Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problema icon Windows 7
#1
Information 
Am o problema de care m-am lovit astazi, dupa ce am instalat windows-ul si toate programele. Dupa un restart al laptopului toate icon-urile programelor de pe desktop apar in coltul stanga-jos transparente 100%. Daca tin apasat f5, acel coltisor lipsa se vede. Am cautat si pe google dar nu am gasit nimic... Daca ma poate ajuta careva, apreciez. Voi atasa si 2 prynt-uri. Una in timp ce tin f5 apasat si una fara f5.


Attached Files Thumbnail(s)
       
-- Domn' Sef, de mandat nici nu va mai intreb, ca si cu LEGALITATEA stiu ca stati p.r.o.s.t !! --

-Darkclan#BuT-

Reply
#2
- intrebarea mea este, daca face la fel si cand schimbi icons mai mici sau medii etc..
- teoretic cu un click stanga pe desktop si F5 ar trebui sa revina
- infrarecorder da des eroarea asta, daca il ai instalat dezinstaleaza-l.
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
Reply
#3
Cand schimb rezolutia iconitelor, pe moment dispare acea transparenta, dar cand redeschid laptopul,reapare. Nu am "infrarecorder" instalat. Stau si ma gandesc de ce mi se fac transparente doar icon-urile programelelor si nu "my computer" "documents" "recycle bin" etc. Daca mai stii alt mod...eu le-am incercat pe toate Sad
-- Domn' Sef, de mandat nici nu va mai intreb, ca si cu LEGALITATEA stiu ca stati p.r.o.s.t !! --

-Darkclan#BuT-

Reply
#4
Poti da click dreapta pe una dintre iconitele transparente? Daca da, verifica la Properties -> General daca e bifat Hidden.
Reply
#5
intri aici : http://www.thewindowsclub.com/ultimate-w...ws-7-vista


descarca aplicatia aia, o dezarhivezi, intri in ea, iar la aditional twekas ai remove shorcut arrows.
Reply
#6
Quote:toate icon-urile programelor de pe desktop apar in coltul stanga-jos transparente 100%

*toate icon-urile de pe desktop au coltul din stanga transparent...ca s-a inteles cu totul altceva.
Reply
#7
Multumesc Alex. A functionat programul respectiv.
-- Domn' Sef, de mandat nici nu va mai intreb, ca si cu LEGALITATEA stiu ca stati p.r.o.s.t !! --

-Darkclan#BuT-

Reply
#8
Instaleaza si TuneUp Utilities ca sa mentii o functionare buna a sistemului.
Reply
#9
cu palcere. la fel recomand si eu Tuneup!
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)