Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Counter Strike Global Offensive
#1
Se pare ca cei de la valve s-au hotarat sa mai scoata o versiune de CS :

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=mYcniqeZqxk">http://www.youtube.com/watch?v=mYcniqeZqxk</a><!-- m -->

Poate facem si un server cand e gata
Daca o freci aiurea, intra-ti in mana!
Reply
#2
un upgrade la Source... eu unul am jucat si source.. cand aveam pe ce.. dar fanii de cs 1.6 clasic.. nu vor juca cred eu.. mai degraba inraitii css. Oricum.. e dragut.. mai ales pentru ei.
Reply
#3
E mai atractiv, dar!!! fiind mai complex la capitolul grafica, o sa aiba nevoie de pc mai bun, net mai bun...in vreo 4-5 ani, il vor achizitiona multi, insa momentan cs 1.6 e "bossu"
Reply
#4
eu sunt pro. la urma urmei, e nevoie si de o schimbare cateodata Smile
Reply
#5
abia am pc pentru counter 1.6 :lol:
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
Reply
#6
Simplu :) Wrote:E mai atractiv, dar!!! fiind mai complex la capitolul grafica, o sa aiba nevoie de pc mai bun, net mai bun...in vreo 4-5 ani, il vor achizitiona multi, insa momentan cs 1.6 e "bossu"

Counter Strike-ul asta a nostru nu stiu ce masa are, dar credeti-ma la grafica de kk care o are cere prea multe resurse. Am instalat intr-o zi Crossfire care are grafica in genul cum are cs-ul asta de ziceti voi ca apare, si am jucat pe niste servere din UK, deci merge tzatza de matza, iar in cs daca da cineva grenada cand explodeaza imi sacadeaza, daca aprinde unu lanterna deja ala sunt si cand foloseste cineva radio da freeze in momentul cand merge sunetul :|.

Nu stiu, dar am impresia ca noul counter strike va cere mai putine resurse.

PS: Crossfire e aproape identic cu counter strike-ul, chiar si armele Smile si butoane tot, doar ca armele le castigi in timp cu experienta nu tre sa faci buy la inceputul rundei. De fapt Crossfire e counter strike americanesc ceva de genu. Eu am bulan ca mi-a dat un chinez contul lui ca acum cica e tot free dar nu poti juca din Romania decat daca ai un cont fff vechi.
Reply
#7
m-am mai uitat odata la trailer, mda clar seama mult tare cu Crossfire.

Da-ti direct la minutul 2:30 daca nu sunteti curiosi de cum arata meniul. Sa imi spuneti daca seamana textura si modul cum se misca jucatorii in noul cs care ar trebui sa apara cu Crossfire-ul!


http://www.youtube.com/watch?v=UntgsE8xh...ure=relmfu

edit: cica ar mai fi 3 saptamani si 2 zile pana se lanseaza in SUA si in UE :mrgreen:
Reply
#8
arata bine
Reply
#9
playa Wrote:
Simplu :) Wrote:E mai atractiv, dar!!! fiind mai complex la capitolul grafica, o sa aiba nevoie de pc mai bun, net mai bun...in vreo 4-5 ani, il vor achizitiona multi, insa momentan cs 1.6 e "bossu"

Counter Strike-ul asta a nostru nu stiu ce masa are, dar credeti-ma la grafica de kk care o are cere prea multe resurse. Am instalat intr-o zi Crossfire care are grafica in genul cum are cs-ul asta de ziceti voi ca apare, si am jucat pe niste servere din UK, deci merge tzatza de matza, iar in cs daca da cineva grenada cand explodeaza imi sacadeaza, daca aprinde unu lanterna deja ala sunt si cand foloseste cineva radio da freeze in momentul cand merge sunetul :|.

Nu stiu, dar am impresia ca noul counter strike va cere mai putine resurse.

PS: Crossfire e aproape identic cu counter strike-ul, chiar si armele Smile si butoane tot, doar ca armele le castigi in timp cu experienta nu tre sa faci buy la inceputul rundei. De fapt Crossfire e counter strike americanesc ceva de genu. Eu am bulan ca mi-a dat un chinez contul lui ca acum cica e tot free dar nu poti juca din Romania decat daca ai un cont fff vechi.

nu e chiar cum zici tu playa , in decembrie am avut cont, si am jucat, da e plictisitor pana faci tu level, mori si iar mori, pana faci experienta si ii dai de gust, te cam enervezi!,in rest e foarte adevarat ceea ce zici tu despre cross fire!
Reply
#10
Si totusi mie chiar imi place! e mai interesant, au introdus acea grenada care daca o dai imita sunetul armei tale, cockteiluri molotov, si mult alte arme noi ! sper sa aibe cerinte destul de ok :lol: , deja a fost introdusin competitii gen esl, si alteteBig Grin
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)