Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
vot mape
#1
am si eu o sugestie daca se poate,iar voi veti decide daca e buna sau nu.

cand se da mapa la vot cred ca ar fi mai bine sa se dea cate 2,motive:
-jucatorul sa poata alege
-va iesi 90% o mapa din 2
-nu o sa mai fie 4/5 voturi pe sfarsit de mapa deoarece da vote failed.

am observat de multe ori ca se dau cate 4/5 voturi ca nu iese o mapa,asa o sa se voteze cu siguranta una,chiar si acum 2 minute pe server s-a dat la vot de 4 ori.
voi hotarati acum.....hf
#2
in acest fel ar iesi o mapa din obligatie..de exemplu lumea vrea dust2 dar se da la vot train si aztec..si astfel is obligati sa joace train sau aztec..in loc sa se dea la vot train -> failed...aztec -> failed...dust 2 -> succes si astfel sa joace ceea ce chiar prefera.
YES, OH MY GOD
#3
sa stii ca nu e asa
in primul rand o mapa/mape se dau la vot in functie de cati jucatori sunt in acel moment,iar aceasta este responsabilitatea adminilor sa decida ce dau la vote.
si sa stii ca e simplu,daca sunt multi sunt cateva mape care se pot juca (nuke,dust2,inferno...)deci din acele mape va da la vot,prima data 2,urmatoarea inca 2 si tot asa,cand sunt putini pe server aceeasi treaba doar ca va da la vot mape mici.

ca un server sa mearga bine trebuie sa se joace mai multe mape si mai mari,iar daca se da cate o mapa la vot si 4/5 voturi deja atentia nu mai este asupra jocului.jucatori care sa spuna ca nu e buna mapa tot timpul vor fi,indiferent daca dai o mapa la vot sau 2.

eu zic sa incercati si o sa vedeti.
#4
Smile


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)