Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CPL Mouse Fix
#1
CPL Mouse Fix http://www.u-s.ro/cs/mouse_fix.zip

E un tweek pentru mouse pe care gamerii profesionisti il folosesc pentru sensibilitate precisa .

Unul din membrii CPL(Cyberathlete Professional League) a realizat acest fisier simplu (registru) care inlatura orice acceleratie a mouse-ului din windows.

ATENTIE : la inceput vi se va parea incet si ciudat , este adevarat . Inlaturand acceleratia din Windows , cursorul mouse-ului (crosshair) va afisa precis miscarile mouse-ului , realizand o miscare foarte sensibila a mouse-ului . Nu va avea nici un efect in afara jocului insa are un impact major in-game .

Poate fi ciudat la inceput insa odata ce va obisnuiti ar putea imbunatatii aim-ul vostru considerabil .

Instructiuni instalare :
- Dezarhiveaza continutul arhivei si executa fisierul mouse_fix.reg
- Selecteaza "YES"
- Restart computer

Instructiuni dezinstalare :
- Dezarhiveaza continutul arhivei si executa fisierul mouse_fix.reg
- Selecteaza "YES"
- Restart computer
Reply
#2
Singuru lucru care l-o facut e sa-mi micsoreze sensitivitatea.Sau poate nu-mi dau eu seama Smile
Reply
#3
X-tro Wrote:Singuru lucru care l-o facut e sa-mi micsoreze sensitivitatea.Sau poate nu-mi dau eu seama Smile


la mine a functionat de fiecare data .. cand l-am pus(dupa reinstal windows bineinteles)
Reply
#4
da intradevar micshoreaza sensitivitatea...da eu am marito pana la 6 si ce mi se pare diferit...k tzinta ramane mult mai sabila si nu sare si chestii deastea...mi se pare mult mai util cu maus fix...si chear simt diferentza.....ms pt el
Reply
#5
pai sa incerc si eu cu mouse fix
Reply
#6
sa nu confundam sensitivity cu acceleration

sensitivity = viteza de deplasare a mouse-lui
acceleration = windowsul are ca setare implicita o acceleratie a mouselui .. adik mouse-ul vostru nu are o miscare uniforma, .. daca ascoatem acceleratia vom observa ca mouse-ul se misca exact cat ii dam noi ... si cu aceeasi viteza, .... dreaq.... am explicat de v-am zapacit ... offf
Reply
#7
imi place e de ajutor chiar daca jucam inainte bine acum aprca joc si mai bn!
Reply
#8
chestia cu mouse fix e ca nam vazut un jucator mare gen neo , taz, f0rest care nu-l foloseasca , pur si simplu miscarile si intoarcerile pe care faci in cs vor fii mai "smooth" , la inceput e greu dar te obisnuiesti dupa 2-3 ore de jucat
Reply
#9
knfw0w Wrote:chestia cu mouse fix e ca nam vazut un jucator mare gen neo , taz, f0rest care nu-l foloseasca , pur si simplu miscarile si intoarcerile pe care faci in cs vor fii mai "smooth" , la inceput e greu dar te obisnuiesti dupa 2-3 ore de jucat
indeed Big Grin
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
Reply
#10
eu fara mouse fix joc ca o cizma :lol:
Reply
#11
Am sa-l incerc si eu ... Multumim 8)
Invata din greselile altora, viata e prea scurta pentru a le face tu insuti pe toate.
Reply
#12
Mie-mi merge foarte bine. Imi place mult 8). Multumesc mult!
Reply
#13
Mie imi merge, dar trebuie sa dau restart la pc mereu ca sa imi stea pe loc. Dau restart merge, ies din cstrike si nu mai merge. Trebuie sa dau din nou restart :!: :!:
Reply
#14
E foarte buna chestia. Am pus sensivity la 5.5 si e perfect si am observat cateva schimbari . akE. [PGL] =)) :lol:
Reply
#15
este foarte bun cpl e ca acela de la pgl gui 3.1
Fan^ reAck ;w

Pana la moarte reAck ;w

CS.U-S.RO

Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)