Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
credeti ca ...
#16
Smile) dar crezi ca nu sunt constient... cine iti da gratis.. unii romani ar gandi ca "frate imi da gratis 20000 euro" nu e asa... acestia sunt niste bani pt a-si putea deschide fiecare o afacere.. sau chiar sa se uneasca mai multi si sa deschida ceva mai mare... cu timpul se vor plati impozite si banii se vor recupera.. dar intrebarea e : Basescu a facut asta? Ceilalti politicieni au facut asta? A ajutat vreun roman sa isi deschida o afacere? Nu.. deci tot e bine.

Din cate imi dau seama tu cred ca stii despre ce este vorba. Dar pentru cei care nu stiu, dar vor sa se arunce la discutii , ar trebui mai intai sa citeasca ce e "Legea Cojocaru" si vor vedea acolo de unde provin acesti bani si despre ce este vorba.
Aveti aici si link-ul : <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.variantacojocaru.ro/">http://www.variantacojocaru.ro/</a><!-- m -->

Aceasta "lege" este deja aplicata in multe alte tari civilizate si chiar si in Dubai.
Reply
#17
Tin minte ca acum un an, sau poate mai bine am citit si eu varianta cojocaru. Oamenii de succes nu intind mana la stat!
Reply
#18
Nu intind mana dar mai exista si unii care vor sa schimbe ceva.
Reply
#19
burlaku Wrote:Nu intind mana dar mai exista si unii care vor sa schimbe ceva.
burlaku crede-ma ca nu mi-a trecut nici prin minte sa ma refer la tine. Pur si simplu asta e concluzia mea dupa ce am train 26 de ani in Romania: trebuie sa excluzi ca vreodata de va ajuta statul cu ceva!
Reply
#20
playa Wrote:
burlaku Wrote:Nu intind mana dar mai exista si unii care vor sa schimbe ceva.
burlaku crede-ma ca nu mi-a trecut nici prin minte sa ma refer la tine. Pur si simplu asta e concluzia mea dupa ce am train 26 de ani in Romania: trebuie sa excluzi ca vreodata de va ajuta statul cu ceva!

Smile)) dar nu ziceam ma de mineSmile) am inteles eu gresit si ma refeream la altcevaSmile
Reply
#21
cojocaru asta.. a facut mare taraboi imediat dupa revolutie.. a fost un moment in care avea sanse sa intre guvernatorul romaniei... dar dupa cum stim PITIS(florian pitis) si Isarescu sau opus atunci.. isarescu devenind mia tarziu guvernator....
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
Reply
#22
Acu e om bun ca nu a apucat sa fure ca nu a prins puterea. :lol:
Reply
#23
singurul vinovat de tot ce se intampla in ROMANIA e cel ce il amintiti in ultimele posturi !
el stie concret cu punct si virgula ce se intampla in Romania !
Reply
#24
Anarchy Wrote:e usor a promite, toti pot sa o faca. Iar daca-ti da 10/20.000 de euro

Apropo de asta nu fiti naivi 10-20-30 mii euro/etc.... Deja avem o datorie de 4-5 mii de euro pe cap de locuitor si mi-e greu sa cred, imposibil as spune, ca se va amortiza cu generatia si forta de munca actuala.. mai inghititi cate 30-40 mii de euro de om si o sa plateasca banii astia si copiii copiilor vostri Smile) !
Reply
#25
nu stiu daca ai inteles postarea mea, poate pentru ca-mi lipseste tonul vocii.. dar nu sunt deloc naiv. Si nici nu sustin P.P.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)