Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Campionat de Cs
#16
deoarece mai avem o saptamana de scoala...deoarece ultima saptamana nu se mai ia in considerare...
as zice sa ne apucam de organizat cupa 2v2 pentru a se strange playeri pana la inceperea vacantei
#17
ideea in sine de a se face un campionat sau cva de genu de cs e buna...dar nush tinand cont ca e vb de 2 vs 2 cred k o sa ne izbim de cateva probleme ca de exemplu:
-ce mapa/mape or sa se joace...in 4 sa joci de sau cs maps e cam absurd ca sunt hartile prea mari.
-fiind vorba de 2 vs 2 banuiesc ca nu or sa se faca echipele in functie de clanuri...si deci care or sa fie criteriile dupa care se fac aceste echipe..parerea mea este ca ar trebui ca dp ce avem lista cu oamenii dispusi sa participe...sa se faca un fel de tragere cva de gen uefa..cu capi de serie si jucatori mai low skill<in functie de skillul de pe pagina de statistici a serverului sau cva de genu zic eu> ca sa nu existe posibilitatea ca 2 jucatorii ubberskill sa fie in aceeasi echipa...
#18
Bullu Wrote:ideea in sine de a se face un campionat sau cva de genu de cs e buna...dar nush tinand cont ca e vb de 2 vs 2 cred k o sa ne izbim de cateva probleme ca de exemplu:
-ce mapa/mape or sa se joace...in 4 sa joci de sau cs maps e cam absurd ca sunt hartile prea mari.
-fiind vorba de 2 vs 2 banuiesc ca nu or sa se faca echipele in functie de clanuri...si deci care or sa fie criteriile dupa care se fac aceste echipe..parerea mea este ca ar trebui ca dp ce avem lista cu oamenii dispusi sa participe...sa se faca un fel de tragere cva de gen uefa..cu capi de serie si jucatori mai low skill<in functie de skillul de pe pagina de statistici a serverului sau cva de genu zic eu> ca sa nu existe posibilitatea ca 2 jucatorii ubberskill sa fie in aceeasi echipa...


gg bullu ..asa ar fi foarte ok chiar ..ca sa nu isi aleaga fiecare cei mai buni jucatori si ca sa nu fie discrepanta prea mare intre playeri/clanuri..eu unu ma bag daca e vorba ca echipele sa se faca 'random' si sa fie un 4v4 chiar 5v5..asta daca avem de unde
Si daca v-am gresit cu ceva, eu va iert !
#19
Mircea pai am putea in vacanta semenstriala sa facem un campionat....eu cel putin joc pentru fun...
nu conteaza cu cine joc atata timp cat am armaSmile)
#20
Lasa-ti voi vorbele si sa facem ceva daca e sa facem!
#21
wakkkK Wrote:Lasa-ti voi vorbele si sa facem ceva daca e sa facem!


lol ?ce e asta ?..

trebuie discutat inainte de a face ceva...lasa lumea sa isi dea cu parerea ...de asta s'a deschis topicu
Si daca v-am gresit cu ceva, eu va iert !
#22
pai in privinta hartilor se poate juca d2/inferno chiar si nuke

doar lung si var => d2
doar mid si casa => inferno
doar casa => nuke
#23
se joaca si train la 2 la 2
[Image: dscf0456wh.jpg]O experienta reusita este adeseori mai importanta decat 20 de formule deduse in retorta gandirii.
#24
dap...
si in privinta regulamentului...

JUCATORII SUNT OBLIGATI SA INREGISTREZE PROPRIUL MECI ( RECORD IN CONSOLA ) SI LA CERERE SA PREDEA DEMO-UL. SE VA INREGISTRA INCEPAND CU PRIMA RUNDA A MECIULUI (INCLUSIV RUNDA DE CUTITE )
IN TIMPUL MECIULUI SE VOR FACE SNAPSHOT-URI RANDOM JUCATORILOR. MESAJUL CLASIC NU VA APAREA, NU SE VA STII CAND SI CUI I S-AU FACUT POZE. LA CERERE POZELE VOR FI PUSE PE FORUM.
RUNDA DE SMOKE OBLIGATORIU. 2 POZE. UNA CU TAB SI UNA FARA.

