Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
lucrari, teze, examene..... !!!
#1
Lucrari, teze,examene ........Sper sa nu va plictisesc.....
Cred k stiti cu totii (aproape) k a inceput sesiunea, sesiune si iar sesiune! Multor studenti le face zile amare, altora nu. De aceea ne-am gandit si la un mic moment de relaxare pentru noi studentii si nu numai....Toti trecem, am trecut sau vom trece prin facultate si vreau sa lasam cate o amintire .... la cum a fost in sesiune, cum am luat un examen sau cum am picat un examen prin copiat, invatat, etc.....
cu stima try, Wink
Reply
#2
hai k incep eu Big Grin ......sa intamplat acum 4 ani si e cat se poate de adevarat !!!

examen, anul 1 la matematica la facultatea de agronomie din iasi, dupa ce au dat studentii examenul ......intra cate unul dupa rezultat.....la un student i-a fost pus 4.
iesind din sala colegii il intreaba : "Ce ai facut ba? cat ti-a pus"
la care el zicand in timp ce inchidea usa: "Sa-mi bag p**a in m**a mi-a pus 4"
profu auzind il cheama inapoi, ii cere carnetu, ii pune 5 la care spune:
"na acum imi bag eu p**a in m**a !"

ultima reactie a studentului: "poate sa isi bage p**a in mama de cate ori vrea el k eu am trecut examenu !"
cu stima try, Wink
Reply
#3
@try: da poveste care te face sa razi, sper sa fie adevarata!

Eu nu am intamplari asa hazlii, dar tin minte ca in anul 1, din 4 examene am luat numai 1 examen, atunci ma gandeam ca facultatea nu e pt mine, apoi am recuperat tot pe sem 2, dupa care 5 ani am fost primul in grupa Confusedhock:

Am si una: eu copiam cu telefonul, si la un examen (fenomene de transfer-la chimie) ne imparte la toti un desen cu un concasor care avea 33 de piese si trebuia sa le enumaram, face profa desenul pe tabla, in fine peste tot acel desen. Eu binenteles aveam desenul pe telefon (nokia 6500C parca - ecran mic). Copiam eu acolo in treaba mea, asistentul se plimba prin sala, si mereu cand se apropia de mine ma opream din copiat ca sa se stinga ecranul la telefon (se stingea cam in 15 sec). Ba si cum copiam eu cu desenul ala pe ecranu telefonului, ce vine asistentul frate, eu ma oprisem din copiat, pe telefon intrase screen saverul si ce imi ridica asistentul telefonul de pe banca si eu nu inchisesem poza, era doar screen saverul cu ceasul peste. Bai eram kkt tot bai, o tasta daca apasa eram out, si ce vezi ca lasa telefonul jos inapoi, omul pasiv s-a uitat la ora!
De atunci la examene mereu inchideam subiectele si pe ecranul telefonului am pus 2 buci sexi, daca se uita sa ii zic ca e lucru personal de ce s-a uitat, dar nu s-a intamplat Tongue
Reply
#4
tare asta :lol: :lol: :lol: :lol:
Reply
#5
:lol: Ma pregatesc de studentie, deci sa stiu ce ma asteapta
Reply
#6
Sa vezi un coleg de-al meu! Amfiteatru plin la examen, il vad ca iese afara (el a luat doar subiectele). Afara il mai asteptau vreu 5, s-au apucat au rezolvat impreuna subiectele cu carti cursuri ce aveau la ei, iar la final, cand era miscare multa in amfiteatru ca a inceput sa se dea cam toate foile si lumea a inceput sa iasa afara, intra asta cu 5-6 teze in mana una peste alta si cu o calmintate de MARE IMBECIL de rad acum cand imi aduc aminte, coboara el lejer treptele amfiteatrului (ca intrarea era pe sus), foarte pasnic mergand, pune toate tezele peste celelalte, fara sa atraga absolut nici o atentie, iese usurel afara, agale...si gata, au trecut 5-6 examenul. Da-l dracu, asa da cohones Tongue
Reply
#7
GG pt descurcareti :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Reply
#8
@faza de la medicina e cat se poate de adevarat

