Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mesaj pentru noua generatie ....
#31
Fara sa fac aluzie la nimeni, concluzia mea e clara. Eu am cont pe forum de 3 ani si am 250 de posturi iar voi care aveti de o luna aveti 1000 . Smile) Ma duc sa ma plimb prin parc. Care vrea sa bea un suc sau o bere sa ma sune . Bafta si lasati forumul asta ca o sa ia foc intr-o buna zi!
#32
eq :O:O:O Wrote:Fara sa fac aluzie la nimeni, concluzia mea e clara. Eu am cont pe forum de 3 ani si am 250 de posturi iar voi care aveti de o luna aveti 1000 . Smile) Ma duc sa ma plimb prin parc. Care vrea sa bea un suc sau o bere sa ma sune . Bafta si lasati forumul asta ca o sa ia foc intr-o buna zi!


daca te referi la mine, toate posturile mele sunt facute in proportie de 90% la coltul vesel, maxim o ora jumate pe zi. cand posteaza cineva , postez imediat dupa :lol: . nu are treaba cu ce am vorbit pana acum.
YES, OH MY GOD
#33
Am prins cate putin din fiecare si eu ,cand asteptam cu nerabdare piersicile si merele care le aducea tata zilnic din livada cand venea de la servici sau cand imi aducea arici din livada si ne jucam cu copii in spatele blocului . Noua febra a internetului care am simtit-o abia la 17 ani , adevaru' ca m-a prostit oleaca sau mai mult , in pas cu moda ne schimbam si noi tendintele , nu e loc sa mai judeci pe alti ca nu are nici o vina nimeni ca s-a nascut in alta generatie astia suntem si cu asta defilam dar e bine ca s-a tras un semn de alarma dupa cum am zis imi place cum ganditi cu totii :mrgreen:
va pop :lol: daca am semne de messenger de ce sa nu le folosesc :!:

nu mai faceti offtopic
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
#34
pheno Wrote:sincer mi'e putin dor de momentele in care la ora 9-10 seara trebuia sa fiu in casa. acum as putea sa cutreier orasul cat vreau dar nu o fac decat cand e un eveniment, pentru ca'n rest stiu ca ai mei isi fac griji pentru mine, si incerc sa ajung la o ora decenta acasa. am crescut cu tehnologie sincer, am avut calculator de mic, si acum am alte chestii 'new generation' , dar sincer nu'mi folosesc nimic, atata timp cat zi de zi caut sa merg la un fotbal si nu iese nimeni..
Gresesti.Asta e varsta cand trebuie sa cutreieri sa faci tot felul de nebunii!!Daca te aduci acum la o ora decenta acasa cand ai sa cutreieri la 30 de ani cand ai sa ai copii!!16-24 de ani e perioada cand trebuie sa-ti traiesti viata la Maxim,dupa asta o sa ai alte probleme!!
Sa nu contrazici niciodata o femeie! Sa astepti putin, ca o face ea singura!
#35
Nu intelege gresit pheno . SUnteti multi cu posturi, dar in primul rand eu nu ma iau de nimeni ca nu e frumos . Am facut doar o remarca; doar imi esti prieten ce naiba Big Grin Big Grin . Si la mine muncea mama la alimentara si venea seara cu 2 pungi de 6 litri de inghetata varsata. Cate si mai cate, nu imi mai aduc aminte. Tata lucra la tepro si aducea de craciun bomboane ca le dadea de acolo. Erau alte vremuri . Chiar daca unu primeste mai mult si altu mai putin Dumnezeu ne judeca dupa cat ne da. Devine interesanta discutia, chiar daca mai deviem putin de la subiect. S-ar putea scrie romane pe tema asta .

Apropo de coltul vesel, sunt multe topicuri care denota o gandire de 12 ani gen sa numaram pana la 10000 sau alte tampenii. Nu vreau sa supar pe nimeni dar asa gandesc eu.
#36
gogule eu pot sa traiesc momentele maxime si in perioada 17-22 nu neaparat 22-5 dimineata ! cum am zis , am si momente cand ajung acasa pe la 4-5 dimineata, dar la evenimente, si de cele mai multe ori beat. si cand ajungeam asa imi cam suparam parintii, si'i inteleg, pentru ca si eu voi avea copii si imi voi face griji pentru ei.
YES, OH MY GOD
#37
Are dreptate eqq, cu posturile nici eu nu prea ii vad rostu. Am doar o luna in aceasta comunitate si nu am decat 48 de posturi .
Se pare ca acest topic a deschis amintirile in multiBig Grin
#38
Anturajul strica oamenii.
Daca cineva face un lucru (oricat de marunt), se actioneaza spiritul de turma. Toata lumea vrea sa fie cineva. Nu au tarie de caracter si nici bun simt.
Fac parte din noua generatie si spun cu sinceritate ca nu am fumat niciodata si nici nu voi fuma. Am fost invatat sa nu injur, dar cateodata trebuie sa scapi de nervi. Sunt multe chestii care nu prea au ce cauta prin tara asta, dar vad ca apar in fiecare zi: cluburi, bordeluri, case de pariuri, etc. Decat sa stai sa te "caci" pe tine in club pana iti vine greata, mai bine o bere intr-un local sau bar.
Mentalitatea romanului e slaba. Nu poate sa-si faca el singur viitorul. Asteapta totul de-a-gata. Vorba batranilor: "Copii astia nu stiu ce-i munca si greutatile ce-i asteapta".
Criticam cu totii, chiar si eu. Dar nu cu critica se realizeaza ceva, ci cu fapte. Romania are nevoie de fapte.
Lasa-ma sa fiu, yo

Supererou' tau
#39
pheno Wrote:sincer mi'e putin dor de momentele in care la ora 9-10 seara trebuia sa fiu in casa. acum as putea sa cutreier orasul cat vreau dar nu o fac decat cand e un eveniment, pentru ca'n rest stiu ca ai mei isi fac griji pentru mine, si incerc sa ajung la o ora decenta acasa. am crescut cu tehnologie sincer, am avut calculator de mic, si acum am alte chestii 'new generation' , dar sincer nu'mi folosesc nimic, atata timp cat zi de zi caut sa merg la un fotbal si nu iese nimeni..



nu sunt terenuri de fotbal. dar cred ca o sa-ti propun ceva Smile
Lasa-ma sa fiu, yo

Supererou' tau
#40
ma repet: dupa topicul asta toti is sfinti :|
#41
e bine ca si tu ai fost sfant cand erai de varsta noastra Smile
YES, OH MY GOD
#42
playa Wrote:ma repet: dupa topicul asta toti is sfinti :|
Clar da Smile) realitatea s-a vazut dupa posturile de la topicul cu talente!Ma asteptam sa fie mult mai multi care o sa posteze.Cand am vazut ca esti pesimist am zis ca te inseli sigur
Sa nu contrazici niciodata o femeie! Sa astepti putin, ca o face ea singura!
#43
cate talente vrei sa vezi cand intra 10 oameni pe forum?

eu am talent si la desenat putin, cant si la chitara, dar pur si simplu desenele trecute nu le mai am si altele nu am chef sa fac, si cu cantatul n'am cum sa ma inregistrez. si probabil multi din cei 10 care mai intra au dar nu arata.
YES, OH MY GOD
#44
pai nici 10 oameni n-au postat acolo am fost vro 4!Eu,danutzz si rox din cate imi amintesc!!
Sa nu contrazici niciodata o femeie! Sa astepti putin, ca o face ea singura!
#45
10 oameni intra pe forum, nu te poti astepta ca toti sa aiba talent.
YES, OH MY GOD


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)