Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
hdd extern wd 500gb - unknown device - WD5000BMVV
#1
am un hdd WD 500 gb extern de ala cu usb direct pe el, deci nu sata pus in case     , are un tip de mini usb ca la telefoane     .

nu il mai vede, cand conectez da usb unknown device

Am testat tot ce se poate testa, am schimbat driverele de la windows, am pus alea originale de la western digital, am pus pe linux, mac si nimic, am schimbat cablul, am pus pe 3 calc diferite, si pe 5 sisteme de operare diferite. Din 500 de incercari o singura data mi la recunoscut windowsul dar nu vedea informatiile de pe el, apoi nimic.
DECI NU IL VEDE(asta am zis pt cei care se gandesc sa-mi recomande vre-un program de recuperare data).
HDD ESTE: WD5000BMVV-11GNWSO
   
sunt interesat doar de datele de pe el, deci daca stiti vreo metoda...
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
Reply
#2
nu-l vede cu nici un sistem de operare, ash putea sa schimb placa de baza(ma costa 40 eur), dar nu sunt sigur ca e placa de baza.
-- ar mai fi o varianta sa sar peste miniusb si sa ma conectez direct pe placa cu o mufa sata+alimentare     , doar ca risc sa bulesc tot(din acest motiv incerc sa rezolv daca este posibil fara sa fac modificari hardware)
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
Reply
#3
(05-02-2013, 06:36 PM)adutultm Wrote: fii atent gosti, cauta hdd regenerator, un program ft bun facut de un rus. eu aveam probleme cu un barracuda tot de 500 si cu asta l am rezolvat. cam 8, 9 ore dureaza intregul proces, depinde si de cat de rablagit e hdd mataleDodgy

o sa ti vada programu asta hdd

hdd e nou(1 an, de 5 luni nu l-am accesat), am pe el filmari cu persoane care din pacate nu mai sunt printre noi.
Deci daca nu vede sistemul de operare nu o sa-l vada nici programul ala.
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
Reply
#4
Teoretic il vede pentru cateva secunde, atunci cand il conectez.
Practic nu am litera pt el sa-l pot accesa, nici in dos(asta referitor al hiren)
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)