Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
intrebare sistem 5.1
#1
salz all.eu am un Creative inspire T6100 si o placa de sunet p calc via VT3310nu e ch cine stie ce dar la banii dat pe el scoate bn zic eu.insa am o mare problema si nush ce sa ii fac ca sa mearga.calcul nu imi recunoaste sistemul ca fiind 5.1 si mom merge ca un 2.1 frontL R si booferul.Am intrat la sound/audio devices si am selectat 5.1,am reisntalat driverele audio,am umblat si la via HD audio deck..nimik tot ca 2.1 recunoaste.ce mai ar fi de mentionat:
1)in spate la iesirile audio eu am 6 sloturi...puse dp culorile cum arata la sistem mufele..se aude cum am zis fronturile si bufferul..am mai sch in toate combinatiile posibile zicand ca poate e de acolo..ori nus e aude deloc ori se aude center,left back si booder in alta combinatie...ori rearurile si booferil in alta..
2)ce-i drept am si calcul virusat...adik eu dak imi inchid antivirusul(care are la quarantine 2 virusi)..mie nu mi se mai aude deloc sunetul.
deci de la ce credeti ca e..de la hard(strikt un slot in spate)..sau soft(virusi)..si cum as putea sa rezolv problema...un format cva?
Reply
#2
pai 2 posibilitati

1. placa sunet necompatibila cu PC
2. windows fucked-up

nare legatura cu virusii...poate ai fisiere corupte
sau nu ai piesele compatibile

bafta
Reply
#3
nu e compatibila placa de sunet cu calcu tau, altfel nu sti de ce nu merge, trebuia sa te interesezi inainte de a o cumpara
Reply
#4
aham..ok,multumesc mult both ptr explicatii..deci concluzia este ca treb sa imi cumpar o alta placa de sunet in viitorul apropiat..si dak tot am sis creative..o sa iau placa de sunet tot creative si gataSmile.ms ink o data
Reply
#5
bullu daca mai intri, am o curiozitate placa de sunet e incorporata sau e pe slot pci. oricum inainte de toate ia ultimele updaturi la drivere de pe net, dar eu zic ca nu are cum sa nu mearga, nu faci tu o setare, ceva iti scapa, iti zic sigur. nu cumpara alta placa decat doar daca nu iti place calitatea sunetului. daca esti din iasi te rezolv eu intro zi [moca]
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)