puteam sa vad ip-ul am dat de vreo 10 ori amx_ip la al si imi zicea urmatoarele "There is more than one client matching your argument" asa ceva si nu stiam daca e ip dinamik sau nu...i-am dat gag dar dupa ce sa terminat gagul iar a injurat si nu am putut sa ii vad ip-ul si i-am dat ban fara sa ma uit la ip
nu imi e in fire sa fac asa ceva dar trebuie sa ma credeti nu am putut sa dau amx_ip.

imi pare rau

Multumesc pentru intzelegere.
ai dat amx_ip *
sau amx_ip nume ?
eu tot timpul cand folosesc, folosesc amx_ip name si merge dar acum nu stiu ce sa intamplat nu o mai mers cand am dat amx_ip chistoc mi-o aparut mesajul ala si nu stiu din ce cauza pana acum mi-a mers tot timpul
ti-a aparut asa din cauza ca erau mai multi jucatori cu aproximativ acelasi nume... trebuia sa dai amx_who... si in dreptul fiecarui player iti apar trei sau patru cifre....copiai alea de acolo si dadeai amx_ip #1234 de exemplu.... e usor... incearca asa... succes Tongue
multumesc bogdanel pentru sfat de acum o sa fac cum ai spus, dar eu i-am scris tot numele nu stiu dc nu mi-o dar ip-ul lui
pai dupa cum am spus si mai sus.... sa zicem ca ai 4 jucatori cu numele IoN , iONeL, IONUTZZZZ si ionica....tu cand dai amx_ip ionica nu ai cum sa vezi ip celui scris in comanda ta deoarece sunt mai multi jucatori care au inceputul numelui la fel...de asta ti-am zis dai amx_who si apar cifrele alea care se cheama "userid"...le dai copy paste in comanda amx_ip ...sa nu uiti sa pui "#" in fata cifrelor alea.. comanda trebuie sa arate asa : amx_ip #4880 .....lucrul asta e valabil si cand dai ban si intampini aceeasi problema cu nume la fel.. amx_ban 100 #4880 ...la gag la fel... la amx_execclient aceeasi poveste... hai ca iti dai tu seama... :mrgreen:
da, da am priceput ce zici, ms mult pentru sfaturi asa o sa aplic de acuma :wink: