CS.U-S.RO

Full Version: Reclamatie Clean.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
HARTA: fy_snow
data: 21.05.2011, ora 10:09
admin: Clean
nickname: BALEIER
SteamID: STEAM_0:1:14102055

Mi-a dat blind si am continuat sa merg - sa ma ascund ca sa nu ma omoare lumea. N-am facut nici un frag pentru ca nu aveam cum. El a crezut ca am wall sau ceva si mi-a dat destroy.
NU INTELEG DE UNDE PANA UNDE DOAR FAPTUL CA TU CREZI CEVA TE JUSTIFICA SA ACTIONEZI SPRE A BANA UN JUCATOR PERMANENT. MAI DA SI DESTROY. Totul fara nici o dovada. Cum sa faci chestii din astea mai ales cand jucatorul are steam?

Admini seriosi nu gluma.

[Image: fy_snow0072.jpg]
[Image: fy_snow0071.jpg]
[Image: fy_snow0008-1.jpg]
[Image: fy_snow0007-1.jpg]
astept reply-ul cu demo la steam id !
Nu este nici un demo dj iar raspunsul il are la ban/unban.Baleier sincer nu cred ca esti in masura sa-ti dai cu parerea asupra seriozitatii adminilor u-s si mai ales a mea.Cauta in acest thread si vezi cate reclamatii am eu la activ.Ms anticipat !
Ma intereseaza prea putin cate reclamatii ai tu. Normal ca nu prea multe pentru ca majoritatea jucatorilor nu stau pe un singur server, mai ales cand dau peste admini asa seriosi care nu au nevoie de dovezi pentru a da ban. Sa nu mai vorbim despre diferenta colosala dintre un jucator cu steam si unul pe valve. Daca mie imi dai ban fara dovezi, care am steam, la unu pe valve daca ai auzit ceva rau despre el probabil ca nici nu te uiti ci doar cobori consola si gata-i treaba.
Sunt in masura sa imi dau cu parerea asupra seriozitatii tale Clean in ceea ce a privit adminarea cat am fost eu pe server, respectiv 10-15 minute. Am rezistat mult nu gluma.
Ghinionul tau e ca mie nu mi-a fost lene sa imi fac cont pe forum.
chiar pe snow nu cred ca se merita banul pt ca se "ascundea" omul ... ca snow-ul il stim cu totii cu ochii inchisi

nu stiu care a fost situatia dar merita macar 2-3 runde de blind si pe urma daca facea frag "cand era urmarit de admin " poate merita banul ...

P.S.==> Intru ACUSI si ma activez pe server sa va vad acolo ce tehnologie stiti .... HF !!! & GL !!!
Ala micu vezi in ban / unban care a fost situatia exact.Dupa cum zice chiar el am stat 10-15 min si l-am urmarit dupa care blind iar el joaca fara nici o pb."We have a winner !!!" as zice eu !
Dj in situatii din astea trebuie sa mai fac demo ? E fix si identica situatia cu celalalt user care a facut reclamatie acum cateva luni bune.
Baleier iti urez bine ai nimerit pe forumul comunitatii u-s ! Ti-as ura si bun venit pe sv dar nu e cazul decat daca revii fara "ajutoare" chiar si pe steam.NOROCOSULE ! Si cu asta am incheiat orice polemica cu tine.
Dj rog ia o decizie in ceea ce ma priveste precum si in ceea ce priveste aceasta reclamatie.Multumesc anticipat !
Dupa cum spuneam Clean, cam inventezi povesti. 10-15 minute am stat pe server per total. Tu ai stat sa te uiti pe mine 2-3 minute... Dar daca in perceptia ta a memoriei timpul se dilata odata cu trecerea sa ... s-ar putea sa te credem.

Ca si la cereri de unban ideea ramane: Ban nejustificat - - - - - Astept masuri.
a gresit omul ti s-a scos banul, ce-o lungesti ca la tribunal, duci o viata grea? Nu ti s-a oferit de prea multe ori a 2-a sansa? esti "stresat"? Cauti "razbunare" in genere? Ce masura sa se ia, e un admin bun, nu mai fa atata tam-tam mare jucator si treci la joc, lasa ca mai intru eu sa vad ce stii.
Code ms de aprecieri dar trebuie sa recunosc ca am gresit : trebuia sa fac demo chiar si in cazul evident al acestui user cu steam si mai ales cu un "simt al orientarii" iesit din comun care a jucat ba 10-15 min ba 3 min ba se misca ca sa se "ascunda" cu tot cu blind ba cu spatele ba cu fata si etc.
Accept orice masura cred ownerii de cuviinta ca se impune in acest caz fara nici un fel de resentiment.
e "pro" a? S-a orientat prin ultrasunete, o fi si liliac. Juca noaptea? :lol: :lol: sau de la blind s-a activat instinctul. Oricum, nu se ia nicio masura, zic eu. Nici n-ar trebui in cazul tau. Sunt altii.. "Dumnezeu cu mila".
Anarchy Wrote:a gresit omul ti s-a scos banul, ce-o lungesti ca la tribunal, duci o viata grea? Nu ti s-a oferit de prea multe ori a 2-a sansa? esti "stresat"? Cauti "razbunare" in genere? Ce masura sa se ia, e un admin bun, nu mai fa atata tam-tam mare jucator si treci la joc, lasa ca mai intru eu sa vad ce stii.

