Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BANCURI !
În curtea taraneasca, una dintre gaini a ouat un ou de jumatate de kilogram.
- Ne spui si noua cum ai reusit? o întreaba celelalte gaini.
- Secret de familie.
- Proiecte pe viitor?
- Voi oua un ou de un kilogram.
Îl întreaba si pe cocos cum au reusit.
- Secret de familie.
- Si care-ti sunt proiectele pe viitor?
- Sa pocesc mutra strutului.
Reply
Un gay ajunge, suprinzator, in Rai. Vorbind cu un inger, ii zice acestuia: - Vezi ca ti s-au desfacut sireturile. Ingerul se apleaca, iar homosexualul il "executa" pe la spate. Dupa doua avertismente incalcate, este trimis in Iad. Coboara cu un ascensor si devine tot mai fierbinte, jos vine dracul sef si il preia, iar insotitorul, un apostol, promite sa revina sa-l vada cum se descurca dupa o luna. Cand se implineste luna, apostolul coboara si constata ca in lift e tot mai frig, iar in Iad deja este frig de se facusera turturi de gheata. Contrariat, intreaba: - Ce faceti, de ce nu ard focurile Iadului? Dracul sef raspunde furios : - Incearca tu sa te apleci, sa pui lemne pe foc!
Reply
A husband and wife were sitting watching a TV program about psychology
when he turned to his wife and said, "Honey, I bet you can't tell
me something that will make me happy and sad at the same time".

She said,
"You have the biggest dick of all your friends"


Adam si Eva se plimbau prin Paradis. Eva intreaba: - Adam, ma iubesti? Adam rabufneste: - Am vreo alternativa?
Reply
Doi rechini in mijlocul oceanului povesteau pataniile lor de cand nu s-au mai vazut.

Primul:
- Fratele meu .. am dat peste o pluta cu negri, am dat o data cu coada, am spart pluta .. i-am mancat pe toti .. insa mi-a ramas niste par cret printre dinti pe aici .. vezi? .. ma cam enerveaza ...

Al doilea:
- Sa vezi, frate .. mergeam in spatele unui vapor de croaziera la motoare... acolo jacuzzi ... curenti de apa calda, rece ... super frumos .. deodata cade o blonda ... HAP .. o inghit si sa vezi, frate .. de trei luni de zile nu mai pot sa ma scufund de cate aere avea aia in cap!!!
Reply
Popescu consulta un medic si-i spune:
- Domnule doctor! Tot timpul imi sta dreapta! La inceput, mi-a placut,
dar acum a intrecut masura!
Medicul il studiaza si cu o penseta ii scoate o furnica, i-o arata
si-i spune:
- Asta va excita!
- Domnule doctor! Va sunt nespus de recunoscator. Ce va datorez?
- Nimic, dar furnica ramane aici!
Reply
Intr-un bar din vestul salbatic lumea era fericita pana cand vine unul
dintre localnici si incepe sa strige:
- Vine Billy,vine Billy!
Imediat ce au auzit,au inceput sa se ascunda.Toti au fugit,iar barmanita
s-a ascuns dupa tejghea.Nu trece mult timp si intra un mos, nu mai mare
de 60cm. Se duce la tejghea si striga:
- Barman!!!!!
- Barmanita iese speriata cu o voce tremuranda:
- Dddddaaaa......
- 300 de wisky!
Pune barmanita 300 de wisky, bea mosul si-i spune:
- Barmanita, suge-mi p…!
Barmanita ii suge p…. Mosul:
- Mai repede !!!
Barmanita da mai repede... Mosul:
- Mai repede!!!!!!!!
La care barmanita:
- Dar de ce va grabiti?
- Pai n-ai auzit ca vine Billy?
Reply
Cum faci o vaca sa urle?
Vii noaptea beat acasa Smile)



Sotia isi intreaba sotul:
- Dragule, ce-ti place mai mult la mine ? Trupul meu perfect sau fetisoara mea ?
Sotul raspunde:
- Simtul umorului !!!
Reply
Doi tipi se ciocnesc din greseala intr-un supermarket.
Primul tip catre celalalt:
- Imi cer mii de scuze, ma uitam dupa nevasta-mea !
- Sincer, si eu ma uit dupa a mea. Cred ca ne-am ratacit ...
- Dar cum arata sotia dvs. ? Poate mergem sa le cautam impreuna !
- Inalta , picioare lungi , 90 - 60 - 90 ! Dar a dvs. ?
- Nu mai conteaza ! Hai s-o cautam pe a ta !
Reply
de pe mess:
"-ba,am vrut sa o f...,dar si-a dat seama.
-Dar ce ma,vroiai sa o f...si sa nu-si dea seama?

