CS.U-S.RO

Full Version: laptopt
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Cred ca placa mea video s-a prajit.
Jucam cs, s-a blocat laptopu, apasat butonu power sa se inchida, asteptat cateva minute, deschis imaginea in fel de culori, se repeta ca atunci cand pui un wallpaper pe Tile (center, stretch etc) si erau vreo 2 3 culori, roz, verde o dunga alba pe mijlocul monitorului ..

Placa video e un GeForce GT8400 ceva de genu.
Cat ma costa, stie cineva unde pot merge etc? Ce-i de facut..

Ms..
ce laptop e...ceva hp pavilion?
Dell inspiron 1520
Incearca o reinstalare de windows, sau ca sa fie mai simplu ia un knopix sau un ubuntu ca astea sunt OS-uri care buteaza direct de pe cd, nu trebuie sa stergi windowsul, si daca se vede la fel in culori de care spui tu, atunci cel mai probabil s-a bulit placa video. Daca esti in iasi este un tip in tg cucu in statia de tramvai care repara laptopuri.
playa Wrote:Daca esti in iasi este un tip in tg cucu in statia de tramvai care repara laptopuri.

nu cred ca mai este ady in tg cucu, oricum daca mai este id de mess abutu2000 , sau daca stii firma se numeste tehnocomputers..
aaa.. nu e online acu.. i-am lasat mesaj..
ok ms.
in bios face la fel? esti sigur ca e placa video si nu e panglica de la ecran?
la fel face si in bios. Nu cred sa fie pamblica de la ecran.. nu e prima data cand face freezeul, si de cele mai multe ori cand jucam CS. Faza e ca am cooler pe care sta laptop-ul.
bunelu Wrote:la fel face si in bios. Nu cred sa fie pamblica de la ecran.. nu e prima data cand face freezeul, si de cele mai multe ori cand jucam CS. Faza e ca am cooler pe care sta laptop-ul.
Daca face si in bios nu are rost sa reinstalezi windowsul, e clar ca e placa video sau cum spui tu panblica aia de la lcd.
edit: playa ziceai ceva de un program care sa-mi gaseasca ultimele drivere pt comp? Cum se numea ? Ii ziceai lui Bogdanel But intr-un alt post
Driver Magician v3.61, daca esti baiat istet si stii sa il inregistrezi (nu e greu) iti da driverele efectiv pe tava Smile Ultimele chiar!
Multumesc frumos! Daca nu ma descurc iti las un pm pe forum, ca altfel nu pre am cum.