Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Recuperare parola yahoo
#1
Sursa : Internet
Buuuun, să începem, noi vom avea treabă pe acest link:

http://help.yahoo.com/l/us/yahoo/edit/general-01.html?

ATENȚIE: Nu vă aruncați ca "înecații" cu capul înainte, aveți răbdare și citiți până la capăt ce aveți de făcut !!!

Dați click pe acel link, și pe acea pagină ve-ți completa în felul următor:

1. NameSadOptional)---> aici puneți ce nume doriți voi (Nu este necesar ca numele să corespundă cu numele dumneavoastră real)!!!

2. Yahoo!ID:---> treceți ID-ul cu "problemă" cel pentru care doriți să efectuați recuperarea!!!

3. Date of Birth(mm/dd/yyyy)---> nu contează ce dată de naștere treceți important este să nu treceți date de naștere ale MINORILOR!!!

4. Zip/Postal Code---> nu contează ce cod poștal treceți, pentru România codul poștal este compus din 6 cifre, treceți ce cod poștal doriți oricum pe ei nu îi interesează, dar dacă vă este frică puteți să treceți codul poștal real cel pe care îl aveți acum din 6 cifre, oricum dacă aveți un Id mai vechi să zicem cam de 6-7 ani în România la acea dată un cod poștal era compus din 5 cifre, între timp sa ajuns la 6 cifre, deci oricum nu or să se "pupe", dar așa cum spuneam pe ei nu-i interesează atât de mult acest aspect!!!

5. Alternate Email Address (Optional)---> Aici fiți un pic atenți, foarte multe persoane când și-au făcut un ID de yahoo la acea dată nu dispuneau de încă o adresă de E-mail, pentru că era pentru prima dată când își făceau un cont de yahoo și prin urmare nu aveau de unde să mai aibă o adresă de e-mail, deci dacă doriți puteți să nu treceți nici o adresă de e-mail (aici nu este obligatoriu)!!!

6. Do you have access to the Alternate Email Address?---> Dacă nu ați trecut nici o adresă de E-mail nu bifați acel pătrățel de sub această întrebare, dacă ați trecut o adresă de E-mail la punctul 5 și acea adresă este activă atunci bifați acel pătrățel!!!

7. Security Question---> Aici ve-ți completa cu următorul răspuns: I don't remember! Dacă voi sânteți 100% siguri că știți care este întrebarea de siguranță puteți să scrieți acea întrebare, eu nu vă recomand, lăsații pe ei să vă trimită acea întrebare prin E-mail și voi o să le trimiteți doar răspunsul la acea întrebare, eu așa am făcut pentru că chiar nu-mi mai aduceam aminte ce întrebare mi-am ales, dar când mi-au trimis întrebare am știut instantaneu și care era răspunsul, chiar dacă făcusem acel acount în urmă cu 3 ani și ceva !!!

8. Security Answer---> Aici se completează exact ca la Punctul 7:I don't remember!!!

9. Security Question #2 (If Applicable)(Optional)---> Nu se completează, rămâne LIBER !!!

10. Security Answer #2 (If Applicable)(Optional)---> Nu se completează, rămâne LIBER !!!

11. Location: (Optional)---> Aici ve-ți completa:United States (in english) versiunea "continentală" de Yahoo, noi de obicei folosim versiunea americană !!!

12. Subject:---> Aici selectați din acea listă:Sign & Registration - Other not listed!!!

13. Additional Information---> Aici puteți scrie ce anume doriți de le ei cu cuvintele voastre de exemplu: "Am șters din greaseală Id-ul:... (scrieți ID-ul pe care doriți să-l recuperați) și am nevoie de parolă , nu mă mai pot loga".Sau: "Am uitat parola, nu mă mai pot loga, am nevoie de parolă". Sau: "Am intrat ieri pe acest Id (scrieti ID-ul) și astăzi nu mai pot intra, imi spune că nu e bună parola, am nevoie să-mi trimiteți parola"... etc, sau ce credeti voi că este necesar dar cât mai simplu și la obiect, dați-le de înțeles ce anume doriți de la ei. Tot ce scrieți la această rubrică scrieți în LIMBA ENGLEZĂ, dacă nu vă descurcați folosiți Google Translate și apoi cu Copy/Paste aduceți aici textul tradus !!!

14. Email Address:---> Aici treceți adresa de e-mail cu care ve-ți comunica cu ei, orice adresă de e-mail valabilă (a unui coleg,a vecinului,a unui prieten, a amantului/amantei...etc)Pe această adresă de E-mail ve-ți primi de la ei prima dată "Întrebarea de Siguranță", voi o să le trimiteți răspunsul la întrebarea de siguranță apăsând pe Reply, și dacă răspunsul la întrebarea de siguranță este corect ei or să vă trimită înapoi parola cu care vă puteți loga!!! Practic voi o să le trimiteți lor 2 email-uri iar ei o să vă trimită vouă tot 2 email-uri. Este necesar să așteptați aproximativ 1-2 zile sau poate 3 zile pentru un raspuns !!!

15. Confirm Email Address---> Mai scrieți odată adresa de email pentru confirmare.(cea de la punctul 14) !!!

16. Type the code below---> Aici treceţi codul care vă apare acolo pe ecran !!!

17. Submit---> Înainte să apăsați pe acest buton mai verificați încă odată toate rubricile de mai sus să vedeți dacă nu ați sărit una din ele.
Din momentul în care ați apăsat pe Submit toate datele de mai sus vor pleca către Yahoo sub forma unui E-mail.

IMPORTANT:
Acea parolă pe care v-o trimit cei de la Yahoo este valabilă doar pentru O Singură LOGARE. Asta înseamnă că imediat după ce ați intrat în contul dumneavoastră, adică după ce va-ți logat acolo pe pagina dumneavoastră unde citiți voi e-mail-urile, vă duceți imediat și vă SCHIMBAȚI PAROLA!!! Mergeți în stânga sus unde scrie Hi..(Numele Vostru), apăsați pe săgeată în jos, și de aici selectați Acount Info, aici o să vă ceară iarăși parola (o scrieți pe cea pe care v-au trimis-o ei), aici pe acestă pagină (Acount Info) dați click pe Change your Password, iar aici o să trebuiască să completați 3 rubrici: În prima treceți actuala parola care tocmai ați primit-o de la yahoo, în cea de-a doua scrieți noua parolă pe care doriți voi să o aveți, iar în cea de-a treia mai scrieți odată noua parolă pentru confirmare.

Dacă nu vă schimbați parola la prima logare, la cea de-a doua logare acea parolă trimisă de ei nu mai este valabilă !!!
Reply
#2
am mutat la sectiunea corespunzatoare, bun topic
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
Reply
#3
si unde completezi formularul asta.. ? pe adresa pusa nu gasesc..
Reply
#4
Am modificat link-ul acela. Acum ar trebui sa-ti mearga.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)