-Fato,m-a invitat Costin la majoratul lui...
-Si cati ani face?
-De unde naiba vrei sa stiu "
Reply
Banc traditional popular romanesc:

Ion si Maria saraci lipiti pamantului. Intr-o buna zi Ion ii spune Mariei:
- Tu Marie, stii ce m-am gandit io??? Sa ma duc la targ sa-mi vand p.... si sa cumpar o vaca.
Maria necajita foc.
- Pai cum mai Ioane s-o vinzi??? Pe mine cu ce ma mai f...?? Necajita aia foc ,suparata , crize etc.
In drum spre targ Ion gaseste niste bani. Fericit , merge, cumpara vaca, ajunge acasa, Maria tot necajita, ca Ion nu i-a zis nimica.....
Se pune Ion sa bata coasa cand ii iese madularu' din pantaloni afara.
Indata o vede Maria si incepe sa urle bucuroasa prin curte:
,, Uiuiu si aiaia,
Iaca p... si cu vaca
Amu' dorm si io satula
Si de lapte si de p...!!!!
Reply
Ion avea o vaca si Maria un bou. Intr-o zi i se facu de monta vacii lui Ion. Cum Maria era singura cu taur de prasila din sat, Ion apeleaza la ea. Ducandu-si vaca la boul lui Maria si uitandu-se pe geamul de la staul:
- Vezi, Marie, vezi??
Maria, fata de la tara, neintelegind aluzia:
- Vad, Ioane, vad!!
- Marie, ma lasi si pe mine sa fac ce face taurul tau??
- Treaba ta Ioane, e vaca ta!!
Reply
Un vapor se scufunda in mijlocul oceanului. Vin rechinii si mananca tot ce misca. O singura tipa scapa. Seful rechinilor: - Rechin Micky, du-te dupa fata! Se-ntoarce rechin Micky asudat dupa o ora: - Sefu', permiteti sa raportez: fata inoata mai repede ca mine! Seful rechinilor: - Rechin Picky, du-te dupa fata! Dupa doua ore se intoarce rechin Picky, terminat de oboseala: - Sefu', permiteti sa raportez: fata inoata mai repede ca mine! Seful rechinilor: - Rechin Bula, du-te dupa fata! Dupa vreo opt ore se-ntoarce rechin Bula plin de nervi, cu dintii tremurand: - Sefu', am inotat si-am inotat si cand a fost gata s-o ajung, si-a dat rochia jos! - Si? - Si-a inotat si mai repede. Si m-am ambitionat, si m-am zbatut si cand a fost gata s-o ajung, si-a dat sutienul jos! – Si-a inotat si mai repede! Si m-am enervat si-am dat din toate inotatoarele si cand am fost gata s-o insfac, si-a dat chilotii jos! - Si? - Si mi s-a sculat carma si-am luat-o la dreapta...
Reply
Pe patul de moarte sta intins un mos de 80 de ani, sot, tata, bunic, strabunic. I se apropie sfarsitul si de jur imprejurul patului sta toata familia: sotia, toti copiii si toti nepotii si cativa stranepoti. Toti asteptau in liniste si deodata batranul se trezeste si spune:

- Trebuie sa va spun un secret mare! Aveam de toate: masini bune, femei frumoase, multi prieteni si un cont mare in banca. Intr-o zi mi-a spus un prieten ca trebuie sa ma insor, ca sa am o famile ca altfel nu o sa aibe cine sa-mi dea un pahar cu apa pe patul mortii. Ei si asa m-am insurat si viata mea s-a schimbat radical. In loc sa merg la discoteca cu femei… stau acasa si ma uit la seriale, cu sotia. Masina o folosesc doar ca sa duc si aduc copiii de la scoala si sa mergem impreuna in concediu la mare. Toti bani din banca s-au dus pe scolile voastre. Zilele frumoase si libertatea mea... le-a luat vantul! Si acum cand stau intins si astept moartea, stiti ce e cel mai rau din toate?

- Ce? il intreaba cu totii

- Nu mi-e sete!
Reply
Un negru vrea sa devina si el alb. Se urca pe un zgîrie-nori si începe sa se roage: - Doamne, te rog fa-ma si pe mine alb! Dumnezeu îl aude si trimite un înger sa-l rezolve. Vine îngerul la negru si îi zice: - Ce vrei, ba negrule? Negrul: - Doamne, multumesc ca m-ai ascultat. Te rog sa ma faci si pe mine alb ca toti ceilalti sa ma sufere. - Uite, ba negrule, zice îngerul, arunca-te de aici si cînd ajungi jos devii alb! Zis si facut. Se arunca negrul de pe zgîrie-nori si cînd ajunge jos se aude o bufnitura, la care îngerul: - Doamne, ce nu pot sa-i sufar pe negrii astia!
Reply
ink o gluma???!!...mie nu prea mi s-a parut k-am patit-o pe pielea mea..si ch dak e funny e reala:

A woman has a close male friend. This means that he is probably interested in her, which is why he hangs around so much. She sees him strictly as a friend. This always starts out with, you're a great guy, but I don't like you in that way. This is roughly the equivalent for the guy of going to a job interview and the company saying, You have a great resume, you have all the qualifications we are looking for, but we're not going to hire you. We will, however, use your resume as the basis for comparison for all other applicants. But, we're going to hire somebody who is far less qualified and is probably an alcoholic. And if he doesn't work out, we'll hire somebody else, but still not you. In fact, we will never hire you. But we will call you from time to time to complain about the person that we hired
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)