Poll: Ce tip de asezare considerati ca este Botosani?
You do not have permission to vote in this poll.
sat
58.33%
28 58.33%
oras
41.67%
20 41.67%
Total 48 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Botosani: sat sau oras?
#61
well ...e un oras mai mic :-? .. si intr`adevar nu cred ca un sat are peste 100.000 de locuitori .. si ghile .. cred ca sunt si situatii fericite in care parintii sau bunicii provin din oras :-? .. acum orice este posibil Smile) nu va mai chinuiti .. oricum inainte botosaniu` se stia ca a fost un fel de targ unde venea nush cine bla bla si comerts si alte cele :-? .. in fine eu zic ca e oras :-?..
Blaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaq pentru ce`i care nu stiu !
Reply
#62
3 words

WHAT
THE
FUCK
?!
YES, OH MY GOD
Reply
#63
doamne...fac ce fac si tot enervez
lumea.E clar phenomenule?
Uni spun stopdrogurilor.Eu spun stop codurilor
Reply
#64
get a life.
YES, OH MY GOD
Reply
#65
deci a ramas ca e sat nu?
Sa nu contrazici niciodata o femeie! Sa astepti putin, ca o face ea singura!
Reply
#66
la batasani akolo la bloc se zice casa peste casa =))))))))
Reply
#67
maf1 Wrote:la batasani akolo la bloc se zice casa peste casa =))))))))
=))))))
Sa nu contrazici niciodata o femeie! Sa astepti putin, ca o face ea singura!
Reply
#68
da e sat si gata :roll:
Reply
#69
buretilor
YES, OH MY GOD
Reply
#70
Satele se deosebesc de orase atat prin marime, cat, mai ales, prin activitatile locuitorilor, care se incadreaza predominant domeniului agricol. In tarile dezvoltate economic, activitatile populatiei rurale sunt mai variate si ies de multe ori din sfera agriculturii, o parte din locuitorii satelor fiind ocupati in industrie, transporturi,turism.

 satele cu functii predominant agricole. Acestea pot fi specializate fie in cultura cerealelor si a plantelor tehnice, fie in viticultura, fie in cresterea animalelor etc.


Aici se incadreaza. =] .
Reply
#71
acum am venit din vacanta mea la botosani.a fost frumos dar nu prea mi-a placut cand eu ma trezeam iar oile behaiau intruna.era cam iritant dar m-am obisnuit :lol:
Uni spun stopdrogurilor.Eu spun stop codurilor
Reply
#72
daca te'ai dus la inapoiati ce vrei. mai mergeai 2 pasi ajungeai la TEHNOLOGIE, daca ai auzit de asta.
YES, OH MY GOD
Reply
#73
pheno daca mai tii mult palma botosaniului o sa iti creasca par in palma
Reply
#74
[Image: botos.jpg]


[Image: raducaneni.jpg]


pheno pana si raducaneniu e mai mare ca botou' Smile)
Reply
#75
nu conteaza asta. Smile) dar si'a castigat statutul de oras, are vreo 115.000 locuitori. ne inghesuim dar e bine Smile)
YES, OH MY GOD
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)