Anarchy - vorbesti cam mult pe langa subiect si faci atac la persoana nejustificat. Te-am intrebat eu de sanatate? Ca idee, atunci cand pui un cuvant intre ghilimele inseamna ca nu vrei sa ii folosesti conotatia uzuala caz in care, citind post-ul tau, nu e posibil sa intelegem prea multe pentru ca nu ti-ai definit termenii.

E un admin bun, probabil, dar la faza asta nu a fost nici admin si nici bun pentru ca ambele cazuri exclud posibilitatea de a se intampla ceea ce s-a intamplat. Pe langa asta dupa modul in care postati, adica scriind mult si cu putina tangenta reala cu subiectul, imi dau seama ca va intelegeti bine si probabil sunteti prieteni buni...

Asta e, cand ai pile nu ti se intampla nimic. Sa-ti fac totusi o paralela domnule Anarchy si sa vedem daca iti place rezultatul. Sa spunem ca te afli intr-un cartier din orasul tau si iti vezi linistit de treaba pana cand un politist vine la tine si iti spune ca gunoiul care se afla pe strada inainte sa vii tu este al tau, aruncat de tine si ca trebuie sa te sanctioneze. Sanctiunea pe care o alege este sa iti rupa hainele (paralela cu destroy-ul) si sa te trimita la pachet in alt cartier cu mentiunea ca nu mai ai voie sa calci pe acolo vreodata. (aka ban permanent) Te duci la politie si faci o plangere iar ei iti raspund ca nu trebuie sa iti faci griji si ca poti sa mergi linistit prin cartierul respectiv din nou, iar pe politist nu-l vor pedepsi pentru ca, chiar daca a facut nimicul asta de fapta el totusi este un politist bun...
Convenabil modul in care a fost rezolvata problema... Cu siguranta.

Clean Wrote:Code ms de aprecieri dar trebuie sa recunosc ca am gresit : trebuia sa fac demo chiar si in cazul evident al acestui user cu steam si mai ales cu un "simt al orientarii" iesit din comun care a jucat ba 10-15 min ba 3 min ba se misca ca sa se "ascunda" cu tot cu blind ba cu spatele ba cu fata si etc.
Accept orice masura cred ownerii de cuviinta ca se impune in acest caz fara nici un fel de resentiment.

Cazul evident era doar in mintea ta. La cat de mult dai dovada ca intelegi din cele pe care le-am scris mi se pare totusi evident faptul ca ai mari probleme in a urmari un text simplu, daramite sa mai urmaresti si evolutia unui jucator pe server (ca admin, spectator).

"a jucat ba 10-15 min ba 3 min ba se misca ca sa se "ascunda" cu tot cu blind ba cu spatele ba cu fata si etc." Tie inca iti este neclar, din cate afirmi, ce s-a intamplat atunci, si, mai grav, ce am scris eu in posturile anterioare. Asta e o problema serioasa... Incearca sa dai un quote la textul meu pe care il comentezi atunci cand faci acuze de genul incoerentei mele, ca sa vada si lumea cat de pe langa vorbesti.

johnmirra Wrote:Sunt in masura sa imi dau cu parerea asupra seriozitatii tale Clean in ceea ce a privit adminarea cat am fost eu pe server, respectiv 10-15 minute. Am rezistat mult nu gluma.
Deci 10-15 minute am fost pe server... per total, de cand am dat connect pana mi-ai dat destroy si ban. In continuare ceea ce ai inteles tu:
Clean Wrote:Ala micu vezi in ban / unban care a fost situatia exact.Dupa cum zice chiar el am stat 10-15 min si l-am urmarit dupa care blind iar el joaca fara nici o pb.
Din cate spui tu, de cand am intrat pe server tu erai spectator si te uitai pe mine cum joc. Ce coincidenta fericita. Probabil ca mi-ai dat blind pe la jumatatea timpului cat te-ai uitat pe mine, adica 5-7 minute, urmand ca in cealalta jumatate eu sa fi jucat runde intregi (dupa o aproximare bruta cam vro 10 runde), timp in care eu n-am facut nici un frag si am alergat pur si simplu pe harta.

