Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Topic pentru probleme server !
#16
Dupa cum a zis ZuZuK, avand in vedere ca abia acuma s-au finalizat lucrarile la noul server, va rog sa postati ce fel de probleme intampinati, daca este nevoie postati si print-uri.
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
Reply
#17
chiar este nevoie de rank-ul ala pe skill?
Reply
#18
e o chesti la moda pe mai toate serverele, deci eu zic ca merita
Reply
#19
Eu l-am pus doar pentru un test... cel mai probabil o sa il folosim la serverele de war pentru a face echipe echilibrate automat... stiu ca e deja un al 3-lea sistem de ranking si ca nu e chiar util insa pe public. Vreti sa-l scoatem?
Reply
#20
Cred ca este o problema cu comanda amx_ban. I-am dat ieri lui gaby maofiotu' ban 10 minute pentru lag si el intra dupa 1 minut. I-am dat iar 1 h si iar a intrat. Azi la fel. I-am dat lui ioan ban permanent pentru aim si el intra secunda. Este vreun bug cu comanda asta sau care-i problema ?
Reply
#21
ioan 79.118.249.241
ioan 79.118.254.16
deci si-a scmb ip ul baiatu ca sa intre iar la joc, banul este inregistrat ca permanent in ban_list http://bans.u-s.ro/ban_list.php
si probabil mai are si alte ip uri inca de pe care sa intre pe serv nostrum
Sfat: nu va puneti mintea, dati ban cand vedeti ca e codat si gata. de restu ne ocupam noi.
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
Reply
#22
Azi toata ziua a fost lag mare pe server si multi s au plans de asta si multi s au blocat
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
Reply
#23
din ce in ce mai multe probleme legate de chestii de hack verde. uite aici un exemplu:
http://bans.u-s.ro/stats/player.php?id=95
Iete ce face baietu:
L 09/01/2013 - 19:44:05: "c360qtool<885><STEAM_ID_LAN><>" connected, address "107.20.130.142:46217"
SV_ReadClientMessage: too many cmds 483 sent for c360qtool/107.20.130.142:46217
Dropped c360qtool from server
Reason: CMD_MAXBACKUP hit
SV_ReadClientMessage: badread

L 09/02/2013 - 11:47:29: "c360qtool<334><STEAM_ID_LAN><>" connected, address "107.20.130.142:52145"
SV_ReadClientMessage: too many cmds 483 sent for c360qtool/107.20.130.142:52145
Dropped c360qtool from server
Reason: CMD_MAXBACKUP hit
SV_ReadClientMessage: badread

Ip-urile banate la momentul curent pentru astfel de tentativele vezi listip in consola.

Stii foarte bine ca lista era mult mai mare... dar se pare ca se mai pierd (nu deranjeaza cu nimic atata timp il blocheaza pe individu care ubla cu prostii atunci).
Dupa cum vezi ip-urile pretenasului nu sunt in banlist dar le adaug (din nou!)

107.20.130.142
50.19.161.120

Si in plus au parte si baietii care au hostul de diferite probleme...
O sa mai arunc un ochi pe pluginurile care le rulam noi poate o mai fi si de acolo uneori.
Reply
#24
Am mai spus ... si poate altii imi vor da dreptate .... Acele informatii suplimentare de pe mijlocul dextop-ului .... nu isi au rostul platforma de joc este incarcata de informatii utile dar pe care multi nu le citesc in concluzie parerea mea este ca ar mai trebui scoase din ele !!
Reply
#25
Jucam azi pe awp_india si am schimbat harta pe aim_deagle. Cand sa ma conectez imi zice la un moment dat ca harta pe care o am eu in maps (aim_deagle.bsp) difera ce cea a serverului. De unde o pot descarca si eu ?
Reply
#26
o stergi pe a ta si lasi sa se copieze noua harta de pe server
@rad mi a zis ca de 3 ori a dat ieri inferno si serverul s a blocat. inca e instabil zuzuk?
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
Reply
#27
Salut !
Am incercat sa ma conectez pe server la data de 18-09-2013 la ora 11-16 si nu merge probabil e picat serverul la favorit imi apare ~ not responding ~
Reply
#28
18 .09 .2013
ora 07.30 pm
connect cs.u-s.ro
Connecting to cs.u-s.ro...
Retrying cs.u-s.ro...
Retrying cs.u-s.ro...
Retrying cs.u-s.ro
nici la mine nu merge.....
Reply
#29
tre sa joc cu ip hider de vreo 2 sapt. chiar e necesar in stats vizualizarea tuturor ip=urilor dp care jucam?
Reply
#30
serverul frameaza
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)