Poll: Ce marca de tigari fumati ?
You do not have permission to vote in this poll.
2.) Marlboro
4.08%
2 4.08%
1.) Kent
38.78%
19 38.78%
3.) Dunhill
4.08%
2 4.08%
4.) Pall Mall
2.04%
1 2.04%
5.) Winston
2.04%
1 2.04%
6.) Camel
2.04%
1 2.04%
7.) Slims
2.04%
1 2.04%
8.) Alta marca de tigari
0%
0 0%
9.) Nu fumez!!!
44.90%
22 44.90%
Total 49 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ce marca de tigari fumati ?
#1
Multumesc celor ce voteaza !
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
Reply
#2
9
Reply
#3
Incepand cu data de 20 ianuarie 2011 sunt nefumator. [Am fumat 8 ani si`]
Sunt foarte mandru de reusita si ma simt foarte bine !
Recomand tuturor fumatorilor sa le lase. [Da Lorri ? :*]
Inainte fumam in urmatoarea ordine: Dunhill, Kent, Parliament, Marlbor, Winston, Camel, Pall Mall (care-mi statea in gat) si Slims (nu intelegeam nimic).
Va recomand sa le lasati dintr-o data. Va recomand si o carte foarte buna, de succes as putea spune: Allen Carr - In sfarsit nefumator
Daca nu reuseam sa ma las singur atunci, ma apucam de citit cartea, dar spre surprinderea mea, am reusit. Sigur primele 2 saptamani, te afli in sevraj, ti se pare ca a trecut 1 luna, dar daca ai acel mic gram de vointa, sa nu te lasi. Cosuma fructe, dulciuri si altele. Dupa 1 luna erau zile in care uitam complet de tigara. Evident primele zile cafea nu.. pentru ca daca luam, o savuram cu cioturi, salivam dupa o tigara si am lasat-o.
Rezultatele vor vedea treptat dupa 24h/48/1 sapt/2 sapt/luna/an/samd. Puteti sa va documentati pe net.

Ma scuzati ca m-am lungit asa mult. Sper sa ajut cat mai multi sa se lase de acest viciu nenorocit.
Reply
#4
Kent .
Blaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaq pentru ce`i care nu stiu !
Reply
#5
Kent.

Felicitari codename , as vrea si eu sa am vointa ta dar din pacate stresul si unele necazuri ma impiedica sa fac asta . Bafta !
Reply
#6
w!zard Wrote:Kent.

Felicitari codename , as vrea si eu sa am vointa ta dar din pacate stresul si unele necazuri ma impiedica sa fac asta . Bafta !
Nimic nu te poate impiedica atunci cand chiar iti doresti .. incearca si vei reusi .Eu nu ma las de fumat pentru ca imi place sa fumez .. in pauza la scoala sau cand ies in oras.. 3-4 tigari pe zi imi ajung .. deci prin urmare w!zard.. esti capabil de orice.. sa te lasi sau sa continui .. obstacolul il privesti ca fiind mare .. dar normal este mic si cu un pic de efort il depasesti !totul depinde de tine !
Blaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaq pentru ce`i care nu stiu !
Reply
#7
Nu fumez!
Fie paine cat de rea...tot mai bun e cozonacul!Smile)
Reply
#8
nu fumez. subscriu cele zise de codename e greu sa te lasi. nu o zic din proprie experienta dar am cazuri in anturajul meu .
Reply
#9
Intense Energy Wrote:
w!zard Wrote:Kent.

Felicitari codename , as vrea si eu sa am vointa ta dar din pacate stresul si unele necazuri ma impiedica sa fac asta . Bafta !
Nimic nu te poate impiedica atunci cand chiar iti doresti .. incearca si vei reusi .Eu nu ma las de fumat pentru ca imi place sa fumez .. in pauza la scoala sau cand ies in oras.. 3-4 tigari pe zi imi ajung .. deci prin urmare w!zard.. esti capabil de orice.. sa te lasi sau sa continui .. obstacolul il privesti ca fiind mare .. dar normal este mic si cu un pic de efort il depasesti !totul depinde de tine !
Asa ma gandeam si eu. Dar de fapt esti prizonierul propriului tau iad. E doar o iluzie a subconstientului aflat sub actiunea nicotinei, ca te simti bine. Din contra...

Incearca sa te lasi de cele 3-4 ! Cu cat mai repede cu atat mai bine. De ce 3-4 daca e si mai bine deloc ! Si vei observa ca nu tu esti cel care "detine controlul" ! Smile
Reply
#10
1 --> kancester Smile))
Reply
#11
Anarchy Wrote:
Intense Energy Wrote:
w!zard Wrote:Kent.

Felicitari codename , as vrea si eu sa am vointa ta dar din pacate stresul si unele necazuri ma impiedica sa fac asta . Bafta !
Nimic nu te poate impiedica atunci cand chiar iti doresti .. incearca si vei reusi .Eu nu ma las de fumat pentru ca imi place sa fumez .. in pauza la scoala sau cand ies in oras.. 3-4 tigari pe zi imi ajung .. deci prin urmare w!zard.. esti capabil de orice.. sa te lasi sau sa continui .. obstacolul il privesti ca fiind mare .. dar normal este mic si cu un pic de efort il depasesti !totul depinde de tine !
Asa ma gandeam si eu. Dar de fapt esti prizonierul propriului tau iad. E doar o iluzie a subconstientului aflat sub actiunea nicotinei, ca te simti bine. Din contra...

Incearca sa te lasi de cele 3-4 ! Cu cat mai repede cu atat mai bine. De ce 3-4 daca e si mai bine deloc ! Si vei observa ca nu tu esti cel care "detine controlul" ! Smile
Code .. stiu cu ce se mananca lasatul tigarilor.. stiu ca e din subconstient .. stiu ca trebuie sa te controlezi .. stiu toate astea .. dar dupa cum am zis .. deocamdata nu vreau sa ma las de fumat .. poate mai incolo pe la 18-19 cand voi avea ce face cu banii si`i voi administra in alt mod (benzina pentru masina ,eventualele cheltuieli la facultate etc.) . deocamdata stau chill la liceu in pauza la o tigara cu prietenii .. am voita ,pot .. dar deocamdata nu simt nevoia sa le las ..
Blaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaq pentru ce`i care nu stiu !
Reply
#12
Sper sa ai dreptate. Eu cand te citesc, stiu ca eram la fel de naiv. Tongue Oricum ! Daca va fi sa vrei sa le lasi, sa te tii tare.
Reply
#13
Nu fumez nici eu

Ps : dar te poti gandi putin mai departe IntenseEnergy , probabil ai 16-17 ani?
Acuma este varsta in care te dezvolti cel mai mult , iti dezvolti plamanii , toate organele , si tu le "infunzi"cu tigari Smile) ... nu cred ca e vorba doar de bani , ci si de sanatatea ta.
Reply
#14
Croko Wrote:Nu fumez!
croko fumeaza kent(nu'l credeti)< :lol: :lol:
la fel si eu
Mamii is here , don't worry! [Image: red-devil-bye.gif]
Reply
#15
rox. Wrote:
Croko Wrote:Nu fumez!
croko fumeaza kent(nu'l credeti)< :lol: :lol:
la fel si eu

Shhht roxiiii!!!! Sa par si eu mai "clean" Smile)
Fie paine cat de rea...tot mai bun e cozonacul!Smile)
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)