Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cumpar placa video !
#1
placa care am avut`o e asus 3650 silent 512M ... as dori cv asemanator sau altceva ce sa mi se potriveasca pe placa mea de baza ... nush ca nu prea ma pricep asa bine la calculatoare !!! ast oferte
Reply
#2
http://www.pcgarage.ro/placi-video/filtr...ss-x16-20/ toate de aici ti se potrivesc Smile alege dupa buget
Reply
#3
nu mi se potrivesc astea !!! Sad chestia care e pe placa de baza si intra placa video in ea e diferita ...
Reply
#4
LondonezuL Wrote:placa care am avut`o e asus 3650 silent 512M ... as dori cv asemanator sau altceva ce sa mi se potriveasca pe placa mea de baza ... nush ca nu prea ma pricep asa bine la calculatoare !!! ast oferte

Zi modelul la placa de baza, si cati bani ai la dispozitie, te rezolv eu.
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
Reply
#5
am vb cu tine pe mess gh0st asrock se cheama .... ma refer la despartitura aia care o are placa video ... ca mai am 10 placi video acasa si nu mi se potrivesc ...
Reply
#6
- teoretic daca ai avut un asus silent, ai slot PCI EXPRES,
- practic poti avea 2 sloturi pt placa video.. de asta vreau sa stiu modelul exact
- este scris direct pe placa de baza sau lipit ceva pe ea.
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
Reply
#7
e AGP sau e PCI EXPRESS, sau doamne fereste o fi PCI?
Instaleaza AIDA 64 si posteaza numele exact al placii de baza.
Reply
#8
Ai grija cand alegi placa video, sa nu te arunci dupa alea cu memorie multa in principal. De exemplu, mai buna este o placa video cu 512 Mb si o frecventa de 256biti sau 380biti.. decat una cu 4 gb si o frecventa de 128biti. Putine jocuri cer peste 500 mb si deci nu are rost sa te iei dupa memorie. Eu am un sistem cu placa Nvidia 9800GT de 512Mb si 256biti, cu un procesor de 2.8 Dual Core care echivaleaza si chiar bate in jocuri alt sistem care are i3 de 2.4 si o placa video HD 5470 de 1gb cu o frecventa de 128biti.

daca poti, fa o poza la slotul unde introduci placa video si te ajutam noi sa afli daca e AGP, PCIe sau PCI.

Am cercetat putin despre placa ta video EAH3650 Silent, si am aflat ca are "PCIE-2 Interface, backward compatible to PCIE".
Reply
#9
luni dimineatza ajung din italia acasa si postez o fotografie cu placa de baza ... ca sa mi rezolv si eu o data calculatorul ala ...ca inebunesc ! Huh
Reply
#10
lol bre da esti in italia?.. unde esti? vino bre pana la mine..eu sunt in Ravenna
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
Reply
#11
ihaaaa trebuie sa schimb 3 trenuri , la bologna , pe urma la rimini si pe urma ajung la tine Smile)) eu sunt la verona Smile) ...esti la malul marii te doare la basca Big Grin

dar eu ma intorc inapoi ... 6 zile stau in tara ... poate poate iti fac o vizita si asa treb sa ajung si pe la milano la cumnatamiu la pavia ... ce e sa ti fac o vizita Big Grin
Reply
#12
nop ... verona->bologna->ravenna
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
Reply
#13
nu ti promit nimic ca maine plec in tara ...dar ma intorc in max o sapt inapoi si ne auzim Smile
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)