Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HDD Formatat. Vreau inapoi...
#1
Mda deci treaba e simpla. Mi-am reinstalat windowsul si am formatat 2 partitii. Unu din ele nu trebuia deoarece aveam foarte multe poze pe el....
Pe partitia care nu trebuia formatata... am pus niste muzica.. cam de 1 gb... (nu trebuia-nu am stiut)

Stie cineva cu ce program as putea sa readuc inapoi pozele?

nu cautati voi pe net si spuneti unu' la panarama ca am incercat si eu deja cu vreo 10 programe..

Si ca sa va arat cat de grava e situatia... :mrgreen:

R.B. (Life) : deci, daca tu imi spui acum ca eu nu mai am nici una dintre sutele de poze ale mele, toate pozele mele de 4 ani incoace, eu te omor cand vin acasa. te termin cand vin :oops: :oops: :oops:
#2
sa inteleg ca RB e proprietarul pc=-ului?Smile)

#3
problema este asa: NU mai ai cum sa recuperezi nimik...dak tu ai formatat HDD knd instalai Windowsul totul este PaPa


exista un program pt recuperarea datelor sterse...da el functioneaza altfel...dak ii dai DELETE si empty coshuletzul de gunoi sau SHIFT+DELETE....atunci potzi recupera datele[am avut si eu programul si inca il mai am pe un CD-u prin sertar]...dar dak ai dat FORMAT sau dus de tot Tongue

la ce ai facut tu...singura solutzie este sa itzi cumperi probabil o casca de HOKEY pana se intoarce respectivul acasaBig Grin


bafta Tongue
#4
"casca de HOKEY" =))) .

Codrine, unde se vand bilete ? Ca vrea sa vad si eu cum ti-o iei original de la fratitu :lol: .

Glumesc evident.. Sau nu :lol: ..
#5
sau te poti duce la muzeu si imprumuta o armura :mrgreen:
#6
=)) uite cate solutii au gasit baietii .... zici ca nu ai prieteni si uite Smile)
[Image: snc00040pw.jpg]
Bofanel& Manutza BeSt FRIENDS !!! (^^)
#7
[quote="leVel"]problema este asa: NU mai ai cum sa recuperezi nimik...dak tu ai formatat HDD knd instalai Windowsul totul este PaPa

off:uite`l si pe asta care stie tot Smile)..oare exista topic pe aici unde sa nu arunce evolve vb luate de pe google.ma amice daca habar nu ai,sau nu esti sigur de ceea ce spui la ce te bagi seama..nai atins cota de 1000 de topicuri?

onBig GrinjBOBO asta e nr meu de telefon 0770673430,cand ai timp vi cu hdd la mine si se rezolva
[Image: musicsig1.jpg]
200 km/h e o viteza prea mare pentru Romania. Nu goni mai repede decat poate ingerul tau sa zboare !!!
#8
gg jst . love u:*

#9
bn batman no tu incearca...vb dupa ce 'rezolvi' problema

bafta Big Grin
#10
Mai evolve pyro level ( nu stiu cum sa-ti mai zic la cate nume ai avut ) , si formatul e un "DELETE" sa-ti zic prin termeni de informatician de 486. Ideea e ca pana HDD-ul nu se rescrie serios tot se mai poate recupera.

Chestia e exact cum ai lua o foaie si scrii cu creionul. Stergi cu radiera bine bine bine, dar ramane reliefat ceea ce ai scris tu.
#11
bn eu iti zic k la mn nu o mers...si am dat HDD-ul la Unitech. adik la o firma de calculatoare care se ocupa cu asa ceva
si nu am reinstalat nimik...chear dupa ce am dat format am plekt direct cu HDD-u la ei
tu incearca...o sa vezi
#12
sa-ti spun drept evolve, sunt copii de 15 ani care stiu mai bine cu pc-urile decat multi dintre aia de pe la service-uri...
¡¿ɟʇʍ 'uʍop ǝpısdn ɯ,ı

[Image: 30111.gif] [Image: 1947.gif]
[Image: supernatural.gif] [Image: 2982.png]
#13
dak tot e discutii libere aprofundam....drept...dar aia au ajuns la acel post pe baza unei diplome de facultate de calculatoare si a unui concurs la firma respectiva...nu am zis k nu stiu...dar repectivul mi-a spus exact ce v-am spus eu voua mai sus...nu se pot recupera datele dak a fost FORMATAT...asta a fost acum 2 ani inainte sa imi cumpar laptopu...pe pc-ul vechi
#14
leVel Wrote:dak tot e discutii libere aprofundam....drept...dar aia au ajuns la acel post pe baza unei diplome de facultate de calculatoare si a unui concurs la firma respectiva...nu am zis k nu stiu...dar repectivul mi-a spus exact ce v-am spus eu voua mai sus...nu se pot recupera datele dak a fost FORMATAT...asta a fost acum 2 ani inainte sa imi cumpar laptopu...pe pc-ul vechi

Eh cine stie. Oricum daca se mai continua asa mult se ajunge la o cearta frumoasa, dar n-are rost.

Cu 3 programe cu care am incercat, mi le gasea pe toate, dar cand sa le dau Recover: Please Buy Full Version :lol:
Am luat alt program si am scos deja poze... multe. dar inca mai sunt.. si mai multe

Am sa vorbesc cu jst si vedem.
#15
deci totusi se poate , nu?



Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)