Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Video...
#1
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=yqQ9l-HQpHY">http://www.youtube.com/watch?v=yqQ9l-HQpHY</a><!-- m -->

Priviti...azi din intamplare am gasit asa ceva pe youtube...
Din clasa 1 pana in clasa a 6,copilul a fost terorizat de colegi,batut,jignit....Copilul care era batut(casey),nu a mai suportat,la varsta de 15 ani a incercat sa se sinucida.....
Dar in acest video se vede cum copilul nu a mai suportat sa fie batjocorit si a inceput sa il bata pe "agresor:

Dupa parerea voastra,copilul a facut bine ca l-a batut pe agresor?Sau trebuia sa suporte in continuare???
Reply
#2
e si normal, copilul era speriat, voia sa se apere si nu stia cum, pana a izbucnit, toata furia acumulata in tot acel timp "a explodat" si s-a descarcat asupra victimei in cateva secunde cu o forta "supranaturala" daca o pot numi asa, intalnita de regula in astfel de momente, adoptand un comportament extrem de agresiv, un comportament asemanator unui animal speriat, incoltit, care te ataca.
Se intampla!
Reply
#3
stiu video . nu credeam ca sa facut reportaj la asta. il postasem si eu la filme funny nu stiam toata povestea :?
Reply
#4
in ziua de astazi, multi se cred tari..
Reply
#5
nu era vorba de asta, citeste un pic "analiza" facuta de mine. Poate nu m-am exprimat bine ca nu sunt psiholog cu diploma, dar eu ii inteleg excesul de furie.
Reply
#6
Asa si este,dar pacat este ca nu e doar el in aceeasi situatie....sunt foarte multi copii batuti de altii mai "puternici"
Si in romania exista foarte multe cazuri din acestea,chiar si in scoala la mine...Nu ai ce face....
Reply
#7
Dragii mei,


Lasa-ti naibii filosofiile astea, e ca o jungla cel puternic invinge.. pacat ca schilodu ala era asa tare-n gura :lol: :lol: :lol:


ps: bravo pustiului ca la trantit de nu s-a vazut a 2 a oara nu va mai comenta la el .


hf!
Reply
#8
Da, am inteles Anarchy
eu ma refeream la copilul care avea tupeu, cu toate ca era mai mic decat el. tot a sarit pe el sa il bata
Stiu ca Casey s-a comportat corect, pot spune si asa.. odata si odata tot trebuia sa scoata furia din el Big Grin
Reply
#9
ba ai ce face, poti urma un curs de aparare, kung fu, wu shu, aikido sau taekwondo, bushido, box thailandez.

Poti sa spui parintilor/dirigintei/profesorilor problemele tale, nu te interioriza, discuta cu prietenii problemele tale.

Riposteaza si invata sa-ti invingi sentimentul de frica, mai ales intr-o lupta fata in fata. Smile

Mereu ai de ales, insa a sta fara sa faci nimic, nu e o optiune tocmai buna. Nici nu o consider alegere.

Alegi sa faci nimic.. e nonsens! Ia atitudine.
Reply
#10
ioLrickx_ Wrote:Da, am inteles Anarchy
eu ma refeream la copilul care avea tupeu, cu toate ca era mai mic decat el. tot a sarit pe el sa il bata
Stiu ca Casey s-a comportat corect, pot spune si asa.. odata si odata tot trebuia sa scoata furia din el Big Grin
Baiatul cel mic avea tupeu, pentru ca i s-a permis sa aiba. Celalalt i-a dat voie, l-a lasat, "a facut nimic", de aia s-a ajuns acolo.
Reply
#11
Asa le trebuie celor care sunt tari in gura. Vad unu mai "slab" (care il ignora) si cred ca ii fricos...
Reply
#12
La gabaritul lui... ar fi trebuit sa aiba toata scoala la picioarele lui! Da-i amuzant ca faceti atata caz pe o prostie...care e inevitabila si e fireasca
Fie paine cat de rea...tot mai bun e cozonacul!Smile)
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)