CS.U-S.RO

Full Version: 310 milioane reparatia??
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Am facut postul pentru cei care sunt soferi sau pentru cei care pot sa-si dea cu parerea in legatura cu avaria masinii mele...cei de la asigurari mi au zis ca reparatia costa 310 mil .. si masina valoreaza 12650 de euro..


[Image: big_Poza003.jpg]
[Image: big_Poza004.jpg]
[Image: big_Poza002.jpg]
[Image: big_Poza005.jpg]
[Image: big_Poza001.jpg]
[Image: big_Poza000.jpg]
pai daca la tine e 310....la celalalt Opel e 700? :lol: :lol: :lol:


de 310 milioane...adica vreo 7500 de euro iti iei o masinutza buna buna buna din Germany....
din cate pare ai destule la masinutza ta... brat, aripa, usa,airbag-urile... la motor.. ai cateva
dar nu de 310 mil Smile))
nu poti sa o faci paguba totala? sa-ti plateasca valoarea pe asigurare si-ti iei alta masina.
pai sa vedem.. ambele airbag-uri sarite . 2000 de euro din prima ..spoiler-u si bara jos si alea vreo 500 euro, usa iar vreo 300 depinde daca o schimba toata sau repara doar partea din fata, aripa schimbata vreo 200 euro, bratul costa destul, farul si ala, depinde ce ai la motor...eu zic ca cam asa e..acu nah...

paguba totala..nu cred..pana mea. e avariata doar fata stanga f tare..restul masinii pare intact. iar de la 7500-7600 la 12600 euro mai sunt ink o gramada de bani...
ikks Wrote:nu poti sa o faci paguba totala? sa-ti plateasca valoarea pe asigurare si-ti iei alta masina.
paguba totala se poate da la cea rosie... tu esti de vina? ii dai aluia asigurarea?
Paguba totala, epava ramane la ei. Tu iei banii evaluati pe masina. Cred ca se poate da paguba totala. Am vazut altele mai putin atinse pe lateral ( e adevarat, pe la stalp ) care luau paguba totala.

Dar daca n-ai CASCO sau ai fost de vina, atunci, orienteaza-te spre alta masina. Nu cred ca merita reparatia.
daca e sa iti iei alta masina pana in 7.500 te sfatuiesc sa iti iei o skoda octavia TDI Wink se merita. piese ieftine consum mic... Wink)
cu criza asta nu cred eu k ii mai da careva dauna totala...
Daca iti iei masina pana in 7500 euro, iti dau eu o Bora TDI , 131 caluti tractiune integrala (4motion) , dotari la moft !
nu ma mira faptul ca au estimat atat reparatia
la mn pt 2 zgarieturi pe portiera reparatia a fost 400 euro
ikks Wrote:Daca iti iei masina pana in 7500 euro, iti dau eu o Bora TDI , 131 caluti tractiune integrala (4motion) , dotari la moft !


am mers cu o bora asta iarna.in fata era unu de 1m.70 si ceva.si eu de 1m90 efectiv nu aveam loc in spate
+ ca e 4x4 si in oras te rupe
scump ikks scump + ca in oras te nenoroceste .. cat manca in oras? 10-11?
masina e 7000.. mai, dotarile si motorul iti zic, acopera suma. in oras sub 9 vara. iarna, undeva pe la 10. in afara, 5-6. intradevar, in spate e mai micuta ca e facuta dupa golf, care e hatchback. bora e golf cu portbagaj. pana la portbagaj poti inlocui ORICE piese cu cea de pe golf 4. de asta apar corcituri de genu : [Image: 02027d01d44edc9de08ce209cfbba5d1.jpg] Big Grin
Å koda Octavia 2004,Berlina
5,300 EUR cu TVA, RO-BUCURESTI (jud. BUCURESTI)

70,000 km, 90CP (66kW), 1899 cm³, diesel, negru-metalizat, ABS, geamuri electrice, oglinzi electrice, aer conditionat, jante aliaj, airbag, radio/CD, servo directie, computer bord, xenon, ESP, proiectoare ceata, primul proprietar

cauta... gasesti multe
consum 4.5 afara
nu sare de 6 in oras
a mea trage destul de bine , e 1.9 TDi 110CP
Pages: 1 2 3