Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Baterie laptop defectă
#1
Laptop-ul cumnatei mele arată un mesaj de genul celui din printscreen, iar dacă-i scot cablul de la încărcător, bateria se descarcă in 2 minute chiar dacă arată ca e 100%.
Ce e de făcut în afară de cumpărat altă baterie?
M-am uitat pe net și prețul uneia se învârte pe la 300-400 lei.
Acer Aspire 5740, modelul.
[Image: 13607862257500782631.jpg]

Reply
#2
nu prea ai ce sa ii faci. si pe mine ma lasa bateria cam in juma de ora.. cale de resuscitare inca nu am gasit...Sad

pretul cam pe acolo se invarte. 250-400 lei
Reply
#3
La ce etaj locuieste cumnata ta?
Reply
#4
Ar putea pastra bateria asta pentru uzura zi-de-zi si sa-si cumpere una noua, pe care sa o pastreze incarcata pt. atunci cand are nevoie.
Reply
#5
daca nu ai rezolvat problema cu bateria iti sugerez sa incerci sa o formatezi...
voi reveni cu post daca vei avea nevoie de detalii chiar si cu un site care te poate ajuta.
Reply
#6
GR.enade Wrote:daca nu ai rezolvat problema cu bateria iti sugerez sa incerci sa o formatezi...
voi reveni cu post daca vei avea nevoie de detalii chiar si cu un site care te poate ajuta.
Ce-ar trebui făcut?

Reply
#7
pai pentru inceput trebuie sa lasi bateria sa se descarce pana laptop-ul se inchide singur.
dupa il lasi inchis la incarcat 12 ore sau mai mult stiu de acest lucru deoarece si eu am aceeasi problema.
sa ma anunti daca merge....
Reply
#8
GR.enade Wrote:pai pentru inceput trebuie sa lasi bateria sa se descarce pana laptop-ul se inchide singur.
dupa il lasi inchis la incarcat 12 ore sau mai mult stiu de acest lucru deoarece si eu am aceeasi problema.
sa ma anunti daca merge....
Ok, o să încerc.

Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)