CS.U-S.RO

Full Version: Jurnal pheno
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Juventus - Catania -> Juventus castiga 1.33
Inter - Bologna -> O echipa marcheaza sau niciuna 2.02
Lazio - Fiorentina -> Mai mult de 1.5 goluri 1.27
Bordeaux - Bastia -> Bordeaux inscrie prima 1.33
Manchester United - Chelsea -> + 1.5 goluri 1.15
Celta Vigo - Real Madrid -> Real castiga 1.45
Ajax - Fc Zwolle -> Ajax castiga 1.22
Ceahlaul - Steaua -> Steaua castiga 1.75
Benfica - Gil Vicente -> sub 3.5 goluri 1.55
Volyn Lutsk - Dinamo Kiev -> castiga Dinamo 1.30
Vorskla Poltava - Shakhtar Donetsk -> castiga shakhtar 1.20



Miza 2.86
Factor de multiplicare. 39.06

Castig maxim 111.72
+ Max Bonus 24.29

Castig total 136.01 Lei

Bilet pierdut la Benfica
aiurea tare..
nu`i rau..dar daca dadea Celta gol in ultima faza? Angry
as fi avut consolarea ca am pierdut la 2 meciuri, nu la 1 Smile)
Bilet pus bazandu-ma pe noroc (fotbal + tenis)

Fotbal

Bayern - Arsenal -> 1 - 1.45
Malaga - Porto -> 2 - 2.65
Corinthians - Tijuana -> 1 - 1.55
Olympiakos - Giannina -> 1 - 1.27

Tenis
Berdych - Gasquet -> 1 -1.45
Nadal - Gulbis -> 1 - 1.32
Haas - Del Potro -> 2 - 1.20
Raonic - Tsonga -> 2 - 1.55

Miza: 5 lei
Factor de multiplicare - 26.92
Castig 128.18 + 32.04(Bonus) -> 160.22 lei

LA Galaxy - Herediano -> 1 - 1.40
Santos - Houston -> 1 - 1.40
Al hilal - Al Rayyan -> 1 - 1.55
Blackburn - Millwall -> 1 - 2.20
Flamengo - Resende -> 1 - 1.35
Beitar - Mac. Haifa -> 2 - 2.20

Miza 3 lei
Factor - 21.04
Castig - 60.17 lei
succes!
Un mic sfat de la unu care pariaza de peste 11 ani.

Joaca maxim 3 meciuri pe bilet si nu te mai luat dupa cote , o cota mica nu indica neaparat un procent mai mare de reusita.
Analizeaza meciurile , cauta info despre ele ( nu doar statistica) , accidentati , motivatie , teren , starea vremii , fluctuatia cotelor, etc si dupa ce iti faci o idee , verifica cota si vezi daca se merita pus pe acea cota ( daca e valuebet .. in limbajul pariorilor) . Am vazut ca acuma cateva zile ai luat pe Shakhtar ca bate in deplasare la cota de 1,2. Shakhtar e ca si campioana , venea dupa un meci de champions league si juca fara vreo 2-3 titulari , cota reala trebuia sa fie undeva pe la 1.6-1,7 . Si steaua e ca si campioana , venea dupa un meci de uefa si le lipseau 2-3 titulari si avea cota de 1,75 ... deci teoretic 2 meciuri asemanatoare din mai multe puncte de vedere si totusi Shakhtar avea cota de 1,2 si steaua avea 1,75 .. , care era valuebet? cred ca te-ai prins. La benfica cu gil vicente ai luat sub 3,5 goluri , daca cautai info despre acel meci , aflai ca gil vicente joaca fara 2 fundasi titulari , si in deplasarile la braga si porto ( echipe de calibrul benficai) au pierdut cu 3-1 si 5-0 , in conditiile date mai bine puneai ca bate benfica la minim 2 goluri sau benfica inscrie peste 1,5 goluri in meci si prindeai o cota egala sau mai mare decat sub 3,5 goluri.
Decat sa pui pe favoriti ca bat , gen ajax 1,2 , sau juve 1,3 ... mai bine ii iei la handicap ( ca bat la 2 goluri sau mai mult) si prinzi o cota de 1,8-1.9 , mai bine pierzi pe o asemenea cota decat sa tremuri pana in minutul 91 sa iti dea juve un amarat de gol dupa 20 de ocazii. Tipurile de genul care marcheaza prima , sau sa nu marchezi nici una sau doar una .. sunt loterie , un fel de alba neagra , mai bine joci la ruleta atunci unde ai o cota mai mare. Din experienta iti spun sa eviti cupa libertadores , campionatele estice , grecia , toata africa , argentina .. aici sunt cele mai multe surprize si nu prea gasesti valuebeturi la favoriti .

Probabil joci doar de fun , dar eu zic ca poti ncearca un experiment , joaca in fiecare zi , timp de o saptamana/o luna , un 2-3-5 lei sau cat iti permiti .. in fiecare zi pe 3 meciuri cu cote de minim 1.7 la fiecare meci , undeva la o cota totala de 5 . Daca iti faci bine "temele" eu zic ca prinzi minim 2 bilete pe saptamana .

Daca merge treaba , cu timpul vei puteai ridica miza si sa treci online unde ai mai multe avantaje: fara taxe , cote mai mari , posibilitatea de a paria live si sa te acoperi cand stai la ultimul meci pe bilet si multe alte avantaje.

3 forumuri foarte bune unde gasesti informatii ok la majoritatea meciurilor :

http://forum.bettingadvice.com/
http://forum.punterslounge.com/
http://forum.sbrforum.com/

Ar mai fi si niste forumuri romanesti gen e-pariuri , pariori.ro , pariuri-x , dar din punctul meu de vedere .. nu prea gasesti info de calitate pe aceste forumuri .

Bafta,
zuzu