Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sugestie populare server
#1
Ca propunere sa mai populam servarul, ma gandeam, sa facem un fel de concurs, cine e intr-o luna primul in top (adminii sunt exclusi) primeste admin mic timp de 2 saptamani sau o luna, iar daca nu face probleme....sa fie propus si pt steam.

Sau o alta metoda de stimulare pentru a determina player-ii sa joaca mai mult (un premiu ceva...mousepad, mouse). Aici intervine problema financiara: "cine sponsorizeaza?". Eu unul as fi dispus sa cotizez cu o parte din suma si poate mai gasim doritori. Iar inmanarea premiilor sa se faca "la o bere" si astfel mai socializam.

Puteti adauga si alte aspecte sau sa veniti cu alte sugestii.

Un aspect negativ ar fi ca unul din player-ii buni (sau admini) sa joace cu alt nume si sa nu fie logat pe steam doar ca sa obtina beneficii. Aici cred ca ar trebui verificat cumva, dupa ip sau dupa altceva.

Daca sunteti contra, as prefera sa argumentati, poate asa imbunatatim metoda.

Astept(am) reply-urile voastre strict legate de aspectul asta.

HF!!!
#2
faza cu topul sunt de acord
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
#3
O idee buna pentru cei care doresc admin/steam. De altfel, toti jucatorii pasionati de acest joc si cu spirit competitiv au sansa si placerea sa participe la "concurs".
#4
fara steam nu poate primi admin , daca tot este jucator de cs , macar atata efort sa faca
!


cu premiile e nasol . sunt fel si fel de oameni !
unii sunt retardati mintal , si poti sa le oferi marea cu sarea , si tot nu vor juca aici !
#5
fara suparare BAU ( LUCIAN parca )


dar ce a fost odata nu va mai fi in veci si in pururi

sa destramat toata comunitatea

si asta poate sa o confirme oricine

poti incerca ... doar faza cu Topul ... daca faci cu premii vei sponsoriza doar tu :lol:

si da la bere daca vrei sa iesim faceti TOPIC ... si se iese care si cum vrea .... fara FEmei sa fie
#6
dj Wrote:fara steam nu poate primi admin , daca tot este jucator de cs , macar atata efort sa faca
!


cu premiile e nasol . sunt fel si fel de oameni !
unii sunt retardati mintal , si poti sa le oferi marea cu sarea , si tot nu vor juca aici !
Jucatorul steam "munceste" pentru admin.
Jucatorul valve "munceste" pentru steam.

Ar fi o idee. Fara alte premii. E suficient ca rasplata steam/admin pentru "munca" depusa.
#7
Valka Wrote:
dj Wrote:fara steam nu poate primi admin , daca tot este jucator de cs , macar atata efort sa faca
!


cu premiile e nasol . sunt fel si fel de oameni !
unii sunt retardati mintal , si poti sa le oferi marea cu sarea , si tot nu vor juca aici !
Jucatorul steam "munceste" pentru admin.
Jucatorul valve "munceste" pentru steam.

Ar fi o idee. Fara alte premii. E suficient ca rasplata steam/admin pentru "munca" depusa.


iar jucatorul valve dupa ce va obtine steamu va intra din ce in ce mai rar pe server sau isi va vinde steamu pe parcurs... ( din toti cei care au luat steam de la u-s si ii am in lista de la steam friends ..daca mai stiu vreo 3-4 )
Si daca v-am gresit cu ceva, eu va iert !
#8
Mircea.Radu Wrote:
Valka Wrote:
dj Wrote:fara steam nu poate primi admin , daca tot este jucator de cs , macar atata efort sa faca
!


cu premiile e nasol . sunt fel si fel de oameni !
unii sunt retardati mintal , si poti sa le oferi marea cu sarea , si tot nu vor juca aici !
Jucatorul steam "munceste" pentru admin.
Jucatorul valve "munceste" pentru steam.

Ar fi o idee. Fara alte premii. E suficient ca rasplata steam/admin pentru "munca" depusa.


iar jucatorul valve dupa ce va obtine steamu va intra din ce in ce mai rar pe server sau isi va vinde steamu pe parcurs... ( din toti cei care au luat steam de la u-s si ii am in lista de la steam friends ..daca mai stiu vreo 3-4 )
Ultima oara cand am zis sa nu se mai dea steam ca e pierdere am fost luat la "misto", privit "urat", ban de la zuzu si nu mai las asemenea pareri.
#9
Primii 3 jucatori cu steam, inainte de resetare topului, sa primeasca admin mic o perioada sa vedem cum se descurca. Sigur asta ii va stimula pe unii sa-si aduca prietenii, sau sa joace frecvent pentru a obtine o putere mica de decizie pe server. Daca owneri is de acord, voi trimite mereu mesaju in timpu jocului pentru promovare "Primii 3 din top care au steam pot obtine admin pe cs.u-s.ro" ! Daca se va vedea ca nu e demn de admin se da remove si gata, fara prea multe discutii .
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
#10
deci cand se face resetarea la TOP ... ca sa stim cand demaram anunturile pentru adminele mici ???
#11
initiativa suna bine. sa ziceti daca se pune in aplicare, pentru a o promova Smile.
#12
Pai asteptam si parerile "de sus" pentru a putea demara.
#13
La cum se prezinta serveru momentan e cam greu , rar gasesti unu cu steam, majoritatea ori au steam'uri false ,ori nu stiu jocu' mai ganditi-va mai bine ,facem un mic campionat, 2 vs 2 sau ceva de genu, si fiecare isi aduce un om de incredere sau prieten/prieteni ! care sa fie acceptat usor in comunitate!Smile.



edit : ca tot zicea laur de bere, hai sa iesim o data o parte si sa discutam chestiile astea! Big Grin
#14
Gratar Idea
Si daca v-am gresit cu ceva, eu va iert !


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)