Poll: Inchidem serverul si-l mutam pe alt provider ?
You do not have permission to vote in this poll.
DA
35.85%
19 35.85%
NU
64.15%
34 64.15%
Total 53 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Probleme
#1
Salutare

As vrea sa deschid un pool referitor la mutarea serverului in alta parte. Am gasit un website care inchiriaza servere de cs 22 playeri (100 RON/luna). Din cauza nenumaratelor probleme cu internetul ma gandesc ca alta optiune nu am. Primul dezavantaj ar fi ca trebuie schimbat ip la server (deci vom pierde multi playeri daca nu-l readauga in lista). Alt dezavantaj e ca nu voi putea pune plugin-uri noi ci doar ceea ce vine de la providerul respectiv. Pagina cu ban-uri va disparea la fel si statisticile cu playeri (asta in cazul in care nu reusesc sa-i conving sa ma lase sa pun ce vreau).
Daca o freci aiurea, intra-ti in mana!
#2
Daca serverul va fi protocol 47&48 nu am nimic in potrivaSmile
Catalin Wrote:Pagina cu ban-uri va disparea la fel si statisticile cu playeri (asta in cazul in care nu reusesc sa-i conving sa ma lase sa pun ce vreau).

p.s daca va disparea banlistul, banurile se vor scoate doar pe serverWink
p.s2 statisticile cu playeri nu sunt o problema poti inregistra serverul la gametracker
#3
nu stiu ce parere au cei noi, dar cataline iti zic sigur ca cei vechi nu prea ar fi de acord pentru ca din experienta stim ce inseamna sa schimbi ip-ul serverului. Nu cred ca vor mai fi jucatori pe server o lunga perioada.... Inainte de a schimba ip-ul ar trebui atrasi mai multi pe forum + nu ar putea fi folosit un redirect de pe ip-ul vechi pe noul ip? Cel putin in tudor asa se face ca astia mai schimba serverul de la unu la altu
#4
Servarul a ajuns la un nivel destul de bun Smile sunt frecvent 10-12 oameni pe el.O schimbare de ip ar scadea aceasta medie destul de rau.Am observat ca cei care au probleme revin inapoi in 3-4 minute,deci nu ar fi chiar asa o problema grava.Cei care nu's activi pe forum nu vor sti unde sa ia noul ip si nu vor mai intra!!
Sa nu contrazici niciodata o femeie! Sa astepti putin, ca o face ea singura!
#5
intradevar ...in 4-5 minute te poti conecta din nou ..dar sunt momente in care cade cam des ..oricum si eu sunt tot impotriva schimbarii de ip .(chiar daca imi cade destul de des ) ... ganditva ce putini intrau inainte pe server ...iar acum cand a inceput sa intre lume (din nou),se schimba ip -u ?Smile...na ..nu stiu..cum credeti..poate se gaseste o solutie fara a se schimba ip-u..
bafta
Si daca v-am gresit cu ceva, eu va iert !
#6
cum au zis si cei de mai sus , ar trebui cu un redirect si sa ii momim cu ceva pe forum
#7
gogu Wrote:.Am observat ca cei care au probleme revin inapoi in 3-4 minute

Nu merge asa gogutz, astazi mi-a picat de 5 ori in 10 minute . La un momendat ne saturam; astia din rds ma refer.


Mircea.Radu Wrote:ganditva ce putini intrau inainte pe server ...

Suntem un grup de vreo 40 de persoane care il frecventam in fiecare zi . Playeri noi, foarte putini, care sa se conecteze din intamplare.


Parerea mea ca trebuie mutat. Nu stiu daca ati observat, dar pingul nu scade sub 30 la nimeni, si sunt care au 60 70 constant. Eu de ex cand joc cu awp am un foarte mic delay, si se simte . :wink: :wink: :wink:
#8
eq :O:O:O Wrote:
gogu Wrote:.Am observat ca cei care au probleme revin inapoi in 3-4 minute

Nu merge asa gogutz, astazi mi-a picat de 5 ori in 10 minute . La un momendat ne saturam; astia din rds ma refer.


Mircea.Radu Wrote:ganditva ce putini intrau inainte pe server ...

Suntem un grup de vreo 40 de persoane care il frecventam in fiecare zi . Playeri noi, foarte putini, care sa se conecteze din intamplare.


Parerea mea ca trebuie mutat. Nu stiu daca ati observat, dar pingul nu scade sub 30 la nimeni, si sunt care au 60 70 constant. Eu de ex cand joc cu awp am un foarte mic delay, si se simte . :wink: :wink: :wink:


aprob , eq golanu'
#9
se pierd multi jucatori pe server si o luam iarasi de la inceput. Eq cam aceasi grup de 40 eram si acuma un an si dupa ce sa schimbat ip-ul vreo 2 luni am jucat numa snow si awp_india. Un om normal intra joaca 1-2 hai 3 ore pe zi si dupa iasa, cu aceasi 40 de oameni serverul o sa fie in proportie de 80% de harti fy_ , si la cum va cunosc pe unii no sa mai intrati ca nu va plac hartile fy_ si nici nu va convine sa jucati harti de_ 2 vs 2 .
#10
EU am jucat azi pe servar vro 3 ore si cat am fost s-a blocat doar de 2 ori!!
Sa nu contrazici niciodata o femeie! Sa astepti putin, ca o face ea singura!
#11
sunt deacord cu schimbarea Ip-ului ... dar sa se faca multe mesaje de alea pe server ca in curand se va schimba ip-ul si alte chestii sa stie lumea sa nu fie incognito si sa ramana blocati toti cand le va da la toti " Not responding "

asa poate va fi pe default serverul si nu va mai fi restrictie la airaccelerate sau Bunny-hop sa nu sa se mai enerveze lumea

atat am avut de spus
#12
acum 3 ani jucam mult pe u-s..dupa m'am lasat de cs..acum 1 an - 1 an jumate am revenit si am zis "hai sa vad ce mai este pe u-s" si cred ca a fost dupa schimbarea IP'ului [nu stiu sigur], dar toata ziua erau foarte foarte putin, asa ca nu am mai intrat deloc desi obisnuiam sa intru des..acum am avut mai multa ambitie si desi cand am revenit erau putini deodata s'au adunat. ar fi pacat sa pierdem iar.
YES, OH MY GOD
#13
zuzu, jucam 2 pe 2 cand ati stricat svr cu steam only! Sunt multe pluginuri care nu au ce cauta pe svr, parerea mea . Chestia aia cu 15, 10, 5 secunde kick; la bomba scrie cand plantezi/def, bonnyhopul ala si altele.
#14
Sau poti tine ambele servere o perioada de 3-4zile si sa zici playerilor ca acest server va deveni inactiv sa adauge noul server la favorite. Nu cred ca merge sa transformi u-s in redirect, adica nu se salveaza rediect celor care il au la favorite.

p.s pe steam nu pot adauga la favorite serverul
#15
eq :O:O:O Wrote:zuzu, jucam 2 pe 2 cand ati stricat svr cu steam only! Sunt multe pluginuri care nu au ce cauta pe svr, parerea mea . Chestia aia cu 15, 10, 5 secunde kick; la bomba scrie cand plantezi/def, bonnyhopul ala si altele.


De 5-6 ani de cand joc cs aici au fost 3 faze deastea si crede-ma ca la fiecare schimbare de ip se pierd o gramada de playeri si tot la harti fy_ ajungi . Pluginurile de care vorbesti se pot scoate in 2 minute , iar unele chestii se pot modifica rapid din amxmodmenu , dar cel care detine serverul si-l face dupa placul lui , nu dupa placul tau sau al altuia.


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)