anul 2, sem 1. restanta la un obiect ! nu am dat tot semestrul la facultate, l-am cautat pe prof, il gasim, stabilim examenul, surprixa el nu mai vine......si l-am tot cautat pana in rr-uri. in fine, la un moment dat asteptandul la faculta dam de prof pe sala facultatii (eram km 10 studenti) vb cu el si ne spune:"scoateti o foaie si treceti-va numele, aveti toti 5!"

sau examen in anu 3, sem 1. am avut 3 seturi de fituici la mine (2 seturi pt 2 colegi), celelate seturi nu le-am mai dat la colegi. vine profu cu 2 doctoranzi da subiectele, in fine..... stau ce stau si ma apuc de copiat .......ma prinde un doctorand imi ia fituica, ma prinde a 2-a oara imi ia iar, ma prinde a 3-a oara imi ia iar, ma prinde cu telu .....se plictisise si ma lasat sa imi vad de treaba .....si in final am luat examenul. precizes k prima data eram kkt tot

sau anu 3, sem 2, in restanta ma duc si il intreb daca pot sa raman (prima data la examen era f**ut) imi spune k da si k sa scriu 3 subiecte la alegere care vreau eu. il copii ii explic si cand ma cauta pe lista lui nu ma gaseste, el credea k sunt anu 4, defat eram anu 3 .......si am luat cu 9 Big Grin
cu stima try, Wink
Reply
#9
Un coleg din seria mea la un examen a fost depistat de prof ca copiaza, dar cum ? :lol: dupa ce a terminat ala de scris tot s-a dus sa dea lucrarea si proful l-a oprit putin sa-i zica ca ii place camasa domnului student :lol: si il ia frumos de guler si ii zice " da sa vad ce firma e camasa" si tamtam l-a prins cu "colierul" la gat :lol: :lol: degeaba cu magneti in urechi, unii profesori daca is bat capul cu noi chiar ne-ar fu.te rau de tot.
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
Reply
#10
eu cand eram in ultimul an de faculta am stat supraveghetor la 2 examene si credeti-ma ca se vede care copiaza , doar ca uni profesori se fac ca nu vad..
Reply
#11
Zuzu Wrote:eu cand eram in ultimul an de faculta am stat supraveghetor la 2 examene si credeti-ma ca se vede care copiaza , doar ca uni profesori se fac ca nu vad..
Ehe..pai asa e,eu la teza mea la franceza si geografie stau cu cartea si caietu pe banca..si culmea nu iau un 9 amarat dar altu care copiaza de la mine ia numa note mari...nu inteleg cum se face asa ceva,ori au pica profesorii pe mine :lol:
Reply
#12
Da ce zici ca eu m-am dus la un examen restanta care era compus din 2 bucati: teorie si probleme, si eu m-am dus sa dau teoria, si am fost invitat afara ca luasem teoria dar habar nu aveam, si trebuia sa ma pregatesc pentru partea de probleme :lol:
Reply
#13
playa Wrote:Da ce zici ca eu m-am dus la un examen restanta care era compus din 2 bucati: teorie si probleme, si eu m-am dus sa dau teoria, si am fost invitat afara ca luasem teoria dar habar nu aveam, si trebuia sa ma pregatesc pentru partea de probleme :lol:
Hai zine acuma...daca era profesoara...te placea...daca era profesor...se temea ca ia ban pe us si te-a trecut...Wink) :lol:
Reply
#14
nu ai inteles, era restant, il dadusem odata, dar atunci m-am uitat pe rezultate si eram picat, nu stiam de detaliu asta cu teorie odata si probleme odata, primul examen a fost cumulat amadoua si teorie si probleme in acelasi examen, iar pentru restante le dadea separat sa fie mai usor!
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)