Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ce bine e cu boost
#1
Ati vazut cu totii ce bine e cand se face boost la server. De dimineata pana noaptea tarziu serverul are minim 23 de jucatori.

Intrebarea este: mai vreti boost la server?
Reply
#2
Nu stiu cati vor citii ceea ce ai scris tu Jammin,personal nu prea sunt de acord din cateva motive
1:Intra RcPlayer(jumate boti,jumate codati)
2.Daca intra playeri buni fara steam,in 1h maxim au destroy(nu mai intra inapoi niciodata)
3.Cand au fost redirecte,doar 5-6 admini au fost interesati si au tinut asa ceva
Motive ar mai fii,nu mai stau sa le enumar,si asa nu va citi prea multa lume
Daca ZuZuk are bunavointa sa faca redirectele pentru windows,eu personal tin 50redirecte 15h/h sau mai mult
Stiu ca voi deranja anumite persoane cu acest post,dar fiecare are cate o parere,eu mi-am explicat punctul de vedere
Have a nice day
Edit:La ce se refera acest boost?cat trebuie platit(daca trebuie ce modalitati de plata sunt?)
Reply
#3
Faza este in felul urmator: inainte de boost era gol serverul, in timpul boostului a fost full, iar dupa boost tot se mai poate juca putin pentru ca au ramas ceva playeri.

Concluzia: ar trebui sa mai tinem boostul cateva saptamani si dupa aia totul va veni de la sine.
Reply
#4
Da,si personal(daca nu este cu suparare) curatenie la admini si sloturi,sunt multi playeri care vor macar slot,parerea mea
Deci,costa ceva boostu asta?sa stim si noi,poate unii pot ajuta
Poti da slot playerilor cu steam,fara 300 ore sau cat au,important este sa dea dovada de maturitate si devotament fata de server
Reply
#5
Normal ca e bine cu boost asta-i clar, pentru ca ai serverul ocupat tot timpul, dar pe de alta parte sunt de-acord cu Amphetamine. Intra o gramada de codati (am numarat in ban_list cam 25 ca medie/zi) plus altii care abia se orienteaza pe harta.
Oricum chiar si asa consider ca-i un lucru bun si poate din totatul din jucatori care intra in felul asta, poate o sa ramana si vreo cativa buni care sa joace constant pe server.
Reply
#6
Mai merge tinut o perioda, pana se aduna cativa jucatori care sa joace constant. Iar daca gresim ca admini, sa ni se taie capul, caci tot noi avem de pierdut. Ca bine faceai Jammin cand scoteai adminele fara sa stai la discutie, atunci stia lumea cat era de greu pana sa se ia admin si mai apoi sa-l si pastreze.
Reply
#7
Slotisti nu prea sunt. Vedeti in admin list pe bans.u-s.ro, nu sunt nici 10 slotisti. Sloturi putem sa mai dam, mai scoatem vreo doi admini inactivi, nu asta e problema. Problema sa fiti impreuna la boost!
Reply
#8
Doar 3 admini interesati sa tratam problema?
Reply
#9
Este o idee buna .... cu acest boost server-ul va deveni mai cunoscut .... iar playerii vor simti miros de un joc frumos ...! Singura problema ar fi cum a spus si anphe sa mai reducem din personal.... iar o alta problema ar fi acele scrisuri de pe mijloc ... care mai mult te incurca ....display-ul este prea incarcat de scrisuri ... pe care nu le citeste mai nimeni...
Reply
#10
Pe mine personal nu ma deranjat sa le schimb numele celor cu RCPlayer .de asta esti admin ca sa dai dovada ca-ti pasa de toti ce intra sa aiba un joc curat si linistit. trebuie mereu sa te pui in pielea lor si sa nu-i iei la misto sau sa te crezi mai presus ca ei.
Si pe mine m-ar deranja daca as intra pe un servar si un admin mi-ar schimba numele(nikul) in ceva hilar,sau sa-mi dea kick dupa 3 runde doar sa-mi arate ca el face legea.(ASTA CA O PARANTEZA ASUPRA ADMINILOR SI MODUL LOR DE A ADMINA)
Pt. a tine oamenii pe servar conteaza f mult sa le asculti si parerile lor si cateodata sa-i lasi si pe ei sa decida ce harti vor sa joace, sa trimiti din cand in cand un mesaj ca ei sa propuna hartile.
Eu sunt pentru a mai tine o perioada, si daca adminii vor tine cont si de cerintele jucatorilor sigur vor fi multi care vor juca constant.
Amphe multa dreptate are in multe priviinte.
Reply
#11
boostul are aspecte pozitive si negative..le stiti cu totii
dak vreti sa continuati cu boost ar trebui luate in cosinderare kteva obiective:

- mai avem nevoie de admini relativ buni, mereu sa fie pe server un admin de preferat 2
- trebuie sa existe un admin de serviciu sau sa faca cu schimbul asta implica sa stea mereu spectator si sa verifice incontinuu amx_who si sa fie in special atent la playerii cu packsteam...pe scurt un admin trebuie doar sa admineze ca sa tina serverul full sub control

asta este parerea mea Smile
Reply
#12
Da , chiar daca o sa am par alb la 25 ani.
Reply
#13
N-are nimic, eu am la 23 Big Grin Haideti sa facem ceva cu serverul ca e pacat. Faceti si boosturi, redirecte daca e sa fie ca si asa tin pc-u aprins non-stop.
Reply
#14
Redirecte sunt.merg si pe ip dinamic cu router(faci porturile de la router),azi in 3 ore am bagat cam 10 playeri in 3-4 ore(sunt putin ametit).sper sa nu ma insel
Redirectele de la zuzuk dau out of date,nu stiu care e problema,redirectele care le am de la alt server,tot cu evidenta pe**************,nu imi fac nici o problema,mie imi apar si la fav,si la internet 29/32Tongue
Reply
#15
La mine am cand am tinut in jur de 6-7 ore a bagat doar un jucator...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)