Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
server zuzuk
#1
Ce solutii ar fi ca pe sistemul pe care ruleaza serverul cs.u-s.ro sa ramana numai serverul si tot ce e altceva sa fie mutat in alta parte?
Ping-ul in ultima vreme a crescut cu cateva unitati.
Nu vreau sa scapam de HTLV ! vreau doar sa stiu daca poate fi mutat si sa ruleze in alta parte. la fel si celelalte jucarii ce mai releaza pe el.
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
Reply
#2
ehh, deodata nu mai sunt bune sv,ba chiar e bun si f bun, acu 12 ani aveam sv instalat pe un calculator(calculator nu sv dedicat) care avea net de kkt, intr-un birou unde praful si caldura erau mai mari ca in sahara, si totul era super bun, era si situl de la u-s era si forumul si toate alte mii de jucarele ce mai aveam noi pe el, si totul era perfect(nu chiar perfect da oricum super bine), acu este server dedicat, loc calumea, temperatura constanta si nu merge calumea? .. la mine merge exact ca inainte constant cu mici exceptii
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
Reply
#3
sunt cativa nemultumiti de asta am venit cu acest topic, nu vreau neaparat o schimbare, vroiam sa spunem lucrurilor pe nume
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
Reply
#4
avem asa:

us server, HLTV + inregistrari, harti pt download rapid server(server http -> simple linkuri virtuale direct catre directoarele serverului ) , Game panel , baza de date us+bans+stats => asta da serverului un load de 20% si nu arata ca resursele nu sunt suficiente.

Nu stiu daca am putea exclude ceva, doar eventual mutat panel-ul pe bans si impartirea bazei de date...

In plus, am mai spus de cateva ori, nu am nicio influenta la ce se intampla cu tipul de conexiuni ale serverului (schimb de rute,provideri), mai mult nu platim nimic pentru relocare in acel datacenter, nu stiu ce sa zic sincer...
Reply
#5
exact, sv e jos de tot, nush daca va ajunge vreodata sa consume 50%, acuma peeringul e asta care este, trebuie sa mergem inainte asha, poate pe viitor vor fi alte tipuri de conexiuni, poate va fi mai bine poate va fi mai rau.
Plus de asta nu platim netul, chiar daca l-am plati, sunt convins ca mai jos de atat nu se poate. Pune zuzuk un ping-faker si vei fi ca celelalte servere, fara lag(fara lag o pl, doar lag e pe creierul jucatorilor, cand vad 30-40).
Personal in afara de italia si germania, nu am intalnit sv pe care sa am lag mai mic de 125(apropo, pe italia si germania am lag 75).
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
Reply
#6
ai dreptate, majoritatea serv au lag fake! coboara lagul cu mai mult de 10 unitati... si totul e in mintea jucatorului
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
Reply
#7
Unii se vindeca de cancer datorita efectului placebo , altii intra in top15 Big Grin
[Image: dscf0456wh.jpg]O experienta reusita este adeseori mai importanta decat 20 de formule deduse in retorta gandirii.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)