Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
bizar
#1
Mi-am luat recent un acer aspire , problema e ca de fiecare data cand ma joc cs, imi da blue screen... si nu inteleg de ce:-?? .Mentionez ca i-am reinstalat windows'u. Nu stiu ce sa-i fac:-?? si pe laptopu mamei tot acer e si la fel imi dadea blue screen la un moment dat!
Reply
#2
solutia cea mai simpla: trebuia un dell sau asus Big Grin. parerea mea.
ca sa fiu un pic on-topic: ai pus alt ceva care sa solicite laptolul suficient? poate e prost aerisit / prafuit si se incalzeste o bucatica din el si nu ii convine si se inchide un pic Big Grin.
zic si eu, nu ca m`as pricepe prea tare.
Reply
#3
Dutzuu Wrote:solutia cea mai simpla: trebuia un dell sau asus Big Grin. parerea mea.
ca sa fiu un pic on-topic: ai pus alt ceva care sa solicite laptolul suficient? poate e Nu Am Voie Sa Injur aerisit / prafuit si se incalzeste o bucatica din el si nu ii convine si se inchide un pic Big Grin.
zic si eu, nu ca m`as pricepe prea tare.

e cam oleaca de nou! n-are nimic, nu stiu nu inteleg, cat despre dell sau asus, n-am avut bani ,e bun si acer:-??
Reply
#4
Aceiasi chestie mi s a intamplat si mie pe un Acer 5750g, dar am umblat pe la setarile de rezolutie ale cs-ului. Probleme nu mi-a mai facut.
-- Domn' Sef, de mandat nici nu va mai intreb, ca si cu LEGALITATEA stiu ca stati p.r.o.s.t !! --

-Darkclan#BuT-

Reply
#5
Incearca sa pui ultimele drivere. Ecran albastru=driver bushit sau componenta bushita, dar in cazul tau daca e nou ar trebui sa fie bushit un driver.
Reply
#6
rezolvat-ai problema? :-s
sau tot ii da cu albastru de Voronet?
Reply
#7
Dutzuu Wrote:rezolvat-ai problema? :-s
sau tot ii da cu albastru de Voronet?


da
Reply
#8
Cica "da" :lol:
Reply
#9
pe principiul: "vrei cartofii prajiti sau piure?" raspuns: "da"

on-topic: cred ca si-a rezolvat problema, ceea ce nu poate decat sa ma bucure Smile
totusi...cum ai rezolvat`o...ce la ce era? ca is curios Smile)

Salutari! (si o ceapa pt wakkk Big Grin)
Reply
#10
Dutzuu Wrote:pe principiul: "vrei cartofii prajiti sau piure?" raspuns: "da"

on-topic: cred ca si-a rezolvat problema, ceea ce nu poate decat sa ma bucure Smile
totusi...cum ai rezolvat`o...ce la ce era? ca is curios Smile)

Salutari! (si o ceapa pt wakkk Big Grin)


Am facut o ciorba de drivere, si am rezolvat totul
Reply
#11
eu am un acer de 2 ani si nu mi-a dat blue screen niciodata ... in schimb pe pc imi dadea cand nu aveam ultimele update-uri de windows + driverele video
probabil aveai si tu aceeasi problema.
Daca o freci aiurea, intra-ti in mana!
Reply
#12
Catalin Wrote:eu am un acer de 2 ani si nu mi-a dat blue screen niciodata ... in schimb pe pc imi dadea cand nu aveam ultimele update-uri de windows + driverele video
probabil aveai si tu aceeasi problema.

Prea multa lumea se plange de calitatea acer-ului, nu e tocmai calitativ cu toate ca are componente "avansate", imi dau in seara asta comanda de un toshiba mai slabut dar macar stiu ca e mai calitativ la piese, baterie, carcasa...
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
Reply
#13
ce model ? si eu sunt interesat de un laptop am gasit un dell acceptabil
Reply
#14
ramai la al tau, e mult mai bun de ce am gasit eu :mrgreen:
depinde de buzunarul fiecaruia.
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)