Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ajutor, bilet avion
#1
Recomandati-mi o firma ieftina de bilete de avion ca tampesc, vazusem o oferta pe esky 220 de euro pentru Bucuresti - Porto tur retur si dupa 3 zile toate preturile erau peste 320 de euro Confusedhock: Vreau sa plec in perioada 11-15 septembrie 2012 (una din zilele incadrate) si sa ma intorc intre 17 si 20 martie 2013, nu stiu sigur, ca de la data la data pretul variaza, de expl e mai ieftin sa calatoresti marti decat in oricare alta zi din saptamana...Daca ma puteti ajuta cu o informatie utila v-as fi foarte recunoscator, daca nu se poate, mai strang niste bani ca alta solutie nu este.Offf :cry: ps:momentan dispun de doar 280 de euro :cry:
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
Reply
#2
dute pe lapuseanu ..ai acolo de unde alege ..eu acolo am fost ....si am gasit multe oferte pt mine...prinzi oferte bune daca faci cu escala ...dami un bip sau suna daca vrei sa iti zic exact
Si daca v-am gresit cu ceva, eu va iert !
Reply
#3
Incearca la blue air
Reply
#4
wakkkK Wrote:Incearca la blue air
blue air nu are treaba cu portugalia din cate stiu
Si daca v-am gresit cu ceva, eu va iert !
Reply
#5
blueair pana in lisabona, culmea culmilor are numai dus :lol: :lol: inapoi avioanele nu se mai intorc, si chiar daca as lua pana in lisabona pana in porto si de acolo in guimaraesh am de mers o zi cu trenu ceea ce nu e rentabil deloc si tot nu o scot la capat cu banii, iar sa mi fac singur escala ar insemna sa platesc serviciul de bagaje si de taxare pe calatorie de 2 ori si tot as iesi in pierdere, tre sa merg pe mana lor cu escalele lor si sa fie si dus intors, ca daca e numai dus iar platesc taxele de 2 ori si ies in pierdere cu vreo 50 de euro...ceva pont uri daca stiti.
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
Reply
#6
verde Wrote:blueair pana in lisabona, culmea culmilor are numai dus :lol: :lol: inapoi avioanele nu se mai intorc, si chiar daca as lua pana in lisabona pana in porto si de acolo in guimaraesh am de mers o zi cu trenu ceea ce nu e rentabil deloc si tot nu o scot la capat cu banii, iar sa mi fac singur escala ar insemna sa platesc serviciul de bagaje si de taxare pe calatorie de 2 ori si tot as iesi in pierdere, tre sa merg pe mana lor cu escalele lor si sa fie si dus intors, ca daca e numai dus iar platesc taxele de 2 ori si ies in pierdere cu vreo 50 de euro...ceva pont uri daca stiti.
Alo turnu,,,de obicei taxele de aeroport sunt incluse in pretul de zbor ....cu escala sau fara ..same sh*t...ideea e sa te grabesti cu biletu de avion ca sa nu iti pui mainile in cap cand ai sa vezi cum creste biletu de avion pe zi ce trece...am sa te sun eu oleaca maine ...sper sa imi aduc aminte .si iti zic unde ai oferte mai bune..
Si daca v-am gresit cu ceva, eu va iert !
Reply
#7
Wizz Air-ul mi s-a parut cea mai rentabila afacere. M-am uitat si nu au zboruri acolo.
-- Domn' Sef, de mandat nici nu va mai intreb, ca si cu LEGALITATEA stiu ca stati p.r.o.s.t !! --

-Darkclan#BuT-

Reply
#8
<!-- m --><a class="postlink" href="http://wizzair.com">http://wizzair.com</a><!-- m --> nu ai calitate da asta e .. e un fel de maxi taxi al transportului aerian.
Daca ai nevoie urgent poti lua oricare ca e scump peste tot.

MAI JOS VEZI CAT PLATESC EU, ZBOR DIRECT CONFORT PL, CALITATE PL.. DAR FACE DOAR 2 ORE.

exemplu cost bilet extrasezon per persoana -> italia-romania ->forli-bucuresti ->dus-intors - > 19 eur
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
Reply
#9
gh0st Wrote:http://wizzair.com nu ai calitate da asta e .. e un fel de maxi taxi al transportului aerian.
Daca ai nevoie urgent poti lua oricare ca e scump peste tot.

MAI JOS VEZI CAT PLATESC EU, ZBOR DIRECT CONFORT PL, CALITATE PL.. DAR FACE DOAR 2 ORE.

exemplu cost bilet extrasezon per persoana -> italia-romania ->forli-bucuresti ->dus-intors - > 19 eur
da, frumos, pretul acelasi ca la blueair, dar am zbor numai pana in madrid dus intors e 10 mil ...iar de acolo daca imi fac alta rezervare pentru un madrid porto platesc din nou taxa de tranzactie, bagaj bla blabla si tot ma ajunge prea mult...nu cred ca exista ponturi deloc, o sa ma conformez si o sa ma imprumut de 50 de euro...multumesc de raspunsuri baieti :mrgreen:
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
Reply
#10
cu wizzair iesi cel mai ieftin daca itzi faci rezervare din timp ... pacat ca nu au zbor incolo dupa cum zice Darkclan BuT
Un prieten rar trece .... tu nu`l observi macar ...
Reply
#11
Nu toate ofertele low cost le gasesti pe internet! Dute la cateva agentii de turism si vorbeste cu ei sa iti gaseasca o oferta. Ca sa nu platesti nimic in plus si sa nu ai grija de bagaje, iti iei cu escala aceiasi firma. Poti sa incerci oferte si din Bacau, de acolo de obicei zboara mai multe avioane low cost decat ca in bucuresti.
Reply
#12
sau cauta pe net numerele de telefoane de la mai multe agentzii si suna sa vezi ... poate ai bulan si gaseshti ceva ce itzi convine Smile ar trebuii sa fie mai lezna ca nu mai ii sezon in septembrie Tongue
Un prieten rar trece .... tu nu`l observi macar ...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)