Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cum pot sa rezolv aceasta problema ?
#1
Cand intru in cs de pe steam imi apare aceasta eroare ... The game has detected that the previous attempt to start in openGL video mode failed . The game will now run in software mode .

Ca sa pot juca si eu cs ca am cateva zile bune de cand nu am mai pus mana pe un ak42 .............

Va multumesc !
Reply
#2
-gl -ful inceasrca sa adaugi asta la noforce ...sa-ti forteze jocul sa intre automat in open GL
Reply
#3
(03-03-2013, 12:18 PM)kento Wrote: -gl -ful inceasrca sa adaugi asta la noforce ...sa-ti forteze jocul sa intre automat in open GL

"-gl" posibil sa functioneze, dar mai simplu e sa instalezi ultimele drivere de la placa video.(instaleaza ultimele drivere, reboot, problema rezolvata) sau atentie daca ai placa integrata poate merge jocul de pe placa video integrata, ceea ce inseamna ca trebuie sa schimbi pe dedicata.
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
Reply
#4
(03-03-2013, 02:34 PM)gh0st Wrote:
(03-03-2013, 12:18 PM)kento Wrote: -gl -ful inceasrca sa adaugi asta la noforce ...sa-ti forteze jocul sa intre automat in open GL

"-gl" posibil sa functioneze, dar mai simplu e sa instalezi ultimele drivere de la placa video.(instaleaza ultimele drivere, reboot, problema rezolvata) sau atentie daca ai placa integrata poate merge jocul de pe placa video integrata, ceea ce inseamna ca trebuie sa schimbi pe dedicata.

Cam greu pt mine sa fac asa ceva Sad .
Nu poti intra tu Gh0st pe mess mai diseara sa ma ajuti ????
Multumesc !
Reply
#5
[
Ca sa pot juca si eu cs ca am cateva zile bune de cand nu am mai pus mana pe un ak42 .............

Va multumesc !
[/quote]

faza-i ca nici noi nu am pus mana inca pe aK42 Smile))
Reply
#6
eu ii dau launch options rezolutia 800 600, ii dau restart la laptop, si cand intru imi pun napoi rezolutia mea cu open gl.
merge de fiecare data cand primesc eroarea asta Smile)
YES, OH MY GOD
Reply
#7
(03-05-2013, 06:05 PM)pheno Wrote: eu ii dau launch options rezolutia 800 600, ii dau restart la laptop, si cand intru imi pun napoi rezolutia mea cu open gl.
merge de fiecare data cand primesc eroarea asta Smile)

OK ! Va multumesc de sfaturi asa voi face si eu sa vad ce rezolv .
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)