Aberatii... Aberatii...
Esti bun de politician, minti cu nerusinare de ingheata apa de sub tine si cu putin noroc o sa zica lumea ca faci minuni si mergi pe apa ca Iisus...
hai frate dati Topic Close !!!

ca nu isi au rostul aceste discutii inutile

Anarchy - aici intervin eu

johnmirra Wrote:vand... gogosi...
din cate am vazut tu scrii prea multe si ma plictisesc sa citesc ca un CV de 4 pagini, normal, il arunc la cos. Timpul inseamna bani.
Trecand peste, ce am pus in " ", am pus tocmai, pentru ca creierul tau cel neted sa inteleaga ca nu fac atac la persoana.
Iar despre povestioara aia, tinere, vei avea in viata multe piedici de genul. (mai ales daca traiesti in Romania)
Prietene ... esti aberant , logoreic si devii plictisitor cu "filmele" astea cu paralele , militieni , pile , admini neseriosi , administratori si mai neseriosi,conspiratii impotriva jucatorilor si etc.Nu stiu DACA si ce carti citesti tu dar ...vino-ti in fire !Sincer nu am timpul necesar sa-ti raspund la toate acestea si chiar daca l-as avea nu l-as irosi in acest mod.
Banul ti-a fost scos , eu am recunoscut ca am gresit ca nu am facut demo si mai ales ca accept orie sanctiune cred ownerii de cuviinta ca se impune.Ce anume mai doresti ? Zii din prima sau DA-NE OLEAK PACE !!!
Ai putintica rabdare ...nu toti traim pe forumuri si in cs 24/7 altii mai au si joburi , familii , copii sau mai pe scurt AU O VIATA innafara cs-ului ( poate-ti vine greu sa crezi dar CHIAR EXISTA viata si innafara acestui JOC ).
Foarte interesant anarchy ceea ce spui. Totusi esti in contradictie.

Desigur Anarchy, nu ai timp pentru ca acesta inseamna bani. Spune-mi, unde te gasesc pierzandu-ti timpul in week-end, consumand bauturi alcoolice ca un porc si vorbind prostii? Ceea ce spui si ceea ce faci sunt o continua contradictie. Ce mai cauti pe acest forum raspunzandu-mi mie daca timpul inseamna bani pentru tine? Ce mai cauti pe acest forum? Ce cauti in cs? Timpul inseamna bani, dar din cate se vede pe tine nu te intereseaza banii ca si timp ci timpul ca si posibilitate de a te destrabala (dovada nick-ul revelator ales de tine "anarchy") cu banii putini pe care incerci sa ii faci in timp cat mai putin.

Imi spui mie ca nu faci atac la persoana doar pentru ca pui intre ghilimele niste cuvinte. Pai atunci nu faci nimic. Si atunci cum iti permiti sa iti pierzi timpul asa degeaba? Nu ti-l pierzi... Din nou te destrabalezi, dar o faci subtil sub masca ghilimelelor, ca si cum n-ar avea importanta intentia.

Ma intreb cine oare are creierul mai neted - cineva interesat numai sa faca bani cu timpul sau, sau cineva care poate sa citeasca putin mai mult in interesul de a purta o conversatie normala?

Piedicile nu sunt problema ci persoanele ca tine ce din oameni devin piedici.


Ti-am mai spus Clean, iti place sa vorbesti degeaba si, coincidenta sau nu, in contradicitii la fel ca si Anarchy... Nu ai timp sa imi raspunzi la ceea ce ti-am scris si totusi imi scrii un raspuns clar. Evident ca nu vei avea timp niciodata sa imi raspunzi pentru ca raspunsul ar intra in contradictie cu nevoile ego-ului tau - iar a trece peste ego este un lucru pe care o persoana ca tine atat de imporatanta, cu o reputatie de aparat nu il va face niciodata.

Eu sunt aberant cand discut despre lucruri clare, distincte si evidente? Plictisitor pot deveni pentru voi din simplul motiv ca aveti o putere de concentrare de doar cateva minute. Asta-i viata, v-ati dezvoltat calitatile care vi s-au parut importante (devierea de la subiect, amanarea raspunsului, atacarea la persoana si, de ce nu, adminarea, pe un server, fara reguli).

Cine are timp sa raspunda reclamatiilor care li se fac, mai ales atunci cand acestea sunt bine fundamentate? Mergeti si mai jucati putin cs amagindu-va ca veti face bani din asta. Eu n-am sa ma mai amagesc crezand ca veti recunoaste vreodata prostiile pe care le faceti si spuneti.

Toate cele bune.
Pages: 1 2