MECIURILE SI PREZENTA LA MECIURI

Art. 1.1 - Jucatorii pot sustine meciurile din orice locatie.
Art. 1.2 - Meciurile se vor desfasura doar pe servereleserverul oficial/e (aici puneti voi pe ce server)
Art. 1.3 - La fiecare meci oficial este obligatoriu prezenta unui admin pe server.
Art. 1.4 - Meciurile desfasurate pe alte servere nu vor fi validate.
Art. 1.5 - O echipa se poate prezenta la meci doar cu jucatorii inscrisi pana la inceperea competitiei.
Art. 1.6 - Un meci se poate desfasura doar daca pe server sunt prezente cele 2 echipe in efectiv complet ( 2 jucatori per echipa ).
Art. 1.7 - In caz ca la ora desfasurii meciului una sau ambele echipe nu sunt in efectiv complet se va astepta 15 minute.
Art. 1.7.1 - Daca dupa cele 15 minute o echipa nu prezinta pe server 2 jucatori, echipa adversa va castiga meciul cu 30-0.
Art. 1.7.2 - Daca dupa cele 15 minute, nici o echipa nu prezinta nici un jucator pe server, ambele echipe vor pierde meciul cu scorul de 30:0 (dublu forfeit).
Art. 1.8 - In timpul unui meci oficial OGL, fiecare jucator are voie sa cumpare maxim o grenada (HE), doua flash-uri (FB) si un smoke (SG).
Art. 1.8.1 - In cazul in care un jucator cumpara mai multe grenade decat sunt permise in regulament, echipa din care face parte acesta va fi penalizata cu o runda, aceasta modificare fiind facuta in scorul final al reprizei.

LIMBAJUL
2.1 - Fara injuraturi si jigniri la adresa altor jucator/adminii de pe server sau din afara lui. ( avertizare apoi pierderea meciului )
2.2 - Discutiile pe "say" sunt interzise incepand cu prima runda si pana la sfarsitul meciului. Singurii care au voie sa discute pe "say" sunt clan-leaderii. ( avertizare apoi pierderea meciului )
2.3 - Orice problema va fi comunicata adminilor prin intermediul "admin chatului".
#25
in ligile de 2on2 se joaca pe d2, train, nuke, inferno ... etc pe toata harta !
#26
maf1 Wrote:in ligile de 2on2 se joaca pe d2, train, nuke, inferno ... etc pe toata harta !


bai baiatule lasa ligile ca aia din ligi mananca cs pe paine.aici 3 sferturi de server abia daca stie sa modifice o marime la tinta din consola
[Image: dscf0456wh.jpg]O experienta reusita este adeseori mai importanta decat 20 de formule deduse in retorta gandirii.
#27
danutzZ Wrote:
maf1 Wrote:in ligile de 2on2 se joaca pe d2, train, nuke, inferno ... etc pe toata harta !


bai baiatule lasa ligile ca aia din ligi mananca cs pe paine.aici 3 sferturi de server abia daca stie sa modifice o marime la tinta din consola


ori jucam cs ca baietzii ori nu mai jucam ce pelea curcii =)))

play on de_dust2x2, de_inferno2x2, de_nuke2x2... Smile)))
#28
Nici macar nu s-a terminat campionatul de anul trecut, voi vreti altul ? Smile)
-- Domn' Sef, de mandat nici nu va mai intreb, ca si cu LEGALITATEA stiu ca stati p.r.o.s.t !! --

-Darkclan#BuT-

#29
dust2 nu 2x2

2x2 difera mult fata de d2 simplu
[Image: dscf0456wh.jpg]O experienta reusita este adeseori mai importanta decat 20 de formule deduse in retorta gandirii.
#30
SA INCEPEM DIN NOU , SA`L LASAM PE ALA ,INCEPE DE LA ZERO
PROPUN CUPA U-S, SE VOR INSCRIE 6-7-8 CLANURI
ECHIPA CASTIGATOARE VA PRIMI ADMIN 1 LUNA SAU ALTCEVA ,CE DORESC OWNERII

cei care se vor inscrie trebuie sa aiba cont pe forum,
server de war parca aveti?
admini vor anunta pe server ,daca vor sa se inscrie la cupa u-s.
ce credeti ,pareri pro sau contra?
ingnorati ce sa posta mai sunt.


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)