Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lumanarea jucausa...
#1
Va rog de dragu frumusetii jocului nu cautati raspunsuri pe google
Ai 2 lumanari si fiecare lumanare arde individual intr-un interval de o ora, cum masori exact 15 minute cu cele 2 lumanari?
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
#2
dai foc la una si numeri pana la 900
Daca o freci aiurea, intra-ti in mana!
#3
masori lungimea lumanarii si imparti la 60 !
#4
Catalin Wrote:dai foc la una si numeri pana la 900
le aprinzi pe ambele odata si numeri pana la 450 :lol:
#5
Le pui sub forma de T, latura de sus a T-ului , adica cea orizontala "_" o aprinzi la ambele capete, iar cea verticala "|" la capatul de jos. Dupa jumatate de ora latura orizontala va ajunge la mijloc si va da foc la latura verticala, pe cand cea verticala s-a consumat jumatate. Din acest moment avem o jumatate de latura verticala care dureaza 30 de minute arzand la un capat sau 15 minute pentru ca arde la ambele capete Smile

edit: nu am utilizat google, si recunosc ca am intrat ieri, am intrat aseara pe topic, am vrut sa ma gandesc, dar imi era lene. M-am prins din prima ca trebuie sa le asezi cumva, nu stiam exact daca in cruce daca sa le incalzesti si sa le faci un cerc Big Grin, oricum prostii aseara.
#6
PS: e mai tare ala a meu de dat cu capu in tastatura :mrgreen:
#7
playa Wrote:Le pui sub forma de T, latura de sus a T-ului , adica cea orizontala "_" o aprinzi la ambele capete, iar cea verticala "|" la capatul de jos. Dupa jumatate de ora latura orizontala va ajunge la mijloc si va da foc la latura verticala, pe cand cea verticala s-a consumat jumatate. Din acest moment avem o jumatate de latura verticala care dureaza 30 de minute arzand la un capat sau 15 minute pentru ca arde la ambele capete Smile

edit: nu am utilizat google, si recunosc ca am intrat ieri, am intrat aseara pe topic, am vrut sa ma gandesc, dar imi era lene. M-am prins din prima ca trebuie sa le asezi cumva, nu stiam exact daca in cruce daca sa le incalzesti si sa le faci un cerc Big Grin, oricum prostii aseara.

sau daca le pui in cruce si aprinzi un capat la una si un capat la alta... apoi cand ajunge la mijloc aprinzi celalat capat(intrucat am vazut ca nu se specifica ca nu ai voie sa aprinzi de mai multe ori).
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
#8
ideea mea e mai buna, ca daca nu stii exact jumatatea, misti latura verticala in functie de cum progreseaza flacara, sau pur si simplu aprinzi capatul celalalt cand se termina latura orizontala, daca nu iei foc chiar de la ultima faclie Big Grin
#9
doar solutia lui jammin e buna, pe langa altele Confusedhock: :lol:
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)