Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pentru expertii in foto
#1
Vreau sa cumpar un Nikon D50 cu tot cu lentila de la un amic. Cat m-ar costa? Aparatul si lentile in linkul de mai jos:

http://www.nikonusa.com/Nikon-Products/P...6/D50.html
#2
foarte buna alegere ca te-ai gandit la un DSLR. insa pe langa as avea cateva intrebari scurte Smile

1.De ce ai ales o camera DSLR?
2.CATE CADRE ARE TRASE APARATUL FOTO? un dslr nu se comporta ca un bridge. exista o oglinda care se ridica si se coboara in momemntul pozei.cu cat mai multe cadre, cu atat posibilitatea sa crape shutter-ul (asa se chema) creste.
3.Iti place sa petreci destul de mult timp facand poze, calculand white balance-ul, etc?
4.DSLR-urile sunt super pe langa compacte,bridge, insa trebuie sa le si studiezi putin.


PER TOTAL, DACA PRETUL ESTE UNUL ACCEPTABIL, RECOMAND D50. este o camera buna..desi in conditii de lumina slaba fara un obiectiv cu diafragma de minim 2.8, vei avea probleme de blurring. as recomanda d80 cu 18-55 pentru inceput.insa merge si d50 daca bugetul e limitat.

TINE MINTE CA DEGEABA AI CAMERA FOTO DSLR DACA NU AI OBIECTIV!!!

spor!
#3
Deja am cumparato, cu tot cu obiectiv 18-55 de care zici tu, din ala standard, si am dat per total 600RON + bonus doua camere super frumoase cu obiectiv fain din alea antice cu film, camere ce vor arata bine in vitrina mea. Mentionez, inca sunt functionabile, si una dintre ele chiar are un obiectiv frumos. Poate vin cu niste poze!
#4
felicitari si sa te bucuri de el :d


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)