Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cu ce cicatrici.operatii,oase rupte etc. va " laudati
#1
Avand in vedere ca sunt proaspat operat de peritonita(o frumoasa cicatrice de 15 cm), si ca sunt la servici si ma plictisesc de mor,eram curios daca sunt singurul ghinionist care a trecut de-a lungul vietii prin : picior rupt de 2 ori, cap spart de 10 ori(de 3 ori grav), cornet in ochii, taietura de cutit pe mana,sticla sparta infipta in fesa, dinte scos, buze sparte ( de multe ori ). Deci...daca nu vi se pare prea sadic topicul Big Grin astept sa citesc cu ce va "laudati"!!!
"uneori un picior in cap spune mai mult decat o mie de cuvinte"
#2
n-am avut nimica rupt .. nici macar o unghie ... singurul lucru cu ce ma pot " lauda " in topicul asta e ca mi-o dat un tigan cu o scandura in cap .. si mio facut o cicatrice de vreo 5 cm ( acuma vreo 3 ani ) .. din pacate respectivul o ramas orfan in gura Smile))
#3
Am avut si eu o experientza cu un tzigan cu o creanga,batz...draq stie ce avea el in mana, chit e ca eram cu spatele si mi-a tras aia pe spate si s-a rupt,cand m-am intors a rupt-o la fuga.....dar sa revin la topic mi-ai amintit ca am omis ca mi-am prins mana in sertar si mi-au cazut 2 unghii cand eram mai mic Smile ....
"uneori un picior in cap spune mai mult decat o mie de cuvinte"
#4
oase rupte nu.....cicatrici da: operatie la piciorul stang...mi-am rupt un muschi intr-un fier....operatie de apenticita [vrajeala], mi-am taiat vena de ma mana dreapta cazand intro sticla acum multi ani [de fapt aveam vreo 8 ani] atunci am pierdut peste 1 500 mL de sange, dar m-au rezolvat doctorii, numai ca au uitat un mic ciob in palma, pe care l-am scos singur cu 18 ani, am ciobu si acum ca amintire. Si apropo la uitat in mine cate ceva de catre doctori, au uitat sa imi scoata o atza la apenticita, si dupa 1-2 saptamani cand am vazut ca a inceput sa coaca Smile am cumparat un bisturiu, penseta de la sormea si am trecut la treaba. am ramas surpins cand am taiat atza ca a intrat in mine, a disparut pur si simpu, noroc ca era prinsa de zganca intr-un coltisor si am trans cu penseta si am scoso. Si ata o am amintire...e la pastrare :lol:
#5
playa trebuia sa ma sperii cu atze uitate Smile) ca inca sunt in proces de vindecare...si ma uit din 5 in 5 minute la operatie Smile
"uneori un picior in cap spune mai mult decat o mie de cuvinte"
#6
cel mai grav incident al meu a fost acu vreo 3 ani.. am cazut de la ~ 3 m si m-am ales cu mana stanga rupta, ureche rupta ( partial ), si zgarieturi pe fata. nu-mi amintesc prea multe, caci am cazut oarecum in cap, pe ciment ( noroc de mana ca a atenuat caderea ca puteam fi la 3m sub pamant acum), si lesinasem si imi pierdusem cunsotinta.
In rest.. capuri sparte, zgarieturi , unghii cazute.. foarte multe Smile.
#7
waii..... ca ma mananca pielea.
singura operatie a mea a fost de apendicita.. in rest numa zgarieturi de copii Smile
#8
pai eu am avut odata o dubla fractura la metatarsian k am cazut ci bitza prin muntzi...am avut o comotzie la cap k am intrat cu capu intun copac si mi so spart si casca(tot cu bitza)...am avurt mana fisurata la incheletura la fotbal...am la mana stanga degetul mic si cel de langa rase pielea de pe ele k mam frecat la viteza cu mana de un paraped de beton(k schmirglu) si mno tot de la bitza...si i staiat la mana dreapta pana la biceps k am spart un geam cu pumnuBig Grin...si cam atat...va mai zic dupa 27 iunie 2008 k imi iau carnetu =)))
#9
capu spart de peste 5 ori (am fost cusut in cap nui gluma)

am fost cusut la deget (a cazut mobila peste mn si mia prins degetu mic intre mobila si birou)


si in restu buze sparte cucuie etc :wink:
#10
-k^ Wrote:waii..... ca ma mananca pielea.
singura operatie a mea a fost de apendicita.. in rest numa zgarieturi de copii Smile


si eu ca si k :wink:
#11
Eu am avut doar capu spart de vrio 3 ori cel mai tare a fost cand eram in fata blocului si ma jucam cu un vecin aruncam unu in altu cu petre de la o distanta de 10m si nustiu cum mam intors dupa o piatra sa o iau de jos si cand mam ridicat mia venit o piatra drept in cap(cred ca avea aim) aveam vrio 9 ani
Timpanul spart din cauza polipilor si acuma nu aud foart bine(mai deloc) cu urechea stanga
#12
esti tare sk Smile
aia da bataie.. iti dau un indiciu.. NU te mai juca cs =)))

glumeam Wink) :twisted:
#13
In cea mai frumoasa vacanta...dintre a 8-a si a 9-a mi-am rupt mana de doua ori(aceeasi mana,acelas loc)la interval de 1 sapt dupa ce mi-am dat gips-ul jos(si tot la fotbal)...asa mi-am petrecut eu vacanta cu mana in gipsSad.De la asta mi se trege si nick-ul *Manutza*
#14
ai noroc manutza ca sunt io tot timpul cu u .....is salvarea ta si la propriu si la figurat =)))))............eu am avut decat apendicita si capu spart de vreo 8 ori !!!.....
#15
care nu are cicatrici si oase rupte sa ma anunte...totul se poate rezolva Smile


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)