Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
your own website
#1
Wink 
Stie cineva un tool usor de folosit de creat propriul tau website?
Care din voi se pricepe?
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
Reply
#2
Incearca asta.

Daca totusi vrei o alternativa software pe care s-o instalezi in pc-ul tau, cel mai bun e Dreamweaver de la Adobe.
Reply
#3
Aprob Simplu! Acum depinde ce fel de website vrei sa faci...daca e doar un website de prezentare iti ajunge sa stii un pic de html, css si javascript.
Reply
#4
simplule ai mai creat pana acum? Big Grin daca ai experienta, atunci abia astept sa iau legautura cu tine
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
Reply
#5
Site moca,cum a zis si Jammin,depinde ce vrei sa contina...
Unele siteuri free iti explica ce si cum..cum sa creezi..etc,facem si eu deastea cand faceam servere lineage2Smile)=))
Reply
#6
ceva simplist, poze, niste meniuri, niste directoare...
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
Reply
#7
Bre, daca vrei sa faci cu WIX nu-ti trebuie cunostinte de html, css sau java. De fapt nu trebuie decat sa apesi niste butoane. Insa daca vrei sa folosesti Dreamweaver, atunci trebuie sa stii si putin css, html si de ce nu java. Diferenta dintre varianta cu WIX si varianta cu Dreamweaver e ca in cazul astuia din urma poti sa-ti faci siteul fix cum vrei tu, ai control total asupra procesului de creare, insa cum spuneam mai sus, cu pretul a ceva cunostinte de html macar. Insumand, eu cred ca mai folositor ti-ar fi WIX sau alternative ale sale precum Webstarts, Moonfruit sau Jimdo.
Reply
#8
versiunile astea gratis de website nu le poti downloada fara sa cumperi demeniu de la ei ca apoi sa l muti pe domeniul tau.
e bine si frumos cat editezi dar cand nu poti copia... tot carnatu de fisiere
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
Reply
#9
trebuie sa folosesti domeniul lor, oricum nu e mare diferenta de pret.
daca vrei ceva mai simplu iti fac eu cu dreamwaver, sa nu necesite prea mult timp.
Reply
#10
mi am tras pachetul http://designmodo.github.io/Flat-UI/
si m-am apucat de prelucrat...
Grafic mi se pare in trend, simplu si fara multe bataturi la degete. o sa revin cu varianta fianala
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
Reply
#11
Spor la web design dar atunci. Smile)
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)