Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sursa pc
#1
Cine are o sursa pt pc de dat?? (moca) Smile)

Nu pot sa joc mai mult de 5 min cs ca isi da restart pc-u singurel...
#2
inainte sa schimbi sursa fa o proba cu alta, dar eu am mai multe banuieli nu numai sursa. Sfatul meu e sa incepi prin a curata procesorul de praf bine bine, apoi cureti si placa video de praf bine bine, si inca un sfat pe care eu l-am si aplicat mi-am pus un cooler la 7 lei sa sufle pe placa video pe partea cealalta nu unde e cooleru ei.
#3
si inca ceva, daca nu se rezolva fa si un update la toate driverele. Daca cu toate astea nu se rezolva, cel mai probabil e sursa. Scoate din bios fan speedul la procesor, sau mai scoate din consumatori. Daca se rezolva cu scosul chestiilor astora inseamna ca nu face fatza sursa ta la atatia consumatori si cand iti intra fan speedul...poc!
#4
daca dupa 5 min se restarteaza , nu e de la sursa !
#5
schimba pasta la procesor ! caldura procesorului e prea mare si din cauza asta !
#6
Fa si tu curatenie in pc, curata tot si nu o sa mai ai probleme :mrgreen:
#7
curatenie am facut in pc acum 1 saptamana ... pasta am schimbat-o acum 3 luni ( din cate am inteles trebuie la 1-2 ani schimbata) :| m-am uitat la temperatura pc-ului cand il deschid.. ajunge pana la 70 grade
#8
Atunci e de la cooler ! trebuie schimbat sau sa mai pui unu suplimentar
#9
70 e mult , cred ca isi da restart automat cand ajunge la o temperatura setata .
#10
sunteti culmea . am avut aceiasi problema si am rezolvat-o schimband pasta de racire a procesorului . vezi ca s-a intarit si nu mai raceste procesorul. 2 lei un plic....
#11
daca si-a pus pasta acum 3 luni nu ii trebuie. trebuie sa isi curete bine radiatorul de pe procesor si coolerul. deci sa nu iti pui inca un ventilator la procesor pt ca vor aparea turbultente in aerul suflat si vor aparea incalziri locale. La procesor se foloseste un singur ventilator.
#12
burlaku, depinde ce pasta ai pus si cum, daca a fost pusa p.r.o.s.t si au ramas spatii libere, praf, pasta veche(adica nu a fost sters bine), sau prea multa pasta...asta poate duce la incalzire
#13
LoL Wrote:burlaku, depinde ce pasta ai pus si cum, daca a fost pusa p.r.o.s.t si au ramas spatii libere, praf, pasta veche(adica nu a fost sters bine), sau prea multa pasta...asta poate duce la incalzire
intai trebuie curatat tot procesorul si pe urma nu conteaza ce pasta a pus daca ii noua, dar daca a facut o tencuiala pe acolo Smile) clar aia ii problema.
#14
Daca n-ai curatit unitatea de cand ai cumparat-o e si logic sa faca asa.
Nu are treaba sursa cu restartarea pc-ului.
[Image: salam.png] CS.U-S.RO


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)